Poszukiwana rodzina zastępcza

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JustynaK.
Posty: 21
Rejestracja: 04 sty 2017 21:18

Rodzina zastępcza czeka

Post autor: JustynaK. »

Witam serdecznie.

Chciałabym zgłosić, że jesteśmy "woli". Chętnie przyjmiemy pod opiekę maluszka. Jesteśmy z województwa zachodniopomorskiego i mamy wolne miejsce dla małego dziecka. Jeżeli jest taka potrzeba proszę dzwonić tel. 601996175. Najlepiej po południu lub wieczorem, bo rano jestem w pracy i raczej nie odbieram. Justyna.
06.2012 początek starań
01.2014 diagnostyka niepłodności
02.2014 rozpoczęcie leczenia
12.2016 decyzja o zostaniu rodziną zastępczą
02.2017 złożenie dokumentów na RZ w PCPR i początek naszej drogi
02.2017 psycholog i lekarz
07.-09.2017 szkolenia
09.2017 kwalifikacje na RZ
06.2018 mamy córeczkę
Awatar użytkownika
JustynaK.
Posty: 21
Rejestracja: 04 sty 2017 21:18

Re: Rodzina zastępcza czeka

Post autor: JustynaK. »

Dziś rano zadzwonił telefon. Jest malutka. Wyraziliśmy zgodę.Czekamy na postanowienie sądu :-)
06.2012 początek starań
01.2014 diagnostyka niepłodności
02.2014 rozpoczęcie leczenia
12.2016 decyzja o zostaniu rodziną zastępczą
02.2017 złożenie dokumentów na RZ w PCPR i początek naszej drogi
02.2017 psycholog i lekarz
07.-09.2017 szkolenia
09.2017 kwalifikacje na RZ
06.2018 mamy córeczkę
Awatar użytkownika
Gość

Re: Rodzina zastępcza czeka

Post autor: Gość »

Jesteśmy gotowi na przyjęcie dziecka lub rodzeństwa dwuosobowego w wieku do 5 lat. Prosimy o kontakt na priw.
rosse
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2006 01:00

Re: Rodzina zastępcza czeka

Post autor: rosse »

Jeśli można, skorzystam z "podczepienia " się w tym temacie.
Kilka lat temu robiłam kurs, przeszłam kwalifikacje, potem kilkukrotnie testy psychologiczne i wywiady środowiskowe ( w ciągu ostatnich lat zmieniałam miejsce zamieszkania i stąd była potrzeba powtórzenia całej procedury w nowym pcprze) Od pewnego czasu trwam w oczekiwaniu na telefon z informacją o dziecku. Rok temu miałam propozycje dwuletniej dziewczynki odbieranej interwencyjnie, ale w trakcie nastąpił nagły "zwrot akcji" i mała trafiła do rodziny biologicznej ojca. I dalej czekam... Co jakiś czas dzwonię do pcpru, ale ciągle otrzymuję informację, ze nie mają dla mnie dziecka (czyli jednej dziewczynki, ewentualnie dwójki młodszego rodzeństwa), są tylko wielodzietne rodzeństwa, na które nie mogę się zdecydować z kilku przyczyn, między innymi : nieduże mieszkanie dwupokojowe i mój start w rodzicielstwo zastępcze,nie chciałabym na początek rzucać się na zbyt głęboką wodę.
Kwalifikacje na rodzinę zastępczą otrzymałam na Śląsku, obecnie mieszkam w woj. mazowieckim. Wiem, że mój pcpr raczej nie robiłby problemów z dzieckiem spoza powiatu. ( poprzednia propozycja dotyczyła dziecka właśnie nie z mojego powiatu i nie było sprzeciwu).
Jestem gotowa na przyjęcie dziewczynki w wieku przedszkolnym lub młodszej. Proszę o informacje na priv lub maila: [email protected]
Agatha1234
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2012 13:59

