HOLANDIA, BELGIA

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

OlkaPolka
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2015 12:06

HOLANDIA, BELGIA

Post autor: OlkaPolka »

Czy ktoras ze staraczek mieszka, badz mieszkala w Holandii? Chcialabym wymienic sie informacjami o lekarzach i sposobach leczenia. Jak to mowia, w grupie zawsze razniej. :-D
mckenzie
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2015 12:02

Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: mckenzie »

Witam
Od jakiegoś czasu leczę się w Holandii, mówiąc szczerze jestem bardzo niezadowolona...
Czy któraś z was ma jakieś doświadczenia związane z leczeniem w tym kraju? A może polecacie jakąś klinikę?
bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: bea72 »

mckenzie witaj na forum :-)
generalnie nie polecam nl ;-) jeśli jeszcze nie podeszłaś do ivf a planujesz, to zapytaj swoją ubezpieczalnię o zgode na leczenie poza granicami (nie robią raczej problemu)
mckenzie
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2015 12:02

Re: Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: mckenzie »

Przechodzę właśnie przez IUI...
a co do leczenia za granicą to mówisz o PL?
bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: bea72 »

możesz zapytać o zgodę np w pl czy belgii , dużo holenderek poleca sobie belgie, całkiem inne podejście,ale może nie będzie tobie potrzebne ivf ,za udaną iui :bigok:
mckenzie
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2015 12:02

Re: Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: mckenzie »

Chętnie bym zmieniła na Belgię do Polski ciut za daleko...
tylko nie mam pojęcia gdzie iść nie chce znowu trafić na takich lekarzy jak teraz,
od roku nie widziałam na oczy ginekologa w NL
Na moją pierwszą iui lekarz spóźnił się 30 min, w tym czasie ja leżałam z gołym tyłkiem a nasienie leżało na stole...
Od dwóch lat biorę Clo a można rok.
Teraz czuję że zbliża się @ i zostało mi ostatnie podejście do iui
Mówiąc szczerze jestem załamana
Awatar użytkownika
czarno_ruda
Posty: 11624
Rejestracja: 08 lis 2004 01:00

Re: Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: czarno_ruda »

Mckenzie gdzie mieszkasz w nl? (Ja mieszkam w belgii)


cd na priwach
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


chabliss
Posty: 23
Rejestracja: 05 maja 2016 08:34

Re: Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: chabliss »

W belgii polecana jest Klinika nieplodnosi w szpitalu UZ Brussel. Chociaz mi nie pomogli. Nie oferuja AH, scratchingu czy embryoglue.
Wybieram sie do Polski na kontynuacje.
Informacje moge udzielic na priva jesli jest ktos zainteresowany.
wszyscy lacznie z pielegniarkami mowia po angielsku.
na pierwsza konsultacje czeka sie okolo 2 miesiecy.
Awatar użytkownika
czarno_ruda
Posty: 11624
Rejestracja: 08 lis 2004 01:00

Re: Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: czarno_ruda »

chabliss odpisalam ci na priwa :-D
mania 85
Posty: 2887
Rejestracja: 11 maja 2010 11:16

Re: Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: mania 85 »

Heyka
Też mieszkam w holandii , i tez jestem zainteresowana aby tu wystartować i spróbwac na miejscu z procedurą...ktos tu jeszcze zagląda aby dac mi rady, wskazówki dotyczące odpowiednich miejsc, lekarzy?! Ubezpieczenie mam podstawowe z Cz za 104e/mc wiec chyba musiałabym miec wieksze wykupione?!
bede wdzieczna za kazda wskazowke.

starania od lipca 2009

AMH 0,2

Genetyka:Translokacja zrównoważona w kariotypie

Immunologia:Problem w CBA i limfocytach

Małżowa armia:2%prawidłowych

Gameta Gdynia:

1xIUI

2xICSI

Invimed Gdynia KD:

1xIMSI

1xCriotransfer

Przygotowania do AZ...

Naturalny cud. Liliana 5.01.2018



Naturalny cud.Liwia 6.08.2020


mania 85
Posty: 2887
Rejestracja: 11 maja 2010 11:16

Holandia - jak wygląda tu sytuacja z In Vitro?!

Post autor: mania 85 »

Witam mieszkam od 6lat w Holandii ale caly czas podchodziłam do procedur w Pl (bezskutecznie), teraz chciałabym zasiegnać wiedzy jak to wygląda tu w Holandii, Belgii czy chocby Niemczech. W naszym przypadku w gre wchodzi tylko IMSI z komórkami dawczyni, podobno dobrze by bylo tez miec transfer z uzyciem embroglue ze względu na problemy z zagniezdzaniem czy w tych krajach to wykonują , czy moje ubezpieczenie cos mi pokryje?!
Fajnie by bylo aby ktos poszerzyl moja wiedze odnosnie tych kroków w tych krajach :)

starania od lipca 2009

AMH 0,2

Genetyka:Translokacja zrównoważona w kariotypie

Immunologia:Problem w CBA i limfocytach

Małżowa armia:2%prawidłowych

Gameta Gdynia:

1xIUI

2xICSI

Invimed Gdynia KD:

1xIMSI

1xCriotransfer

Przygotowania do AZ...

