ŁÓDŹ

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

Aga1977_
Posty: 290
Rejestracja: 25 cze 2013 11:12

Re: ŁÓDŹ

Post autor: Aga1977_ »

oiseaux pisze:Jestem z okolic Łodzi. Jeszcze nigdzie się nie udałam, gdyż muszę odczekać odpowiedni czas po in vitro. Ale przygodę swoją w ogóle zaczynałam w Salve -bardzo nie miłe mam wspomnienia, ale o tych może nie będę pisać. Potem trafiłam do Gamety , tu jak wspomniałam odczucia mieszane. Oprócz powyższych zarzutów nie podobało mi się brak informacji ze strony lekarza M.R. o kosztach dodatkowych jakie musiałam ponieść w trakcie procedury i notoryczne opóźnienia wizyt. Tak jak 15 czy 20 minut uważam za normę tak godzinne lub dłuższe spóźnienia uważam za karygodne.
Teraz nie wiem gdzie się udać, być może po czasie ochłonę i wrócę do Gamety ale jeszcze rozważam Novum.
no właśnie ja również myślałam o Novum, ale te dojazdy do Wa-wy mnie wstrzymują, jutro dzwonię do Gamety i się umawiam chyba do dr. M. Radwana lub ew. ojca - zobaczę :) nie ma na co czekać szkoda czasu.
Awatar użytkownika
malinka1984_
Posty: 6944
Rejestracja: 30 cze 2011 07:53

Re: ŁÓDŹ

Post autor: malinka1984_ »

Dziewczyny ja mieszkam w Łodzi i jeździłam do Novum,brałam udział w badaniu klinicznym ivf i powiem Wam że dojazd jest rewelacyjny,autostrada dojeżdża pod same drzwi kliniki prawie.Nam dojazd zajmował ok 1.5h a bywałam tam często z racji dużej ilości wizyt.Na dojazdy (auto na gaz) przez całą procedurę aż do pozytywnej bety wydaliśmy 600zł.
Powiem tak,nie żałuję żadnej złotówki i polecam Wam Novum w 200%.
05.05.14 - start ICSI Novum;
27.07 - 17dpt -beta >1560
07.08- <3 najpiękniejszy dźwięk, kocham !
08.04.2015 ur.się Kacperek
maj,czerwiec.2016- crio-; (
26.07.2016 beta 4560,TP 22.03.2017 rośnie synuś
Awatar użytkownika
avia
Posty: 1226
Rejestracja: 10 sie 2013 14:58

Re: ŁÓDŹ

Post autor: avia »

malinka1984_ pisze:Dziewczyny ja mieszkam w Łodzi i jeździłam do Novum,brałam udział w badaniu klinicznym ivf i powiem Wam że dojazd jest rewelacyjny,autostrada dojeżdża pod same drzwi kliniki prawie.Nam dojazd zajmował ok 1.5h a bywałam tam często z racji dużej ilości wizyt.Na dojazdy (auto na gaz) przez całą procedurę aż do pozytywnej bety wydaliśmy 600zł.
Powiem tak,nie żałuję żadnej złotówki i polecam Wam Novum w 200%.
Dziewczyny ja się całkowicie podpisuję pod tym co pisała malinka1984. Też jestem z Łodzi i dojeżdżamy do Novum - dojazd samochodem rewelacyjny. Pociągiem też podobno nie jest źle. Nam się jeszcze nie udało bo jestem dopiero w trakcie stymulacji i nie zarzekam się że jeśli się nie uda to nie trafię nigdy do Gamety, ale w pierwszej kolejności zAwsze wybrałabym Novum - tam naprawdę na każdym kroku lekarze dają odczuć że zależy im na dobru pacjenta i powodzeniu procedury.
06.2012 początek starań
08.2013 M. OAT
09.2014 polip endometrialny, histeroskopia, abrazja
10.2014 kwalifikacja do BK Novum
11.11.2014 ICSI transfer blastki 4AA :(
15.01.2015 crio dwóch blastusi, 6 dpt :testI: hcg - 62,59, 8 dpt 160,91, 12 dpt 747,91, 14 dpt (N) 1946,6, 20 dpt 14800, 22 dpt serduszko :love:, 35 dpt dwa serduszka :love:
Awatar użytkownika
oiseaux
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2014 06:19

