Sama a nie samotna

W oczekiwaniu na ten telefon... i pierwsze dni po nim.

Moderator: Moderatorzy moja adopcyjna droga

ODPOWIEDZ
Monikmonik
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2017 19:08

Sama a nie samotna

Post autor: Monikmonik »

Moi drodzy,
W przyszłym roku skończę 30 lat. Mam dobrą pracę, którą lubię nie tylko że względów finansowych, nie mieszkam w Polsce. I jestem sama. Drogą pantoflową dowiedziałam się o dwóch dziewczynkach które przebywają teraz w zastępczym domu (nie wiem jak się to poprawnie nazywa), prawdopodobnie matka zostanie pozbawiona praw, ojciec nie żyje. Z tego co wiem ona wcale nie będzie się o nie ubiegać. Po prostu zajmuję to jakiś czas, prawdopodobnie kilka miesięcy. Czy ja mam jakieś szanse by je adoptować? Czy ktoś słyszał o takich przypadkach?
Pozdrawiam wszystkich, Monika
Awatar użytkownika
makunia
Posty: 11
Rejestracja: 21 wrz 2017 11:45

Re: Sama a nie samotna

Post autor: makunia »

Według prawa jest to możliwe i podobno się zdarza, jak tak czytałam statystyki to przyznają też dzieci osobom samotnym, ale podobno jak mają do wyboru czy dać dzieci małżeństwu, czy osobie samotnej, to po prostu małżeństwo raczej wygrywa. Myślę, że warto próbować ;)
Monikmonik
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2017 19:08

Re: Sama a nie samotna

Post autor: Monikmonik »

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się po prostu czy ktoś zna takie przypadki. A spróbować na pewno spróbuję.
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Sama a nie samotna

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, chłopaki!

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza obecnie kontrolę wykonywania zadań przez ośrodki adopcyjne. Głównym celem naszych badań jest odpowiedź na pytanie, czy ośrodki adopcyjne prawidłowo i skutecznie realizują zadania związane z postępowaniami adopcyjnymi. Ponieważ zależy nam na uzyskaniu możliwie najpełniejszego obrazu prosimy o udział w badaniu ankietowym, skierowanym do rodziców, którzy przysposobili dziecko lub są w trakcie realizacji procedury adopcyjnej, bądź znaleźli się w takiej sytuacji, że podjęte działania nie zakończyły się adopcją.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Na wypełnione formularze NIK czeka do 31 grudnia 2017 r. Udzielone odpowiedzi zostaną wykorzystane w pracach analitycznych mających na celu sformułowanie ewentualnych uwag i wniosków usprawniających funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych, jako kluczowego elementu systemu adopcyjnego w Polsce.

Link do ankiety znajdziecie tutaj :arrow: https://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey ... php/864576
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja adopcyjna droga”