KLINIKA OVUM W LUBLINIE

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
funfel
Posty: 418
Rejestracja: 03 paź 2007 00:00

Post autor: funfel »

Witam!
aniaradek, to jest mój pierwszy cykl w Ovum, więc póki co mogę powiedzieć jedynie o pierwszych wrażeniach w klinice. Poczekalnia w klinice jest malutka (brak intymności przy rejestracji), ale personel miły, lekarz (jestem u dr Wdowiaka) rzeczowy i zainteresowany pacjentką, gabinet lekarski-standard. Do inseminacji tutaj jeszcze nie podchodziłam, więc nie wiem, jakie są warunki. Poprzednio byłam w Ab Ovo ( 3xIUI-fajny różowy pokoik) u prof. Putowskiego - fajny lekarz, ale ma mało czasu dla pacjentek, bo jest ich tak dużo. W Ab Ovo mimo większej poczekalni jeszcze mniejsza intymność ze względu na dużą liczbę pacjentek, czasami nawet nie było gdzie usiąść. Wizyty żadko o umówionej godzinie (kiedyś czekałam prawie 3 h!!!), a w Ovum jak na razie wszystko jak w rozkładzie. Zmieniłam klinikę i na razie jestem z leczenia zadowolona, bo wreszcie od dłuższego czasu coś się u mnie ruszyło.

annama, skąd taka ocena? Czy miałaś jakieś przykre doświadczenia z tą kliniką?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
emka29
Posty: 47
Rejestracja: 18 kwie 2007 00:00

Post autor: emka29 »

Witajcie dziewczynki, ja również odradzam tę ,,klinikę" miałam w ovum 2x iui i nic...nie podobało mi się podejście do pacjenta,więc zmieniłam...i po kolejnym iui w innej klinice(novum) mam moją upragnioną kruszynkę-już 25 tydzień...tak bardzo bardzo juz kocham mojego Kubusia... bałam się zmiany, a te dojazdy...ale się opłaciło...bardzo polecam...

ps.jak chcecie coś więcej wiedzieć piszcie na pw...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
annama
Posty: 59
Rejestracja: 17 lip 2006 00:00

Post autor: annama »

Straciłam w Ovum rok, a to bardzo dużo. wizyty w pośpiech - prawie na stojaco. Jestem tam po 2 iui i po ivf, czego do tej pory nie mogę odżałować. O pieniądzach nie wspomnę. to czyste amatorstwo, ale o tym przekonujemy się dopiero, gdy trafiamy do profesjonalistów.
Awatar użytkownika
envy
Posty: 507
Rejestracja: 02 paź 2005 00:00

Post autor: envy »

aniaradek popieram w 1000% annamę szkoda czasu i pieniędzy na Ovum, lepiej wydać je gdzie indziej. Żaden z lekarzy moim zdaniem nie ma profesjalnego podejścia do pacjentek, co z tego że wydaje sie miły jak i tak Ci nie pomoże. Straciłam u nich dużo czasu, pieniędzy i nawet zdrowia ponieważ leczenie przyniosło więcej szkody niż pożytku.
Awatar użytkownika
funfel
Posty: 418
Rejestracja: 03 paź 2007 00:00

Post autor: funfel »

emka, annama, envy, przyznam, że niepokoją mnie wasze opinie, bo ja dopiero zaczęłam nową drogę w Ovum (wcześniej 1,5 roku w AbOvo i 3xIUI), ale póki co jestem nastawionapozytywnie. Może dlatego, że poprzednia klinika nie spełniła moich oczekiwań, a nowa klinika, to nowe nadzieje...
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Dzięki za wszystkie informacje. Mam jeszcze pytanko - jaką klinikę Polecacie w takim razie. Chodzi mi o kliniki w woj. Mazowieckim, Świętokrzyskim (jeśli są) ,Lubelskim - takie, które przeprowadzają inseminację nasieniem dawcy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
funfel
Posty: 418
Rejestracja: 03 paź 2007 00:00

Post autor: funfel »

aniaradek, w tej kwesti Ci już nie pomogę, znam tylko Ab Ovo (bardziej) i Ovum (mniej). Myślę, że inne dziewczyny wiedzą więcej.
Pozdrawiam i życzę powodzenia zarówno w wyborze kliniki, jak i w uzyskaniu pozytywnego rezultatu :bigok:
Awatar użytkownika
envy
Posty: 507
Rejestracja: 02 paź 2005 00:00