Re: ŁÓDŹ

Post autor: oiseaux »

avia pisze: Nam się jeszcze nie udało bo jestem dopiero w trakcie stymulacji i nie zarzekam się że jeśli się nie uda to nie trafię nigdy do Gamety, ale w pierwszej kolejności zAwsze wybrałabym Novum - tam naprawdę na każdym kroku lekarze dają odczuć że zależy im na dobru pacjenta i powodzeniu procedury.
Czy miałaś do czynienia z którymś z ich specjalistą czy po prostu opierasz się na opiniach? Jeśli nie chcesz pisać na forum to napisz mi na priva. Ja już się tam czyli w Gamecie leczyłam i tak jak pisałam mam baaardzo mieszane uczucia. Chcę podjąć jeszcze jedna próbę i nie wiem gdzie się udać. Za Gametą przemawia teraz fakt , że można już u nich rodzić....
Jeśli wiesz coś więcej to proszę napisz- może to pomoże mi podjąć decyzję...
Oiseaux
poinvitro
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2014 13:34

Re: ŁÓDŹ

Post autor: poinvitro »

Jeśli chodzi o mnie to całkiem przypadkiem trafiłam do Salve, do dra Sobkiewicza. Poprzednio inny lekarz leczył mnie przez ok. 2 lata bez jakichkolwiek rezultatów i jak się później okazało to w zasadzie nie było leczenie tylko sama nie wiem co, bo badań to w zasadzie nie robił i nie widział kilku sporych mięśniaków. Ale to nie istotne. Chciałam wypowiedzieć się jak najbardziej pozytywnie o klinice i o doktorze. Trafiłam do niego ze skierowaniem na histeroskopię. Skierował mnie dodatkowo na badanie drożności jajowodów i kazał zrobić całą listę badań z krwi. Ze wszytkimi wynikami przyszłam na drugą wizytę i wtedy zaproponował mi in vitro. Uznał, że możemy nadal próbować naturalnie ale moje schorzenia - mięśniaki, które mogą rosnąć i niedrożny jajowód, nie będą ułatwiały zadania a wyniki hormonalne miałam dobre więc nie ma na co czekać tylko próbować, gdy są duże szanse na sukces. Zdecydowaliśmy się i zostaliśmy zakwalifikowani do programu. Wszystko przebiegało sprawnie. Nie musiałam się prosić o terminy itd. Za pierwszym razem transfer udał się ale niestety ciąża obumarła w 6 tygodniu. Po zabiegu łyżeczkowania zgłosiłam się ponownie i w krótkim czasie miałam kolejny transfer z mrożonych zarodków, który zakończył się sukcesem i zaszłam w ciążę. Nadal w niej jestem i mam nadzieję, że wszystko tym razem będzie dobrze. W klinice tej można również prowadzić ciążę i gdybym mieszkałą w Łodzi to na pewno zdecydowałabym się na dra Sobkiewicza bo jest to człowiek konkretny, dokładny, mający dużą wiedzę. Nie chciałabym żeby ktokolwiek inny wykonywał punkcję jajników oraz sam transfer, Jego jestem pewna. Jest to człowiek specyficzny, małomówny i nie okazujący emocji ale mnie to odpowidało bo nie przychodizłam tam towarzysko tylko po specjalistyczną pomoc i taką otrzymałam.
Aga1977_
Posty: 290
Rejestracja: 25 cze 2013 11:12

Re: ŁÓDŹ

Post autor: Aga1977_ »

a ja jestem po I wizycie u dr. Michała R i jestem bardzo miło zaskoczona :)

wizyta, aż godzina, wszystko wytłumaczone, wyjaśnione - super.

zobaczymy, jak kolejna będzie wyglądać.
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: ŁÓDŹ

Post autor: oluska_m »

Aga1977_ podaj, proszę pełne nazwisko lekarza a nie tylko inicjały.Ułatwi to innym użytkownikom odnalezienia opinii o poszczególnych lekarzach.

