infekcje urogenitalne MUCHA

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
malaMi96
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2019 13:42

infekcje urogenitalne MUCHA

Post autor: malaMi96 »

Witam, miałam robiony wymaz z kanału szyjki macicy. Chciałabym się dowiedzieć czym różni się od siebie Ureaplasma urealyticum a Ureaplasma parvum. O tej pierwszej jest masa informacji w sieci, a o tej drugiej nie ma nic. Moj ginekolog powiedział tylko tyle,że to inny gatunek. DNA parvum wyszło pozytywne w tym wymazie i chcialabym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Oczywiście antybiotykoterapia jest wdrożona dla mnie i dla partnera.
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: infekcje urogenitalne MUCHA

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani,

Ureaplasma parvum to inny gatunek Ureaplasmy, nieco mniej rozpowszechniony, również mogący być przyczyną infekcji narządu rodnego. Nie ma doniesień o problemach medycznych swoistych dla U parvum, innych niż dla U urealyticum. Leczenie jest identyczne i wymagany jest po nim ponowny wymaz z szyjki macicy.

Pozdrowienia

Piotr Pierzyński
malaMi96
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2019 13:42

Re: infekcje urogenitalne MUCHA

Post autor: malaMi96 »

Witam, mam wyniki z drugiego wymazu, a do swojego ginekologa pójdę dopiero w styczniu. I chciałabym się dowiedzieć czy to tylko komórki pamięci czy będę wymagać dalszego leczenia.


Wynik badania:
Test w kierunku Mycoplasma hominis - ujemny. Unaplasma spp. - wątpliwy- Ilość nieznamienna klinicznie - Niskie miano
(IOfW. Interpretacja wyników zależy od stanu l objawów klinicznych pacjenta.


Ilość <10^4.
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: infekcje urogenitalne MUCHA

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani

Myślę, że wynik będzie wymagał powtórzenia. Proponuję to zrobić przed wizytą, tak, by Pani lekarz mógł się do niego ustosunkować.

Pozdrowienia

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”