Post autor: envy »

aniaradek ja mogę Ci polecić Novum w W-wie.
Awatar użytkownika
funfel
Posty: 418
Rejestracja: 03 paź 2007 00:00

Post autor: funfel »

envy, jak sobie radzisz z dojazdami? Do której godziny przyjmują?I czy w weekendy też? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Dzięki za odpowiedzi. Jako że jestem nowy, to mam jeszcze kilka pytanek :wink: Byliśmy na wizycie w Novum. Przed zabiegiem inseminacji nasieniem dawcy, trzeba jak wiadomo zrobić szereg badań. Jednym z nich jest badanie cytogenetyczne. W związu z tym pytanko: jaki jest koszt takiego badania, co to wogóle jest i gdzie się takowe wykonuje? I drugie pytanko: Co Sądzicie o Novum jako o klinice wykonującej zabieg inseminacji? Polecacie ją, czy może jakąś inną? Dziękuję z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
emka29
Posty: 47
Rejestracja: 18 kwie 2007 00:00

Post autor: emka29 »

aniaradek polecam novum w w-wie...przy pierwszy podejściu do iui w novum mamy już 27 tygodni...(ovum odradzam)
Awatar użytkownika
envy
Posty: 507
Rejestracja: 02 paź 2005 00:00

Post autor: envy »

funfel jakoś sobie poradziłam z dojazdami, czasem trzeba brać urlop niestety. Ja miałam odrazu program IVF więc wiedziałam kiedy następna wizyta. Napewno jeśli chodzi o przygotowanie do IUI jest gorzej bo nigdy nie wiadomo kiedy pęknie pęcherzyk itp ale jak widać emka29 jakoś sobie poradziła z IUI i ciąża jest. emka29Trzymam kciuki!
Jesli chodzi o ceny wizyt to są podobne jak u nas, jeśli chodzi o badania to są droższe ale ja prawie wszystkie robiłam u nas wLuxmedzie, niewiele w Novum.
2 poronienia, endometrioza, 2 laparo, 2 IUI
29.06.2007 IVF/ICSI Novum-ciąża biochem.
10.06.2008 synek - ciąża naturalna
Awatar użytkownika
emka29
Posty: 47
Rejestracja: 18 kwie 2007 00:00

Post autor: emka29 »

jeżeli chodzi o przygotowanie do iui to nie jest gorzej:musicie w swoim mieście znaleźć zaufanego i dobrego gin.który będzie obserwował rozwój komórki pod usg-ja tak zrobiłam;
w drugim dniu cyklu biegłam zrobić usg czy wszystko jest ok i czy nie rośnie ,,jakieś coś"-np. torbiel, wszystko było ok, dostałam wcześniej receptę z lek.który pomaga powstać i rosnąć pęcherzykom, brałam go przez kilka dni pod kontrolą usg-byłam w w 6 dc,10.dc, 16dc, i tak obserwowaliśmy pęcherzyk-był tylko jeden ale za to jaki...umówiłam się z lek.Starosławską, że będę do niej dzwonić i zdawać relację, jak nasz pęcherzyk...i tak jak miał już ok.20mmm zrobiłam sobie pregnyl na pęknięcie i na drugi dzień pojechaliśmy do w-wy. był piękny ale jeszcze nie pękł...dopiero po 2-3 godz.od iui czułam, że pęka-bolało...ale było warto!!!
to że jest tyle kilometrów, to nic...niech Was to nie przeraża...musicie sobie to wszystko zorganizować...mój plan się powiódł...i Wam tego życzę...pozdrawiam
Awatar użytkownika
funfel
Posty: 418
Rejestracja: 03 paź 2007 00:00

Post autor: funfel »

emka, envy, dziękuję za cenne uwagi. U mnie w tej chwili gorzej byłoby z urlopami, ponieważ niedawno zaczęłam nową pracę. Ale niczego nie wykluczam, zależeć to będzie od wielu czynników. Pozdrawiam Was i trzymam kciuki :bigok:
Awatar użytkownika
kotfilemot
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2008 01:00

Post autor: kotfilemot »

Nikomu nie poleca OVUM.Po prostu są amatorami i nic ich nie obchodzi prócz pieniędzy.Zabiegi robią szybko i niedokładnie.Czas ucieka i pieniądze teżPrzykro to pisać ale żałuję że tam trafłam .Czas leczyć się gdzie indziej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”