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Aga1977_
Posty: 290
Rejestracja: 25 cze 2013 11:12

Re: ŁÓDŹ

Post autor: Aga1977_ »

oluska_m pisze:Aga1977_ podaj, proszę pełne nazwisko lekarza a nie tylko inicjały.Ułatwi to innym użytkownikom odnalezienia opinii o poszczególnych lekarzach.
ok, to dr. Michał Radwan - Gameta.
Katie30
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2014 16:21

Re: ŁÓDŹ

Post autor: Katie30 »

Witam,
Ja również ostatnio byłam na pierwszej wizycie w Gamecie Rzgów u dr M. Radwana i na chwilę obecną jestem bardzo zadowolona (mam nadzieję, że taką opinię będę miała do upragnionego efektu:). Doktor bardzo cierpliwy, zrobił bardzo szczegółowy wywiad, obejrzał wszystkie badania jakie mieliśmy, nawet te sprzed 2 lat:) podczas usg tak wszystko tłumaczył, że nawet mój M był zauroczony:) nieciepliwie czekamy na kolejną wizytę:)
Aga1977_
Posty: 290
Rejestracja: 25 cze 2013 11:12

Re: ŁÓDŹ

Post autor: Aga1977_ »

Katie30 pisze:Witam,
Ja również ostatnio byłam na pierwszej wizycie w Gamecie Rzgów u dr M. Radwana i na chwilę obecną jestem bardzo zadowolona (mam nadzieję, że taką opinię będę miała do upragnionego efektu:). Doktor bardzo cierpliwy, zrobił bardzo szczegółowy wywiad, obejrzał wszystkie badania jakie mieliśmy, nawet te sprzed 2 lat:) podczas usg tak wszystko tłumaczył, że nawet mój M był zauroczony:) nieciepliwie czekamy na kolejną wizytę:)
a kiedy kolejna wizyta ?
moja dopiero pod koniec stycznia
duffy
Posty: 51
Rejestracja: 13 paź 2014 07:55

Re: ŁÓDŹ

Post autor: duffy »

Dziewczyny leczące się aktualnie w łódzkiej Gravicie -

w dniu 20.01.2015 (to jest najbliższy wtorek) odbędzie się w Waszym Ośrodku monitoring pacjencki Stowarzyszenia NASZ BOCIAN. Tu znajdziecie informacje o samym projekcie:

http://www.nasz-bocian.pl/pacjencki_monitoring_faq

We wtorek rano Gravitę odwiedzą dwie obserwatorki Naszego Bociana, a ja mam przyjemność być jedną z nich :) . Będziemy oglądać ośrodek oraz rozmawiać z personelem i z Wami, pacjentkami.

Dlatego jeśli któraś z Was planuje odwiedzić Klinikę w najbliższy wtorek w godzinach 11.00 - 18.00 i zgodziłaby się poświęcić ok. 40 minut – 1 godziny na rozmowę z nami (rozmowa jest całkowicie anonimowa, nie będzie rejestrowana dyktafonem, a Wasze dane nie zostaną nigdzie wykorzystane) i podzielić swoim doświadczeniem z leczenia, to będziemy Wam bardzo wdzięczne w imieniu wszystkich obecnych i przyszłych pacjentów tego Ośrodka.

Rozmowa będzie dotyczyć Waszych doświadczeń związanych z umawianiem na wizyty, przebiegiem wizyt, przebiegiem Waszego leczenia, współpracy z personelem medycznym, otrzymywania informacji o leczeniu itd.
Jej celem jest obiektywne opisanie Ośrodka. Na tej podstawie powstanie późniejszy raport o Klinice Gravita dostępny dla wszystkich pacjentów. Jest to więc bardzo ważne działanie, podejmowane PIERWSZY RAZ w Polsce, którego efektem będzie osobiste sprawdzenie i opisanie, jak wyglądają warunki leczenia w 42 Ośrodkach z całej Polski.
Dzięki temu pacjenci pierwszy raz będą mieć dostęp do pełnej i bezstronnej bazy informacji o tym gdzie i jak się leczyć.

Możecie mieć również swój wkład w tym imponującym projekcie poprzez danie swojego głosu i podzielenie się własnym doświadczeniem z innymi pacjentami. Pomagacie w ten sposób innym.


Zapraszamy do rozmowy pacjentki i pacjentów Gravity na każdym etapie leczenia:
od diagnostyki począwszy, poprzez obserwację cyklu, inseminację i kriotransfery, a na in vitro i dawstwie skończywszy.

