Poronienie, mthfr homozygota

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
Jolanta93
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2020 17:53

Poronienie, mthfr homozygota

Post autor: Jolanta93 »

Dzien dobry,
3 miesiące temu poronilam swoją 1 ciążę, stwierdziłam więc, że zrobię badania genetyczne, a w tym Mthfr.

Moje wyniki to:
C677T - homozygota CC
A1298C - homozygota AA

Nigdzie nie mogę znaleźć co to oznacza konkretnie w tym przypadku. Nie wiem jak to rozumiec. Mam wrażenie, że moja pani doktor mnie zbyła, a ja zadreczam się pytaniami już któryś dzień ;(
Czy to niesie ze sobą duże zagrożenie jeśli chodzi o ciążę?

Bardzo proszę o odpowiedź...

Pozdrawiam.
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Poronienie, mthfr homozygota

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani,

Oznacza to, że obie mutacje u Pani nie występują. C677T - homozygota CC oznacza że obie kopie genu są prawidłowe, analogicznie jest z homozygotą AA genu 1298.

Po 1 poronieniu nie zaleca się wykonywania żadnych dodatkowych badań. Poronienie zdarza się w 10 % ciąż i przebycie go nie obciąża rokowania na przyszłość.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński
Jolanta93
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2020 17:53

Re: Poronienie, mthfr homozygota

Post autor: Jolanta93 »

Bardzo Panu dziękuję :)

Pozdrawiam!!!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”