BIAŁYSTOK

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kmg
Posty: 933
Rejestracja: 16 cze 2003 00:00

BIAŁYSTOK

Post autor: kmg »

:arrow: Raport finalny 2015 dot. Centrum Ginekologii Endokrynologii i Medycyny Rozrodu "Artemida" Domitrz i Partnerzy Spółka Partnerska
:arrow: Raport finalny 2015 dot. Kliniki Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa BOCIAN
:arrow: Raport finalny 2015 dot. Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej w Białymstoku
:arrow: Raport finalny 2015 dot. KRIOBANK Centrum Leczenia Niepłodności Ginekologia I Położnictwo

W związku z tym, że forum "Gdzie się leczyć?" ma być miejscem wymiany inoformacji o leczeniu w poszczególnych osrodkach zakładam ten wątek dla zainteresowanych leczeniem w klinikach białostockich t.j.
Klinice Akademii Medycznej w Białymstoku , Kriobanku, Bocianie
Proponuję ograniczyć temety poruszane na tym watku do wyłącznie technicznych tj. lekarze, ceny, procedury itp.

Zainteresowanych "grupą wsparcia" zapraszam na watek /phpbbforum/viewtopic.php?p=1976861#1976861

Znajdziecie tam osoby leczące się w tych klinikach oraz takie, które leczenie zakończyły pozytywnie :D . Tam, że uzyskacie informacje o "niemedycznych" aspektach leczenia i pobytu w Białymstoku (gdzie mieszkać, co zobaczyć, gdzie zjeść).
Ostatnio zmieniony 11 lip 2008 12:26 przez kmg, łącznie zmieniany 3 razy.
Katarzyna
walka zakończona po IV*ICSI, adopcja - nistety nie :(
Awatar użytkownika
kmg
Posty: 933
Rejestracja: 16 cze 2003 00:00

Post autor: kmg »

Na wątku "grupy wsparcia" pojawiło się takie pytanie:

"Wybieram się do Białegostoku po leczeniu w Warszawie. Nie mogę tracić więcej czasu na schematyczne leczenie, proszę o radę gdzie się udać?
Większość z Was leczy się w AM, czy przyjmują tam też w soboty? Co sadzicie o Medgyn prof.Szamatowicza i Kriobanku, jest w BS też prywatny gabinet prof.S.Wołczyńskiego. Wszyscy Ci lekarze wywodzą się chyba z AM.


Leczeniem niepłodności w Białymstoku zajmują się 2 kliniki - Klinika Ginekologii Akademii Medycznej w Białymstoku oraz Prywatna Klinika Leczenia Niepłodności KRIOBANK.
W Klinice AM (w szpitalu) wykonywane są badania i zabiegi, natomiast wizyty i prowadzenie pacjenta odbywa się w gabientach prywatnych (Medgyn, oraz gabinet na Rynku Kościuszki ), pracuja tam lekarze z Kliniki AM. Obydwaj bocianowi eksperci prowadzą właśnie taką praktykę. W Krio wszystko odbywa się w jednym miejscu.
Lekarze zajmujący się leczeniem niepłodności w Białymstoku wywodzą się z Zespołu prof. Szamotowicza. (nie tylko w Białymstoku :wink: ).
Podstawowe różnice między Klinikami to cena i to co jest z tym związane pośrednio (jakość pomieszczeń, kafejka itp).

W każdym z gabinetów oraz w Krio można umówic się na sobotę i niedzielę.

01.06.2007

W Białymstoku pojawiła się kolejna klinika leczenia niepłodności "Bocian".
Została założona przez dr Mrugacza, który wcześniej pracował w KRIO.
Klinika zajmuje się kompleksowo leczeniem niepłodności (invitro, inseminacje itd).
W związku z remontem w Szpitalu Klinicznym AM w Białymstoku pacjentki lekarzy AM prowadzących stymulację w swoich gabinetach (dr Domitrz, doc Szamatatowicz, prof Wołczyński) zabiegi invitro mają w Bocianie.
Pozostałe zasady funkcjonowania "białostockich klinik" nie uległy zmianie.

11.07.2008
Ruszyła już klinika Rozrodczości w Szpitalu Klinicznym pod kierownictwem prof. Wołczyńskiego. Wszystkie zabiegi odbywają się już tam.

Kliniki i lekarze


Poradnia Ginekologiczna MEDGYN doc. Jacek Szamatowicz
Specjalistyczna praktyka lekarska dr Jan Domitrz

Specjalistyczna praktyka lekarska prof. Sławomir Wołczyński

Klinika KRIOBANK doc. Waldemar Kuczyński

Centrum położniczo-ginekologiczne Bocian dr Grzegorz Mrugacz & mgr Piotr Pietrewicz (embriolog)
Ostatnio zmieniony 11 lip 2008 12:36 przez kmg, łącznie zmieniany 2 razy.
Katarzyna
walka zakończona po IV*ICSI, adopcja - nistety nie :(
Awatar użytkownika
sylmyk
Posty: 354
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00

Badania przed in vitro w AM

Post autor: sylmyk »

A jak wygląda sprawa badań przed in vitro? Kiedy byłam na wstępnej wizycie w AM, mijałam drzwi do laboratorium. Czy można tam zrobić wszystkie niezbędne badania przed in vitro?
Awatar użytkownika
kmg
Posty: 933
Rejestracja: 16 cze 2003 00:00

Post autor: kmg »

Tak - wszystkie badania jakie zostaną Ci zlecone przez lekarza prowadzącego możesz zrobić w laboratorium AM (łącznie z wirusami).

