Jak dzieci adopcyjne się do was zwracały

W oczekiwaniu na ten telefon... i pierwsze dni po nim.

Moderator: Moderatorzy moja adopcyjna droga

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marioosz
Posty: 53
Rejestracja: 15 mar 2003 01:00

Jak dzieci adopcyjne się do was zwracały

Post autor: Marioosz »

Witam. Za nami dwa spotkania z dwójką super dzieciaków 4 i 6 lat, do adopcji. Na razie kontakt jest super, wspólne zabawy, nawet nas akceptują. Tylko zastanawiam się jak najlepiej by było, jak dzieci do nas mają się zwracać. Na razie mówią Pan, Pani. Czy lepiej po imieniu? Jak to było w Waszym przypadku?
aneczka1973
Posty: 110
Rejestracja: 05 paź 2011 09:14

Re: Jak dzieci adopcyjne się do was zwracały

Post autor: aneczka1973 »

U nas mówiły wujku, ciociu,
na 2 czy 3 spotkaniu gdzie już wiedzieliśmy, że składamy wniosek do sądu, mąż powiedział najstarszemu (niecałe 4 lata), że jak chce może do niego mówić tato. Synek trochę się zdziwił i powiedział z wahaniem, nieee, ale następnego dnia jak przyszliśmy to wołał od drzwi z radością "mój tata przyjechał!!!!"

I dzieciom z grupy też mówił, że tata d niego przejdzie.

Średni też następnego dnia wołał na mnie na spacerze mamo
Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę
Awatar użytkownika
Marioosz
Posty: 53
Rejestracja: 15 mar 2003 01:00

Re: Jak dzieci adopcyjne się do was zwracały

Post autor: Marioosz »

Witam. Mamy już 4 spotkania z dziećmi, w tym jedno u nas w domu. Do nas mówią na Pan i Pani. A jak dzieci mówiły do Was na początku. Czy lepiej po imieniu , czy ciocia, wujek?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Jak dzieci adopcyjne się do was zwracały

Post autor: Gość »

Mam powiedzieli w oa, żeby nie używać cioci i wujka, bo to się może mylić z placówkami lub rodzinami zastępczym. Przedstawić mamy się po imieniu, a czasami dzieci już sa przygotowane, ze przyjeżdża mama i tata :)
Awatar użytkownika
Sonia14
Posty: 121
Rejestracja: 19 paź 2016 12:36

Re: Jak dzieci adopcyjne się do was zwracały

Post autor: Sonia14 »

A nam mówili, że starsze właśnie bardzo szybko mówią mamo i tato.
U nas juz na 3 spotkaniu mówili, żeby dziecku prawie 5-letniemu mówić, że będziemy jej rodzicami i nasza córunia od razu nam mówiła tak w domu, nie miała problemu :)
Czym byłby świat bez miłości...
Radinesa
Posty: 12
Rejestracja: 03 sty 2011 20:15

Re: Jak dzieci adopcyjne się do was zwracały

Post autor: Radinesa »

My na drugim spotkaniu, kiedy juz wiedzielismy ze Mala bedzie z nami, niesmialo mowilismy np.: teraz tata narysuje, albo mama przecztya ksiazke. Do mnie od razu zaczal odp mama, a do meza pozniej. Na poczatku był pan :)
2015-07: złożenie dok w oa
2015-11: kwalifikacje - czekamy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja adopcyjna droga”