CZECHY i SŁOWACJA

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

Awatar użytkownika
ajira
Posty: 286
Rejestracja: 02 wrz 2014 22:52

Re: CZECHY i SŁOWACJA

Post autor: ajira »

mambam dzięki :)
A powiedz mi jak oceniasz podejście do pacjentek z PL, bo czytałam różne opinie na ten temat, a generalnie Czesi nie przepadają za Polakami...
Czy można się umawiać do nich na wizyty w soboty? bo na stronie jest napisane, że działają tylko w tygodniu.
mambam
Posty: 904
Rejestracja: 09 sty 2016 14:41

Re: CZECHY i SŁOWACJA

Post autor: mambam »

ajira wyślę Ci na priv. Pozdrawiam.
3 ICSI, 5 transferów.

Novum pomogło mi spełnić marzenie - dwa serduszka Lenki i Piotrusia.

15.06.2018r. na świat przyszły moje skarby.
takaja88
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2016 18:50

Re: CZECHY i SŁOWACJA

Post autor: takaja88 »

jejku jak się cieszę, że w końcu znalazłam wątek o Gyncentrum w Ostravie. Aktualnie leczymy się w klinice w Krakowie - mam mieszane odczucia, 3 nieudane indeminacje, teraz ma być in vitro... cena niemała. Od ginekologa 'lokalnego' dostałam namiar na Gyncentrum w Ostravie. Zastanawiam się nad tym, czy jechać na konsultacje, by poznać inny punkt widzenia tzn. czy wyczerpaliśmy wszystkie możliwości by spełnić największe marzenie. Czyli czytam, że dr Czermak jest ok, tak? 1 wizyta bezpłatna (też tak słyszałam od 'lokalnej' ginekolog ;-) ). Ile kosztują kolejne wizyty z USG? Czy orientujecie się, jaki jest koszt in vitro jeśli ma się już badania, seminogram itp. wykonane? Czy długi jest termin oczekiwania na wizytę? Z góry dziękuje za każdą informacje!
mambam
Posty: 904
Rejestracja: 09 sty 2016 14:41

Re: CZECHY i SŁOWACJA

Post autor: mambam »

takajaka nie wiem jak jest w innych klinikach, bo Gyncentrum jest moją pierwszą, ale ogólnie jestem zadowolona z podejścia do mnie. Terminy nie są odległe. Jedynie co może ograniczać, to dni i godziny wizyt. Przyjmują od poniedziałku do piątku, godz. 7-15. Dr Cermak jest szefem. Z tego co wiem, to w Czachach mają inne procedury i leki niż w PL. W sprawie inseminacji mówili mi, że sukces dotyczy tylko 5%, a IVF 30% przy pierwszym podejściu, więc my zaczęliśmy od razu konkretnie. Wiele razy byłam w klinice i w zasadzie za każdym razem spotykałam jakąś parę z PL.
3 ICSI, 5 transferów.

Novum pomogło mi spełnić marzenie - dwa serduszka Lenki i Piotrusia.

15.06.2018r. na świat przyszły moje skarby.
Awatar użytkownika
dulka32
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2008 01:00

Re: CZECHY i SŁOWACJA

Post autor: dulka32 »

Cześć dziewczyny. Może wiecie w jakiej czeskiej klinice najlepiej zaadoptować zarodek? Mam problem z zagnieżdzeniem się własnego zarodka i zależy mi na klinice która podchodzi indywidualnie do każdej procedury. Czytałam na stronie kliniki unica że mają różne procedury, których nie ma w polsce, ale nie wiem jak jest u nich w praktyce. Pozdrawiam :)
Smultron
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2016 10:59

Re: CZECHY i SŁOWACJA

Post autor: Smultron »

Hej,
Wiem że może wątek mało aktywny ale może jeszcze ktoś zerka :-)

Zastanawiam się nad ivf icsi w Czechach, a konkretnie Gyncentrum Ostrava. Czy może jakiś update?