Jeśli któraś z Was zechciałaby z nami porozmawiać będziemy bardzo wdzięczne i prosimy o kontakt na pw.
Jeśli tego dnia nie planujecie odwiedzić Kliniki, ale jesteście jego pacjentkami w trakcie leczenia i byłybyście gotowe w tym dniu się z nami niezależnie spotkać – również prosimy o kontakt na pw.

do zobaczenia :)
adeczka_lodz
Posty: 9053
Rejestracja: 09 sty 2013 23:40

Re: ŁÓDŹ

Post autor: adeczka_lodz »

Dziewczyny leczące się aktualnie w Gamecie

w dniu 23.01.2015 odbędzie się w Waszym Ośrodku monitoring pacjencki Stowarzyszenia NASZ BOCIAN. Tu znajdziecie informacje o samym projekcie:

http://www.nasz-bocian.pl/pacjencki_monitoring_faq

Gametę odwiedzą dwie obserwatorki Naszego Bociana, a ja mam przyjemność być jedną z nich :) Będziemy oglądać ośrodek oraz rozmawiać z personelem i z Wami, pacjentkami.

Dlatego jeśli któraś z Was planuje odwiedzić Ośrodek w piątek 23-go w godzinach 10.00 - 18.00 i zgodziłaby się poświęcić ok. 40 minut- 1 godziny na rozmowę z nami (rozmowa jest całkowicie anonimowa, nie będzie rejestrowana dyktafonem, a Wasze dane nie zostaną nigdzie wykorzystane) i podzielić swoim doświadczeniem z leczenia, to będziemy Wam bardzo wdzięczne w imieniu wszystkich obecnych i przyszłych pacjentów tego Ośrodka.

Rozmowa będzie dotyczyć Waszych doświadczeń związanych z umawianiem na wizyty, przebiegiem wizyt, przebiegiem Waszego leczenia, współpracy z personelem medycznym, otrzymywania informacji o leczeniu itd.
Jej celem jest obiektywne opisanie Ośrodka. Na tej podstawie powstanie późniejszy raport o Ośrodku Gameta dostępny dla wszystkich pacjentów. Jest to więc bardzo ważne działanie, podejmowane PIERWSZY RAZ w Polsce, ktorego efektem będzie osobiste sprawdzenie i opisanie, jak wyglądają warunki leczenia w 42 Ośrodkach z całej Polski.
Dzieki temu pacjenci pierwszy raz będą mieć dostęp do pełnej i bezstronnej bazy informacji o tym gdzie i jak się leczyć.

Możecie mieć również swój wkład w tym imponującym projekcie poprzez danie swojego głosu i podzielenie się własnym doświadczeniem z innymi pacjentami. Pomagacie w ten sposób innym.

Zapraszamy do rozmowy pacjentki i pacjentów Gamety na każdym etapie leczenia: od diagnostyki począwszy, poprzez obserwację cyklu, inseminację i kriotransfery, a na in vitro i dawstwie skończywszy.

Jeśli któraś z Was zechciałaby z nami porozmawiać będziemy bardzo wdzięczne i prosimy o kontakt na pw.
Jeśli tego dnia nie planujecie odwiedzić Ośrodka, ale jesteście jego pacjentkami w trakcie leczenia i byłybyście gotowe w tym dniu się z nami niezależnie spotkać- również prosimy o kontakt na pw.

do zobaczenia :)
starania od 2007

2008 badania: ja-ok, M-kiepsko

XI.12 - wizyta w Salve -> M-bez zmian, ja-ok, ale AMH 1,4 i Hashimoto

20.II.13 ICSI 2 x 4 AA

bHCG -10dpt 168,3 > 12dpt 260,8 > 14dpt 363,5

20.III.13 - :love:

14.11.2013 ur Z.

