Ustanowione miejsce pobytu dziecka

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
agnieszka1990101
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2019 08:45

Ustanowione miejsce pobytu dziecka

Post autor: agnieszka1990101 »

Witajcie,dziś dowiedziałam się,że sąd ustanowił miejsce pobytu dzieci brata w moim domu ( oboje rodzice nie żyją) niestety mimo moich próśb sędzia nie wpisała że jesteśmy tymczasowa rodzina zastepcza a tym samym,w mopsie nas poinformowano,że nie należy nam się żadna pomoc dla dzieci,rozprawa w grudniu. Czy ktoś wie czy jak już wydadzą wyrok że jestem rodzina zastepcza dostaniemy pieniądze od dnia pobytu dzieci u nas? Nie spodziewaliśmy się tego,dzieci jest troje i wydatek nas zaskoczył. Dziękuję za pomoc
agarz
Posty: 94
Rejestracja: 30 lis 2006 01:00

Re: Ustanowione miejsce pobytu dziecka

Post autor: agarz »

A występowaliscie do sądu o ustanowienie Was r. z dla dzieci? Świadczenie należy się od momentu faktycznego umieszczenia dzieci w r. z. Ważne aby była inf. ze jesteście ta r. z dla nich. My mieliśmy też specyficzne "przejścia". Nie otrzymaliśmy świadczenia od razu po umieszczeniu dzieci z powodu braku zapisu personalnego o umieszczeniu w naszej r. z (z imienia i nazwiska) . Było tylko ogólnie o umieszczeniu w rz. Po 3 Msc od umieszczenia dzieci otrzymaliśmy środki z wyrównaniem od dnia umieszczenia.
agnieszka1990101
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2019 08:45

Re: Ustanowione miejsce pobytu dziecka

Post autor: agnieszka1990101 »

Sprawe mamy jutro,niestety tylko o ustalenie opiekuna prawnego jako mnie. Sprawe o r.z
sad przewiduje dopiero na listopad (po wielu prosbach i rozmowach z sędzia) sędzia nie chce się zgodzić na wpisanie nas juz jako r.z. Nawet mimo tego ze prawnie jest to mozliwe na ze względu na sytuację dzieci. Mops mnie poinformował ze pieniądze dostaniemy od dnia sprawy o rodzinę zastepcza. Wychodzi na to ze do tego czasu musimy utrzymac te dzieci sami
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”