Nie ukrywam jest naprawde dużo klinik w Czechach, więc nie jest łatwo wybrać. Miałam w Novum zacząć przygotowania do ivf...niestety od kilku dni jestem przerażona tm co się dzieje w Polsce w sprawie ustawy in vitro :( . Dlatego będe się decydowała na ivf poza granicami Polski....

Pozdawiam serdecznie
Awatar użytkownika
fasolexxx
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2009 01:00

klinika w czechach wspołpracujaca z klinika w pl

Post autor: fasolexxx »

witam,
Nie wiem jak sie zabrac do całej procedury....
Chcę pobrac tylko komorki jajowe. W Pl po zmianie przepisów nie mogę :( brak partnera a czas ucieka.
Moze ktos przechodził procedurę pobrania komorek w Czechach a samą stymulację w Polsce?
Idealnie by było gdyby klinika w PL wspolpracowała z kliniką w Czechach :)
Jestem z Warszawy....jesli ktos miałby jakis namiar- piszcie ...
filomena82
Posty: 9
Rejestracja: 10 gru 2013 13:26

Re: klinika w czechach wspołpracujaca z klinika w pl

Post autor: filomena82 »

Polskiej kliniki wspólpracującej z czeską nie znam, ale w Gyncentrum Ostrava pracuje lekarz z Rybnika dr Krzysztof Kopiec (ma w Rybniku również gabinet prywatny, być może jest możliwość monitorowania podczas stymulacji w gabienecie). Wydaje mi się jednak, że jeśli miałabyś z Warszawy jeździć do Rybnika, to dodatkowe 46km do Ostravy dużej różnicy nie robi.
julkaka1
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2012 12:13

Re: klinika w czechach wspołpracujaca z klinika w pl

Post autor: julkaka1 »

kliniki wszytskie moga ze soba wspolpracowac na zasadzie listow intencyjnych , czyli klinika z czech musialaby wyslac taki list do wybranej przez ciebie kliniki z opisem sytuacji i zobowiazaniem do opieki nad toba. decyzja polskiego lekarza i kliniki. wstepnie wybralabym lekarza i klinike w polsce i z nimi ustalila .
emilia123
Posty: 484
Rejestracja: 02 lut 2016 21:01

Re: klinika w czechach wspołpracujaca z klinika w pl

Post autor: emilia123 »

fasolexxx jedyne co mogę powiedzieć to zdecydowanie odradzam Gyncentrum w Ostrawie. Brak jasnych procedur, brak wykonywania jakichkolwiek badań, pomijam wygląd pomieszczeń jak wczesne lata 90. Wszystko dość prowizorycznie. Przechodziłam u nich procedurę z kd w zeszłym roku(postanowilam być ponad kwestie estetyczne kliniki) a pozostałe problemy wychodziły w czasie jak juz było za późno bo kasa wpłacone. niby 8 komórek które dostałam to zapłodnilo się 6, choodwali do 3 doby tylko chociaż z lekarzem ustalalam blastocysty a w końcowym rozrachunku tylko 4 zarodki przeżyły rozmrażanie. Gdzie niby w dzisiejszych czasach jest to 90% skuteczności przy witryfikacji wiec coś tu nie gra. Szczególnie jeśli chcesz oddawać same komórki do mrozenia gdzie wiadomo ze właśnie one najtrudniej sie przede wszystkim zamrazaja-rozmrazaja to dokładnie przemysl sprawę. Bardziej polecam kliniki w Pradze. Szukając dalszych rozwiązań dla mnie natknęłam się w internecie na taką co niby z USA współpracuje właśnie przy doskonaleniu procesu mrozenia komórek jajowych. Niestety nazwy nie pamiętam...oczywiście sprawa to sprawdzenia ale postanowiłam się podzielić doświadczeniami bo ja żałuję straconych emocji, pieniędzy i czasu w Ostrawie

