WAŻNE -Porady prawne

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: agniecha86 »

agarz ale w postanowienie jest umieszczenie dzieci w RZ, więc pieniądze się należą. Co innego jakbyście mieli dzieci a urlopowaniu, ale dzieci są umieszczone w rodzinie zast. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego macie w RZ, a nie w PR

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


agarz
Posty: 94
Rejestracja: 30 lis 2006 01:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: agarz »

My jesteśmy zwykłą niespokrewnioną rz-pogotowia w naszym powiecie nie ma, limit na zawodowe wyczerpany na razie, a dzieci z innego powiatu zabrane z DD.
agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: agniecha86 »

agarz aa to ja zrozumiałam, że jesteście PR. No ale mimo to od dnia przyjęcia dziecka, powinnaś otrzymywać świadczenie na nie.

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: ktbs »

agarz przepraszam ale ty w jakimś ciemnogrodzie mieszkasz? kurcze cała Polska stoi na tymczasówkach, badamy dzieci, do przedszkoli i szkół zapisujemy. Ja mam obecnie 7 dzieci w tym 3 na tymczasówce, robię z nimi wszystko co powinnam. Właśnie z jednym za moment jadę na eeg.
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
agarz
Posty: 94
Rejestracja: 30 lis 2006 01:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: agarz »

Na to wygląda :( Niestety.Jak mam to MĄDRE(powinno być chyba przez ON) towarzystwo przekonać?Chyba powinni przeczytać naszą dyskusję :wink: Dobrze,że chociaż Wasze wypowiedzi świadczą o tym,że to nie ze mną jest coś nie tak, bo już zaczynałam mieć wątpliwości...

-- 30.09.2013, 11:21 --

a właśnie dostałam pismo z pcpr, a w nim"Wsprawie nie znajduję podstaw do uwzgl.odwołania w myśl art.132 k.p.a." oraz inform."iż brak podst. prawnych do wydania nowej decyzji."Brzmi groźnie- tzn. nic z tego?Zgłupieć można...

-- 30.09.2013, 11:24 --

Dziewczyny, któraś z Was pisała o zapytaniu do ministerstwa, do którego z tą sprawą należałoby się zwrócić?
agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: agniecha86 »

agarz a ja bym poszła do pcpr i zapytała czy któraś z tych Pań zza biurka utrzymywałaby dziecko w RZ. przyjęcie dziecka do pieczy zast to nie utrzymywanie Go, to danie mu miłości, poczucia że ma dom itd.

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


dana6
Posty: 525
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: dana6 »

agarz jak mam to rozumieć, że odwołanie nie poszło do SKO? Nie bardzo rozumiem tekst "W sprawie nie znajduję podstaw do uwzgl.odwołania w myśl art.132 k.p.a." oraz inform."iż brak podst. prawnych do wydania nowej decyzji." Z tego co ja wiem, a trochę wiem...to całość dokumentacji dotycząca sprawy oraz Twoje odwołanie powinno zostać wysłane do SKO i ewentualnie SKO może podjąć taką, a nie inną decyzję. Czy Ty dostałaś kolejną negatywną decyzję z PCPR-u? W przypadku odwołania do SKO organ wydający decyzję, jeżeli nadal stoi na stanowisku, że decyzję wydał słuszną musi akta sprawy skierować do organu wyższego rangą czyli w tym wypadku do SKO...i to SKO podejmuje decyzję co ze sprawą dalej.
Julka777
Posty: 79
Rejestracja: 17 sie 2011 12:23

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: Julka777 »

Zgadzam się z dana6.
Wasz PCPR nieźle tam mąci!!! Oni sobie przepraszam sami stwierdzili, że brak jest podstaw do uwzględnienia odwołania i dlatego tegoż odwołania nie skierowali do SKO??? Nie, no to jest jakaś paranoja!
Napiszę to raz jeszcze, chociaż powtarzam się już dosyć długo ( ;) ) :
ŚWIADCZENIE SIĘ NA-LE-ŻY!
Niech te baby walną się w swoje główki, bo są po prostu niedoinformowane i niekompetentne.
Przepraszam Was za moje nerwy, ale ja nie mogę tego wszystkiego czytać, bo mnie tu roznosi. Walka z tymi urzędasami mnie osobiście już dobija, bo sama mam cały czas pod górkę, ale jak czytam jeszcze o zmaganiach agarz, to już w ogóle kompletnie mi ręce opadają :firing:

