WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
mucha3
Posty: 33
Rejestracja: 17 sty 2014 20:17

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: mucha3 »

Agnieszka,
dużo takich opinii o Provivo. Przykro, że Was to spotkało. Byliście jeszcze u jakiegoś androloga w Lublinie?
agnieszkaxxx
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis 2014 20:24

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: agnieszkaxxx »

Dziś idziemy na 15. 00 do dr Bakalczuka. Mąż jest kierowcą pewnie jutro wieczorem wyjedzie znów na 4 tyg. Jak dziś nic sensownego nie usłyszymy to będziemy chyba celować na Warszawę na luty.
Idąc do provivo kierowałam się pozytywnymi opiniami na znany lekarz o tej doktor... nie wiem kto je wystawia... może jest lepszym ginekologiem... ale my z problemem męskim to się rozczarowaliśmy.
mucha3
Posty: 33
Rejestracja: 17 sty 2014 20:17

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: mucha3 »

Daj znać jak po wizycie, mój mąż był u Postawskiego, jakby co to mogę Ci napisać co wyszło.
agnieszkaxxx
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis 2014 20:24

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: agnieszkaxxx »

Muszę powiedzieć, że jesteśmy jak na razie bardzo zadowoleni. Było tak:
Poszliśmy z badaniami: Usg - bez żylaków, ok, LH-2,74 (1,5-9,3),Fsh 6,47 (1,4-18,10), testosteron - 143,17 (241-827).
Androlog powiedział, że już od kilku lat nie widział tak niskiego testosteronu, odchodząc już od tego czy jest w normie czy nie... a najdziwniejsze stwierdził - mąż zupełnie nie odpowiada obrazowi klinicznemu takiego niskiego wyniku... zbadał męża, przeprowadził dokładny wywiad o choroby przeszłe, obecne, nałogi, nawyki, pracę i w ogóle.... o libido, potencję... powiedział, że mąż mu nie pasuje do takiego niskiego poziomu i że znaczenie mogło mieć, że źle zostało zrobione badanie - powinno być w godz. porannych - mąż robił ok 18-19 wieczorem. Podobno testosteron może mieć całkiem inna wartość rano i wieczorem. Poza tym stwierdził, że przy takim niskim testosteronie LH powinno być wyższe, bo zachodzi między nimi sprzężenie zwrotne. Mąż ma powtórzyć z rana obydwa hormony. Powiedział też, że FSH jest ok i można doszukać się przełożenia na wyniki nasienia. Z tym, że nasienie badane po ponad 7 dniowej abstynencji nie jest wiarygodne i w lutym będziemy powtarzać. Stwierdził też że są szanse na ciąże, a na inseminację nasieniem męża tym bardziej. Morfologia 2 % - słaba, ale o 2 procent można poprawić i wskoczy wtedy w normę, natomiast koncentracja 11,5 mln to nie najgorszy wynik przy liczbie całkowitej 48,3 mln. Powiedział żeby kolejne badanie było z hos-testem - jak zrozumiałam chodzi o żywotność.
Zalecił dalszą suplementację i zdrowy tryb życia (nie pić, nie palić). Przyjść w lutym po ponownym badaniu nasienia (mąż za 2 dni wyjeżdża) i z powtórzonymi hormonami. Poprosił też o moje dotychczasowe badania - bo zawsze trzeba leczyć parę (wtedy są najlepsze efekty). Jest też ginekologiem w tej klinice.

A jak było o profesora Postawskiego?? Też o nim myśleliśmy, ale mąż wyjeżdża w trasę (kierowca) i nie dało rady się zapisać.
Awatar użytkownika
Żabka15
Posty: 7561
Rejestracja: 28 lut 2014 14:47

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: Żabka15 »

agnieszkaxxx ja równiez leczyłam sie w Provivo i tak jak Ty wybrałam je z opinii internetu, całe szczęście leczyłam sie tam tylko 8 m-cy, przez ten czas duzo dziewczyn mi odradzało jesli chodzi o ich skuteczność w leczeniu niepłodności, ale ja uważałam że może sie uda. Nie mam wiekszych zastrzeżeń do pani dr, moze ginekologiem jest dobrym, jednak jesli chodzi o leczenie niepłodności to śmiem twierdzić, że więcej w tym szczęścia niż skuteczności w uzyskaniu ciąż.
Trzymam kciuki za powodzenie w Lublinie. My przenieśliśmy się do Wawy do N, i jak narazie jestem zadowolona.
mucha3
Posty: 33
Rejestracja: 17 sty 2014 20:17