2014 ICSI,tylko na chwilę

2015 x2 ICSI cykl naturalny :(

Decyzja o kd

02.2016 IMSI :(

04.2016 IMSI :(

Decyzja o az

12.2016 crio az:(

04.2017 crio az:(



10.2020 crio az i czekamy...


jussia
Posty: 195
Rejestracja: 05 gru 2010 14:55

Re: CZECHY i SŁOWACJA

Post autor: jussia »

Cześć, Nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda ale obecnie zaczynam zastanawiać się nad ivf w Czechach i zbieram informacje. Czy któs ma jakieś doświadczenia i chciałby się nimi podzielić? Którą klinikę polecacie? Jakie są niedogodności? Na jak długo trzeba pojechać aby przeprowadzić całą procedurę? Liczę na jakieś informacje :-)
wanda2017
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2017 18:26

Slowacja

Post autor: wanda2017 »

Czesc dziewczyny!

czy ktos cos slyszal o klinice GYN FIV w Bratyslawie? (Slowacja)
Niestety nie mam polskiej klawiatury, dlatego brak polskich znakow.
nynyny
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 1784
Rejestracja: 24 maja 2014 21:17

Re: CZECHY i SŁOWACJA

Post autor: nynyny »

jussia ja miałam tylko kontakt z Gyncentrum w Ostravie, bardzo pozytywny! Polecam telefon bezpośrednio do kliniki, najlepiej umówcie się na wizytę i na miejscu dowiecie co i jak. Lekarz mówi po polsku :-)
To co mnie ujęło na miejscu, to fakt że taka klinika wygląda po prostu jak zwykła przychodnia rejonowa, skromnie, zwyczajnie. Ze wszystkimi możesz bezpośrednio porozmawiać (my mieliśmy kontakt z lekarzem i kierownikiem labolatorium), o wszystko spokojnie wypytać.
My już wiemy, że jeśli żaden z naszym mrożaków nie zostanie z nami, to po rodzeństwo dla K. jedziemy właśnie tam.

2014-2015 -> 3 pełne procedury, 5 x ET, 7 zarodków, aż w końcu...

02.2016 r. urodziła się nasza Kruszynka :love:



05.2017 r. - crio :-)

01.2018 r. urodził się Klusek :love:


emilia123
Posty: 484
Rejestracja: 02 lut 2016 21:01

Re: CZECHY i SŁOWACJA

Post autor: emilia123 »

nynyny ja tez byłam w tej klinice i nigdy bym tam nie wróciła. Lekarz -dr lachcina owszem mowi po polsku, kontakt nawet dobry bo odppwiada na sms ale lakonicznie. Mialam tam program z kd. Dostaliśmy niby 8 komórek. 6 się zaplodnilo . W umowie mieliśmy blastocysty a zamrozili w 3 dobie.Lekarz mnie poinformował że mamy 6 zarodków, ja się ucieszyłam ze 6 blastek a tu niestety. Zamrozili po 2. I niestety miałam tylko 2 transfery przy obu beta 0. 2 zarodki nie przeżyły rozmrazania co też jest dla mnie dziwne, skoro 90% przy witryfikacji statystycznie przezywa. Jeśli chodzi o wygląd kliniki to jak dla mnie prl większość pomieszczeń. Z toalety na piętrze to bałam się skorzystać. Każą godzinę leżeć po transferze nie wiadomo po co.podsumowując ja nie polecam

2014 ICSI,tylko na chwilę

2015 x2 ICSI cykl naturalny :(

Decyzja o kd

02.2016 IMSI :(

04.2016 IMSI :(

Decyzja o az

12.2016 crio az:(

04.2017 crio az:(



10.2020 crio az i czekamy...


mambam
Posty: 904
Rejestracja: 09 sty 2016 14:41

Re: CZECHY i SŁOWACJA

Post autor: mambam »

nynyny czy miałaś tam cały program IVF od A do Z?
3 ICSI, 5 transferów.

Novum pomogło mi spełnić marzenie - dwa serduszka Lenki i Piotrusia.

15.06.2018r. na świat przyszły moje skarby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”