Re: Rodzina zastępcza czeka

Post autor: Agatha1234 »

Gość Dzień dobry
Czy Państwo nadal wyrażacie chęć przyjęcia dziecka? Jeśli tak bardzo proszę o kontakt Pozdrawiam serdecznie Agata
beata.pcpr
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2019 08:13

Poszukiwana rodzina zastępcza

Post autor: beata.pcpr »

Szanowni Państwo, poszukujemy rodziny zastępczej dla czwórki rodzeństwa. PCPR - tel. 723 417 110
AlicjaAnastazja
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2019 09:43

Rodzina zastępcza dla rodzeństwa

Post autor: AlicjaAnastazja »

Cześć wszystkim,

zwracam się z prośbą o poradę.
Chciałabym ustanowić siebie rodziną zastępczą dla mojej siostry (12 lat), nad którą rodzice nie mogą sprawować opieki. Matka odeszła z innym facetem kiedy mała miała 5 lat, od tamtej pory się nią nie interesuje. Po niedługim czasie ojciec się z nią rozwiódł i to on sprawował nad nią opiekę.
Oboje mają ograniczone prawa rodzicielskie i zgodzili się nie walczyć w sądzie.
Byłam u prawnika, który dał mi wykaz dokumentów, które muszę zgromadzić.

I moje pytanie brzmi:
Czy ja sama dam radę w sądzie, czy jednak lepiej zostawić to prawnikowi?
Elżbietka75
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2016 18:35

Re: Rodzina zastępcza dla rodzeństwa

Post autor: Elżbietka75 »

Cześć, z całą pewnością dasz sobie radę bez prawnika. Jeśli masz możliwości żeby zaopiekować się siostrą to zwróć się do najbliższego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i tam się wszystkiego dowiesz.
Powodzenia.
Anna999
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2019 18:40

Re: Poszukiwana rodzina zastępcza

Post autor: Anna999 »

Witam,
jestem nową rodziną zastępczą i jeszcze nie mam u siebie dzieci. Mogę przyjąć dwoje dzieci. Mieszkam koło Częstochowy.
Anna999
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2019 18:40

Rodzina Zastępcza Czeka

Post autor: Anna999 »

Od niedawna jestem rodziną zastępczą i jeszcze nie mam dzieci. Zgłosiłam chęć przyjecia dwojga rodzeństwa do 7 lat. Mieszkamy koło Częstochowy.
agarz
Posty: 94
Rejestracja: 30 lis 2006 01:00

Re: Rodzina Zastępcza Czeka

Post autor: agarz »

Witam. Jeśli można podepnę się pod wątek. Jako RDD posiadamy wolne msc i możemy objąć opieką dziecko do lat 6 (również z niepełnosprawnością).Mamy zgodę pcpr na przyjęcie z innych powiatów. Jeśli gdzieś jest dziecko potrzebujące rodziny proszę o kontakt na priv. Polska południowa.
beata.pcpr
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2019 08:13

Re: Poszukiwana rodzina zastępcza

Post autor: beata.pcpr »

Dziękuję za odpowiedź:) Jednak nie posiadamy sądowego pozwolenia na rozłączenie rodzeństwa. Potrzeby są ogromne, jeżeli chodzi o organizację dzieciom środowiska zastępczego, więc zachowamy sobie od Państwa wiadomość. Pozdrawiam serdecznie:)
PCPR SŁUPCA
wiskas
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2007 01:00

Re: Poszukiwana rodzina zastępcza

Post autor: wiskas »

Jesteśmy rodziną zastępczą niezawodową mamy w pieczy dziewczynkę chcemy być rodziną zawodową specjalistyczną i chcemy przyjąć dziecko z orzeczeniem .mamy wszystkie kwalifikacje.mamy doświadczenie w pracy z dziećmi z niedosłuchem i niedowidzących i kwalifikacje zawodowe. Tel. 609756532
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”