Naturalny cud. Liliana 5.01.2018



Naturalny cud.Liwia 6.08.2020


chabliss
Posty: 23
Rejestracja: 05 maja 2016 08:34

Re: Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: chabliss »

@ mania1985,
pisalam juz kilka postow wyzej; kliniki belgijskie (flamandzkie) nie oferuja Embryoglue, assisted hatching, a scratching jest dopiero testowany.
W belgi wykonuja PID. We flamandzkich klinikach spokojnie dogadasz sie po holendersku, a jesli nie znasz to po angielsku (lekarze,pielegniarki,panie na recepcji).
W Niemczech prawo zabrania PID, i w ogole jest bardziej restrykcyjne niz w belgii. W Niemczech dawstwo komorek jest zabronione prawnie. Z Niemiec przyjezdzaja pary na leczenie do Belgii.
W Holandi nie wiem jak jest, mieszkasz tam to masz wiecej mozliwosci zeby uzyskac info. Zacznij od przeczytania tamtejszej ustawy.
Ja z kolei po leczeniu w Belgii, chce kontynuowac w Polsce, pomimo ze ustawa jest bardziej restrykcyjna niz prawo belgijskie. Ale Klinika ktora wybralam, oferuje te opcje ktorych nie oferowano mi w Belgii. Poza tym punkcja byla bez narkozy, mozna przezyc.
mania 85
Posty: 2887
Rejestracja: 11 maja 2010 11:16

Re: Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: mania 85 »

chabliss pisze:@ mania1985,
pisalam juz kilka postow wyzej; kliniki belgijskie (flamandzkie) nie oferuja Embryoglue, assisted hatching, a scratching jest dopiero testowany.
W belgi wykonuja PID. We flamandzkich klinikach spokojnie dogadasz sie po holendersku, a jesli nie znasz to po angielsku (lekarze,pielegniarki,panie na recepcji).
W Niemczech prawo zabrania PID, i w ogole jest bardziej restrykcyjne niz w belgii. W Niemczech dawstwo komorek jest zabronione prawnie. Z Niemiec przyjezdzaja pary na leczenie do Belgii.
W Holandi nie wiem jak jest, mieszkasz tam to masz wiecej mozliwosci zeby uzyskac info. Zacznij od przeczytania tamtejszej ustawy.
Ja z kolei po leczeniu w Belgii, chce kontynuowac w Polsce, pomimo ze ustawa jest bardziej restrykcyjna niz prawo belgijskie. Ale Klinika ktora wybralam, oferuje te opcje ktorych nie oferowano mi w Belgii. Poza tym punkcja byla bez narkozy, mozna przezyc.

Dzieki wielkie za info,czyli nic sie nie zmienia na przestrzeni lat...hmmm
A masz jakąś wiedzę na temat Erazmus MC Rotterdam?
Czy maja dobre wyniki i podjeście?
Bo planuje tam uderzyć i się dowiedzieć co i jak...
W Holandii koleżanka może koleżace oddać komórkę jajową, ale nie wiem jak to jest z anonimowym dawstwem komórek czy wogóle posiadają bank.
Wiadome jest , że pierw musze przejść droge od lekarzy do lekarzy nim trafie na typowy oddział Ivf...

starania od lipca 2009

AMH 0,2

Genetyka:Translokacja zrównoważona w kariotypie

Immunologia:Problem w CBA i limfocytach

Małżowa armia:2%prawidłowych

Gameta Gdynia:

1xIUI

2xICSI

Invimed Gdynia KD:

1xIMSI

1xCriotransfer

Przygotowania do AZ...

Naturalny cud. Liliana 5.01.2018



Naturalny cud.Liwia 6.08.2020


bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: Holandia, Belgia-Leczenie niepłodności

Post autor: bea72 »

mania 85 w Holandii dawstwo nie jest anonimowe od 2004 roku, na forach nlowskich widać tendencję wyjazdu do Hiszpani, jeśli idzie o kd.

Tak jak pisze chabliss tu idą najprostszą drogą, ah dopiero w fazie testów i to nie we wszystkich klinikach :roll:

Podchodziłam tutaj do trzech zabiegów refundowanych i gdybym mogła cofnąć , czas oraz posiadaną wiedzę, prosiłabym ubezpieczalnie o pozwolenie na zabiegi poza nl (raczej nie robią problemów) z paroma osobami z którymi rozmawiałam, większość robiła jedno podejście tu, jak się nie udało Belgia, lub Niemcy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”