Nie wiem jak z badaniami wirusologicznymi np. różyczka, cytomegalia jest w Krio, badania typu HIV, żółtaczka są robione na 100%.
Katarzyna
walka zakończona po IV*ICSI, adopcja - nistety nie :(
Awatar użytkownika
sylmyk
Posty: 354
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00

Post autor: sylmyk »

KAsia, w czerwcu lekarz zaleciał badania:
sylmyk napisał:
Panie Doktorze
Byłam w sobotę u Państwa, rozmawiałam z P. dr Szamatowiczem i mam pytanie w związku z planowanym we wrześniu przeze mnie in vitro u Państwa. Jakie badania są niezbędne przed przystąpieniem do procedury?
Ocena biocenozy pochwy HCV HIV CMV HbS ale najlepiej badania te wykonac bezposrednio przed IVF ET Z poważaniem JD
Czyli wszystko moge zrobić na miejscu? Różyczkę już mam, ale wszystkie inne musze zrobić poza swoim miastem, bo po prostu ich nie wykonują. I jak to wygląda cenowo i czy wszystkie te badania dotyczą obydwojga partnerów?
Awatar użytkownika
kmg
Posty: 933
Rejestracja: 16 cze 2003 00:00

Post autor: kmg »

Wszystkie te badania możesz wykonać w AM przed programem. Masz już rozpisaną stymulację? Bo jeżeli nie to możesz to zrobić właśnie przy tej wizycie lub nawet przy sprawdzaniu estradiolu przy długim programie.

Badania te dotyczą wyłącznie Ciebie - panom oszczędzają tej wątpliwej przyjemności. Co do ceny nie umiem Ci precyzyjnie odpowiedzieć, wstyd przyznać nie pamiętam :oops: - może przekręć do Kliniki?

Którego lekarza wybrałaś jako prowadzącego program?


Mam wrażenie, że Dr zapomniał o toksoplazmozie!
Katarzyna
walka zakończona po IV*ICSI, adopcja - nistety nie :(
Awatar użytkownika
Girl
Posty: 538
Rejestracja: 10 cze 2003 00:00

Post autor: Girl »

Jaki lek antykonc. zalecają nasi doktorkowie bo muszę sobie go sama zaaplikować (oczywiście to ustalone).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kmg
Posty: 933
Rejestracja: 16 cze 2003 00:00

Post autor: kmg »

Ostatnio był to Cilest!
Katarzyna
walka zakończona po IV*ICSI, adopcja - nistety nie :(
Awatar użytkownika
sylmyk
Posty: 354
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00

antykoncepty

Post autor: sylmyk »

Mi Pani Doktor (Święcicka??? - poprawcie, jeżeli przkręciłam nazwisko) napisała: W cyklu poprzedzającym program IVF-ET tabletki antykoncepcyjne i w 21 d.c. wizyta w gabinecie. 1dc = 1 d krwawienia".
Czyli mam sobie sama zaaplikować antykoncepty, zresztą powiedziała, że każdy lekarz mi wyda na nie receptę. I oczywiście umówić się telefonicznie (wizytówkę dostałam) PRZED. Jakie antykoncepty polecacie??? A tak w ogóle to kiedy planujecie program? Ja - w styczniu.
Awatar użytkownika
kmg
Posty: 933
Rejestracja: 16 cze 2003 00:00

Post autor: kmg »

Nazwiska chyba nie przekręciłaś. Lekarze w AM mają precyzyjnie opracowane metody prowadzenia pacjenta na odległość :wink: Antykoncepty zaaplikuj sobie sama (np. Cilest) a 21 dnia cyklu przyjedziesz na zastrzyk z dipfereliny, wtedy też będziesz mogła zrobić potrzebne badania w laboratorium AM - wynik bedziesz miała jak przyjedziesz na oznaczenie estradiolu po dipferelinie (czyli po 14-16dniach).
Ja planuję swoje trzecie podejście (wierzę, że ostatnie) na październik może listopad.
Katarzyna
walka zakończona po IV*ICSI, adopcja - nistety nie :(
Awatar użytkownika
Girl
Posty: 538
Rejestracja: 10 cze 2003 00:00

Post autor: Girl »

Pani dr ma na nazwisko Świątecka. :wink:
Czy te tabletki zaczyna się brać od pierwszego dnia cyklu?
Ja chyba też zacznę w pażdzierniku albo w listopadzie.
Awatar użytkownika
sylmyk
Posty: 354
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00

