Poszukuję dziecka do RZ niezawodowej

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
LenaG
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2017 12:17

Poszukuję dziecka do RZ niezawodowej

Post autor: LenaG »

Dzień dobry,
Jestem osobą z kwalifikacjami na niezawodową rodzinę zastępczą dla dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym. Poszukuję dziecka tą drogą, ponieważ w moim powiecie jest w tej chwili zapotrzebowanie na RZ dla rodzeństw, a ja wolę "nie rzucać się na głęboką wodę". I takie też było zalecenie podczas szkolenia, by rozpocząć od pomocy jednemu dziecku.
Może ktoś coś wie o jakimś Dziecku poszukującym spokojnego domu? Biorę pod uwagę w szczególności Dziecko starsze (bo wiem, że dla takich trudniej o dom), chętnie lubiące zwierzęta i aktywny tryb życia. Obecnie pracuje głównie we własnym domu znacznie mniej niż przeciętna osoba, więc mam sporo wolnego czasu. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.
Województwo małopolskie, śląskie, świętokrzyskie.
Mój PCPR preferuje rodziny dla dzieci ze swojego powiatu, ale nie jest zamknięty na indywidualne sytuacje. Znam rodziny w naszym powiecie, których pochodzą z innych miast/powiatów.
Więcej informacji udzielę na priv.
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Poszukuję dziecka do RZ niezawodowej

Post autor: Gość »

Witam! Wraz z żoną mamy kwalifikacje na rodzinę zastępczą niezawodową dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Nasze miasto nie ma dla nas propozycji a my czekamy... Przyjmiemy dziecko lub rodzeństwo 2-osobowe w wieku do 5 lat, najlepiej rokujące na uregulowanie sytuacji prawnej, gdyż myślimy o późniejszym przysposobieniu. Wszelkie informacje proszę na priv.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”