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: mucha3 »

Agnieszka, w takim takim razie wizyta na plus, doktor szuka przyczyn i odpowiedzi! Super!
Mój mąż od doktora Postawskiego wrócił niezadowolony, nie dość, że wywiad lekarski na pewno nie taki jak Ty opisujesz, tak doktor był niezadowolony, że mąż moich wyników nie ma (tylko po co, skoro ja jestem zdrowa, mąż to powiedział? Sugerował, żebym do niego przyszła :? ). Dostał Clostylbegyt, najpierw jeden rodzaj dawkowania, po zastanowieniu doktor je zmienił, kazał zrobić testosteron- mąż musiał ciągnąć za język- czy od razu, czy jakiś czas po skończeniu opakowania.... W sumie to mąż wyszedł z gabinetu bez wyjaśniania co właściwie to Clo ma zrobić, więc w końcu w ogóle nie brał tego leku, skoro nie wiadomo jak ma pomóc.
U nas jest słaba morfologia, było 3%, które po suplementacji spadło na 2%, testosteron też niski: 327,6 (262-1593) a LH: 2,67 (1,7- 8,5).
Gdzie robiliście badania nasienia? my chcemy jeszcze zrobić Mar test i wrogość śluzu...
Awatar użytkownika
Żabka15
Posty: 7561
Rejestracja: 28 lut 2014 14:47

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: Żabka15 »

mucha3
mucha3 pisze:Gdzie robiliście badania nasienia?
my robilismy np w Luxmedzie rozszerzone 140 zł. A czy twój mąż brał profertil? u mojego M poprawiło to jakość nasienia.
W naszej klinice w Warszawie poddają watpliwość badanie wrogości śluzu. Może wyjść błędnie gdy zrobione jest w złym czasie. Ja wcześniej robiłam je w Provivo i u mnie wyszło, ze zabijam plemniki dosyć szybko niestety, więc ta wiedza mi niewiele dała, jedynie jeszcze bardziej wtedy mnie podłamała. Ale to wasza decyzja oczywiście.
Awatar użytkownika
Tolo30
Posty: 467
Rejestracja: 25 sie 2014 10:35

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: Tolo30 »

Witam,
My też leczyliśmy się w provivo z podobnymi problemami. Miałam zdiagnozowane problemy z owulacją wynikające z podwyższonej prolaktyny i ta nieszczęsna wrogość śluzu. Straciliśmy tam półtora roku i mieliśmy 5 nieudanych inseminacji :( Teraz czekamy na wizytę w Novum i dlatego mam pytanie Żabka15 u kogo się leczyliście i jakie macie odczucia co do Novum?
starania od 2012 PCO, OAT...
2013/14 Lublin - 5 IUI :(
03.2015 NOVUM I ICSI :(
07.2015 ARTEMIDA MZ- II ICSI :( 09.2015 crio :(
2016.... c.d.n ;)
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: oluska_m »

Tolo30 pisze:mam pytanie Żabka15 u kogo się leczyliście i jakie macie odczucia co do Novum?
Tolo30 na wymianę opinii o klinice Novum i lekarzach tam pracujących zapraszam :arrow: TUTAJ

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


agnieszkaxxx
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis 2014 20:24

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: agnieszkaxxx »