Post autor: sylmyk »

To pewnie sie gdzieś miniemy w drodze :wink: , ja planuję w grudniu zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, czyli in vitro w styczniu, może się do tego czasu wyjaśni się coś z refundacją metod wspomaganego rozrodu. Jeżeli dobrze zrozumiałam, w czasie wizyty w 21 dc mogę zrobić w laboratorium wszystkie potrzebne badania do in vitro. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to sobota albo niedziela, bo nie sądzę, żeby w te dni pracowało. Gdyby któraś mogła mi podać szacunkowe ceny tych badań, bo niestety nie wiem, ile muszę przygotować kasy. Nie chodzi mi o ceny poszczególnych badań, ale w przybliżeniu cenę kompletu badań obydwojga partnerów wg wymagań AM?
A propos, czy wyniki badań na HIVa mozna otrzymać w ciągu 3 tygodni?
Awatar użytkownika
Moni1
Posty: 522
Rejestracja: 03 kwie 2004 00:00

Post autor: Moni1 »

tyt
Ostatnio zmieniony 19 lut 2007 09:48 przez Moni1, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczęśliwa mama ukochanych synusiów:)
Nasze słoneczka
Awatar użytkownika
Anitina
Posty: 3290
Rejestracja: 21 paź 2003 00:00

.

Post autor: Anitina »

witam Moni. ja moge tylko wypowiedzieć się na temat AM, bo z Krio nie miam zadnych doswiadczeń.
Mój program trwał jeden cykl ( bez wyciszaszania jajnikow - zwykle wcześniej przez 1 cykl bierze się coś na wyciszenie). Od okolo 7 dnia brania gonadotropin trzeba się liczyc z pozostaniem w BS- poniewaz w zasadzie co 1-2 dni jest badanie krwi i USG ( tak ok. tygodnia) potem punkcja, transfer ( w sumie jakieś 10-14 dni)... Ja za program w marcu placiłam 2840 ( ISCI) + koszt leków.
Co do Krio to pewnie zaraz ktos ci wszystko wyjasni. Trzymaj się :flowers:
Aga[img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/lezaca.gif[/img] i [url=http://foto.onet.pl/0,4991143,707016,user.html?P=0]ROBERT[/url] [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/dzidzia.gif[/img] 15.01.2005
Awatar użytkownika
agula75
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2004 01:00

Post autor: agula75 »

Moni - różnica pomiędzy AM a Krio w cenie jest dość istotna - mniej więcej 2 razy w AM ok. 6 tys z lekami, w Krio ok. 10-12 tys.... Krio jest jednak sporo droższe, no ale za to masz inne traktowanie pacjenta i komfort w szpitalu.... coś za coś....
procedury praktycznie się nie różnią w tych 2 ośrodkach....
ja miałam długi protokół (to taki z wyciszaniem jajników najpierw) i jakoś pod koniec lutego zaczęłam Cilest (9 dc), potem w 21 dc dipherelina na wyciszenie jajników (ok. 10 marca) a potem po 2 tygodniach wizyta w BS żeby sprawdzić wyciszenie jajników.. były ok, więc rozpoczęła się stymulacja - pierwsze 6 dni w domu a potem kolejnych 7 na miejscu... punkcja wyszła mi 5 kwietnia a transfer 8-go... wtedy wróciliśmy do domciu.... czyli wszystko zeszło jakies półtora miesiąca.... (ale ja przy pierwszej wizycie byłam na początku cyklu, bo inaczej to trzeba poczekać na początek kolejnego cyklu i może się to przedłużyć o kika tygodni...)
jak byliśmy na pierwszej wizycie od koniec lutego to doktor zlecił mi wykonanie badań (toxo, cytomegalia, HIV, czystość pochwy itp...); ale to pewnie zależy od przypadku... i zalecam zaszczepienie się na WZW B - zwłaszcza jeśli macie trochę czasu jeszcze.... odstęp pomiędzy I dawką a drugą to tylko miesiąc - a warto - na przyszłość również....
i najważniejsze - to wybór lekarza... na naszym wątku jest fanklub dr. Domitrza - przyłożył rękę do większości ciąż z tego wątku.... i ja go szczerze polecam :)

sylmyk - co do cen badań - to najlepiej zadzwoń do laboratorium w AM... ja wszystkie zrobiłam w W-wie, więc nie wiem jak tam jest i za ile... laboratorium oczywiście że działa w soboty i niedziele, bo przecież jak dziewczyna są w programach to mają badany estradiol w sob. i niedz. też... nie wiem jak z innymi badaniami - najlepiej jednak zadzwoń... co do HIV'a, to ja chyba dostałam po tygodniu, ale to u nas w W-wie....

i życzę Wam powodzenia :)
A.
Majeczka Pszczółeczka, ur. 2 stycznia 2005 - I ISCI AM Białystok :)
miał być kolejny program styczeń/luty 2007 :)
[url=http://bd.lilypie.com/awGFp1.png]a tu taki numer.....[/url]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”