18.IX.
P90210
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2014 00:11

Re: ŁÓDŹ

Post autor: P90210 »

Hej, jeśli chodzi o doświadczenia z Salve to dopiero niedługo będę mieć porównanie- przenosimy się gdzie indziej.
Mieliśmy styczność z dwoma lekarzami: dr Kłosiński- priorytet na wizycie to czy już zapłacone ? Do tego dodałbym wyrok na karku, małą wiedzę i przez to np. przestymulowanie małżonki i sporo wpadek merytorycznych. Dr. Sobkiewicz- poziom wyżej od poprzedniego- we wszystkim: wyciąganiu kasy i pilnowaniu zarobków firmy (właściciel), no wiedza też większa (no ale byle co też jest większe od zera) ale co z tego jak się siedzi na wizycie u niego 3 minuty ? Gdy trzeba Cię namówić na zamrożenie komórek za 1000 PLN są mili ale jak Ty masz sprawę to odbijasz się od niekompetentnej recepcji...trauma mała czy duża po każdej wizycie. Łzy w oczach. A dzisiaj jestem najbardziej zły o to, że dostaliśmy info iż Salve wydało cała kasę na pierwsze półrocze 2015 w 2 pierwsze miesiące tego roku co w praktyce nas odsunęło od programu przynajmniej na kilka miesięcy. Uważam, że Salve było świadome co się stanie ale nas specjalnie nie informowano (takie coś chyba łatwo obliczyć i zaplanować). Podejrzewam też Salve o najgorsze czyli manipulowanie nami by nas zniechęcać i aby nie dodawać do swoich statystyk trudnego przypadku...
Aga1977_
Posty: 290
Rejestracja: 25 cze 2013 11:12

Re: ŁÓDŹ

Post autor: Aga1977_ »

P90210 pisze:Hej, jeśli chodzi o doświadczenia z Salve to dopiero niedługo będę mieć porównanie- przenosimy się gdzie indziej.
Mieliśmy styczność z dwoma lekarzami: dr Kłosiński- priorytet na wizycie to czy już zapłacone ? Do tego dodałbym wyrok na karku, małą wiedzę i przez to np. przestymulowanie małżonki i sporo wpadek merytorycznych. Dr. Sobkiewicz- poziom wyżej od poprzedniego- we wszystkim: wyciąganiu kasy i pilnowaniu zarobków firmy (właściciel), no wiedza też większa (no ale byle co też jest większe od zera) ale co z tego jak się siedzi na wizycie u niego 3 minuty ? Gdy trzeba Cię namówić na zamrożenie komórek za 1000 PLN są mili ale jak Ty masz sprawę to odbijasz się od niekompetentnej recepcji...trauma mała czy duża po każdej wizycie. Łzy w oczach. A dzisiaj jestem najbardziej zły o to, że dostaliśmy info iż Salve wydało cała kasę na pierwsze półrocze 2015 w 2 pierwsze miesiące tego roku co w praktyce nas odsunęło od programu przynajmniej na kilka miesięcy. Uważam, że Salve było świadome co się stanie ale nas specjalnie nie informowano (takie coś chyba łatwo obliczyć i zaplanować). Podejrzewam też Salve o najgorsze czyli manipulowanie nami by nas zniechęcać i aby nie dodawać do swoich statystyk trudnego przypadku...
a mogę wiedzieć gdzie się przenosicie ? ja też mam niemiłe doświadczenia z salve, właśnie chodzi o długość wizyt.

Jeszcze człowiek dokładnie nie pomyśli co jeszcze chciałby zapytać, a tu lekarz już wstaje i podaję Ci rękę, sugerując wyjście z gabinetu.

Żenada, za taką kasę :(
P90210
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2014 00:11

Re: ŁÓDŹ

Post autor: P90210 »

Aga1977_ pisze:a mogę wiedzieć gdzie się przenosicie ? ja też mam niemiłe doświadczenia z salve, właśnie chodzi o długość wizyt.

Jeszcze człowiek dokładnie nie pomyśli co jeszcze chciałby zapytać, a tu lekarz już wstaje i podaję Ci rękę, sugerując wyjście z gabinetu.

Żenada, za taką kasę
Przenieśliśmy się do Gamety. Długość wizyt na plus. Przewidziane jest teoretycznie 15 minut, także w końcu jest okazja, żeby pogadać i zadać pytania. Recepcja też na plus, dziewczyny są b.miłe i kompetentne- zgłaszane sprawy rzeczywiście załatwiają.
Sam budynek też na plus, mniejszy tłok niż w Salve, ładny ogród, barek z kawą ;)
O skuteczności nie piszę, jesteśmy w trakcie procedury.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”