mucha3 pisze:Agnieszka, w takim takim razie wizyta na plus, doktor szuka przyczyn i odpowiedzi! Super!
Mój mąż od doktora Postawskiego wrócił niezadowolony, nie dość, że wywiad lekarski na pewno nie taki jak Ty opisujesz, tak doktor był niezadowolony, że mąż moich wyników nie ma (tylko po co, skoro ja jestem zdrowa, mąż to powiedział? Sugerował, żebym do niego przyszła :? ). Dostał Clostylbegyt, najpierw jeden rodzaj dawkowania, po zastanowieniu doktor je zmienił, kazał zrobić testosteron- mąż musiał ciągnąć za język- czy od razu, czy jakiś czas po skończeniu opakowania.... W sumie to mąż wyszedł z gabinetu bez wyjaśniania co właściwie to Clo ma zrobić, więc w końcu w ogóle nie brał tego leku, skoro nie wiadomo jak ma pomóc.
U nas jest słaba morfologia, było 3%, które po suplementacji spadło na 2%, testosteron też niski: 327,6 (262-1593) a LH: 2,67 (1,7- 8,5).
Gdzie robiliście badania nasienia? my chcemy jeszcze zrobić Mar test i wrogość śluzu...
Nasienie badaliśmy w abovo, poszliśmy bo mój gin powiedział, że tam robią. Nie jesteśmy jednak zadowoleni, ponieważ czas abstynencji był za długi -grubo ponad 7 dni. Mąż pytał czy tak może być - akurat byłam po wypadku i tak się trafiło. Pani w klinice powiedziała, że to nic nie przeszkadza.. teraz jednak się okazało, że takie badanie już nie jest wiarygodne do końca. Nie było też hos testu. W lutym zrobimy w Ovum. Nas też pytał o moje wyniki, ale na pewno nie w kontekście niezadowolenia. Po prostu stwierdził, że lepiej leczyć parę, bo z takimi wynikami jak ma mąż kobieta o dobrej płodności może zajść naturalnie i dlatego warto zobaczyć i moje wyniki. W sumie racja bo poprawić nasienie chcemy w celu ciąży a nie tylko żeby poprawić męża ambicje odnośnie ilości nasienia:)) Tym bardziej że ja też od pewnego czasu jadę na duphastonie z powodu plamień. Spróbujemy...
Bardzo mi się podobało, że kiedy doktor do suplementacji wymienił profertil a mąż powiedział, że bierze androvit, to nie kazał specjalnie zmieniać, bo stwierdził, ze profertil jest dużo droższy i jak nie chcemy aż tyle inwestować to żebyśmy zostali przy adnrovicie, że to już nasz wybór odnośnie suplementacji.
kaskak84
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2015 19:17

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: kaskak84 »

cześć dziewczyny co myślicie o ab ovo? wybieramy się tam.
DobraMyśl
Posty: 3
Rejestracja: 01 paź 2015 21:49

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: DobraMyśl »

Jak juz się zdecydowaliscie się leczyć to mysle ze mogę doradzić AbOvo po 2 straconych latach bezskutecznego leczenia. Polecam Novum, tam mam poczucie ze wszyscy chcą pomóc i nie jest im obojętne. Z resztą spróbuj wejść do AbOvo i do novum tylko na minutę, od razu poczujesz różnicę. W AbOvo miałam poczucie ze wisi im czy się uda czy nie, jedynie pani Kasia położna stara się ale ona jedna nie przeskoczy braku wczucia całej reszty. W Novum Twój sukces to ich sukces. A finansowo niby w AbOvo podają ze taniej ale tyle jest ukrytych kosztów, że na ten moment wyszło nam z mężem ze Novum o połowę tańsze a o milion lepsze. Trzymam kciuki, nie dajcie się zbalamucic tak jak my
Awatar użytkownika
Żabka15
Posty: 7561
Rejestracja: 28 lut 2014 14:47

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: Żabka15 »

Ja również polecam Novum,w Lublinie całe szczęście dużo czasu nie zmarnowaliśmy ( w porę się obudziłam) dojazdy do Wawy nie są wcale aż takie męczące,wszystko da się zorganizować a wiadomo cel jest warty poświęcenia :)
Po 4 miesiącach od pierwszej wizyty w N zaszlam w ciążę,a tak naprawde to wiedziałam po pierwszej wizycie,ze tam nam pomogą.Za miesiąc będę tulić nasze największe szczęście :love:
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: oluska_m »

W najbliższy poniedziałek specjalnie dla Was organizujemy konferencje on-line !!! Niebawem udostępnimy link do relacji ze studia. Liczymy na Wasz udział w dyskusji i komentarze na czacie.
A o czym będziemy rozmawiać..? Oczywiście o RAPORCIE :)
Już dziś serdecznie ZAPRASZAMY !!!

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Post autor: oluska_m »

Zachęcam do zapoznania się z Raportami finalnymi z 2015r. dot.
:arrow: Centrum Zdrowia Rodziny Ab ovo
:arrow: Specjalistyczne Centrum Medyczne OVUM

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”