Ciąża biochemiczna po in vitro

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
LanaP
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2021 17:14

Ciąża biochemiczna po in vitro

Post autor: LanaP »

Witam, mam 40 lat, Amh w granicy 1, regularne cykle, nie mam problemów z hormonami, staram się o dziecko od 3 lat, 2 lata temu byłam w ciąży naturalnej biochemicznej, badanie bthcg pokazało 25 i spadło. Następne starania, inseminacje, później in vitro, słaby zarodek, brak zagnieżdżenia, drugie in vitro i kriotransfer 5 dniowej blastocysty 4.1.1. i znowu ciąża biochemiczna, bthcg 35 i spadek. Hormony progesteron i estradiol pod kontrolą. Po stronie męża nie ma problemów, badanie nasienia dobre, fragmentacja dna nasienia poniżej 15 %, badania genetyczne z krwi również dobre, moje badania genetyczne z krwi też ok, drożność jajowodów ok, tarczyca w porządku. Dlaczego przy tak dobrze rokującym zarodku ciąża się nie utrzymała ? Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania ?
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Ciąża biochemiczna po in vitro

Post autor: Piotr Pierzynski »

Dzień dobry,

Głównym czynnikiem rzutującym na szanse powodzenia jest jakość zarodka. W wieku 40 lat odsetki nieprawidłowych komórek jajowych wynosz ponad 50 procent i 2 niepowodzenia mogły być tyklo kwestią prawdopowobieństwa. W celu wykluczenia innych przyczyn zaleca się zwykle wykonanie badań w kierunku trombofilii, kariotypów, jak również upewnienie się czy wszystko jest dobrze z tarczycą i czy nie ma insulinooporności

Z poważaniem

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”