W jakim my durnym państwie żyjemy i za jakie grzechy ja się pytam :oops:
agarz
Posty: 94
Rejestracja: 30 lis 2006 01:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: agarz »

Dzięki kochane.Okazuje się,że to pismo,które dostałam z pcpr ( to z tymi wstawkami, że "W sprawie nie znajduję podstaw do uwzgl.odwołania w myśl art.132 k.p.a." oraz inform."iż brak podst. prawnych do wydania nowej decyzji.") to idzie dalej do SKO razem z naszym odwołaniem-coś w rodzaju "pisma przewodniego" z pcpr :wink: Nie wiem-może to standardowy zapis ale jak to przeczytałam to mną "zatelepało', no bo jak? panie mają już gotową odpowiedź przed decyzją sko? W każdym razie teraz musimy czekać na odp. z sko i zobaczymy co dalej, mam tylko obawy po tych wszystkich przejściach,że podtrzymają decyzję pcpr a oni są chyba ostateczną instancją :( Nie pozostaje nam nic innego tylko czekać,a czas płyyyynie...
dana6
Posty: 525
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: dana6 »

Nad SKO jest Wojewódzki Sąd Administracyjny, a potem to już chyba Naczelny Sąd Administracyjny...Myślę jednak, że SKO zmieni stanowisko. Tam zasiadają na posiedzeniach już prawnicy, więc nie powinni stawiać takich gaf.
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: ktbs »

agarz nie chcę cię martwić na zapas, ale jak ja dostałam takie pismo właśnie przed pójściem do SKO to oni potem dokładnie tak samo mi uargumentowali odmowę :roll:
do ministerstwa pracy i polityki społecznej, dział rz i mailowo w zakładce kontakt, oni odpisują pismem na adres domowy.
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
agarz
Posty: 94
Rejestracja: 30 lis 2006 01:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: agarz »

ktbs -no to faktycznie nieciekawie wygląda, a chodziło o taką samą sprawę? i co zrobiłaś dalej? walczyłaś czy odpuściłaś?ja byłam u radcy,który stwierdził,że we wszystkich okolicznych powiatach na takie postanowienie dofinans. jest wypłacane, ale w naszym nie,jeśli chodzi o sko to niczego nie można przewidzieć ale radzi walczyć mimo hipotetycznie odmownej odp. no ale wtedy to już trzeba by do sądu :( Dzięki za inform. o ministerstwie.
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: ktbs »

agarz ja przegrałam sprawę co było oczywiste, wynikało z mojej niewiedzy. To był mój pierwszy i ostatni raz, od tamtej pory ustawę prawie recytuję z pamięci ;)
na szczęście u mnie chodziło o kilka dni, kwota więc niska ale "zabolało"
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
niedziela
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2011 09:17

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: niedziela »

Witajcie,
Pragnę się pochwalić że po roku walki jesteśmy już RZ dla naszego dziecka i mam nadzieję, że do końca roku złożymy wniosek adopcyjny.

Mam pytanie - chodzi mi po głowie wizja zostania zawodową rodziną zastępczą. Mam dwoje dzieci (razem z tym, które zaraz adoptujemy), mąż pracuje, ja w domu. Czy jest szansa na zrealizowanie tego przy zgłoszeniu chęci zajęcia się dwójką a nie trójką dzieci? Obawiam się, że z piątką mogłabym nie dać rady, bo moje dzieci to przedszkolaki.
Pozdrawiam!
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: WAŻNE -Porady prawne

Post autor: ktbs »

niedziela to czy możesz być zawodową dla mniejszej liczby dzieci zależy od powiatu; gratuluję wytrwałości i życzę sukcesów :)
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
Zablokowany

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”