nieudane in vitro pomoc w zaleceniach

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

ODPOWIEDZ
perelka1
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2020 22:33

nieudane in vitro pomoc w zaleceniach

Post autor: perelka1 »

Witam. Jestem po nieudanym in vitro. Zarodek 5 dniowy. Mam problemy z immunologią.Stwierdzono za wysoką odporność. Oraz czynnik krzepnięcia krwi przez co wskazana heparyna.
Wyniki
Interferon gamma - 2332
TNF alfa 7007
Interleukina 5 - 6
Interleukina 2 - 751
Wkażnik TNF/Il4 -170
Wskaźnik TNF/iL10 - 8,1
Zalecenia do transferu
- Prograf 1 mg od 10 dnia cyklu przez 14 dni w cyklu z transferem
- Acard - 75 mg od owulacji
- encorton 10 mg po zakończeniu leczenia prografem
- heparyna drobnocząsteczkowa od dnia transferu do końca ciąży.

Dodam, że maż ma w nasieniu wyłącznie plemniki o budowie II klasy. Brak I klasy. Transfer nieudany. Do kolejnego mam podchodzić w przyszłym miesiącu z wcześniejszym screchingiem endometrium, czy to dobra droga by proóbwac tak samo czy szukać czegoś więcej.
Proszę o pomoc.

Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2287
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

nieudane in vitro pomoc w zaleceniach

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani

Zakres informacji podany przez Panią jest zbyt mały żeby dobrze Pani doradzić. Jeżeli chodzi o kwestie immunologiczne to trudno jest mi oceniać sytuację ponieważ nie ma dobrych dowodów na skuteczność podanych przez Panią terapii. Dodatkowo, po niepowodzeniu jednego cyklu IVF raczej skupiamy się na użyciu wiedzy z nieudanego cyklu w celu zaplanowania kolejnego podejścia, a nie od razu w kierunku dość inwazyjnego leczenia immunologicznego. Scratching endometrium też jest stosunkowo rzadko stosowany po jednym niepowodzeniu leczenia. Podsumowując, jak rozumiem, Pani leczenie koordynuje lekarz prowadzący i z nim proszę ustalić wszelkie wątpliwości.

Z poważaniem

Piotr PIerzyński

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia - pytania do eksperta”