Nasza droga się zaczęła :))

W oczekiwaniu na ten telefon... i pierwsze dni po nim.

Moderator: Moderatorzy moja adopcyjna droga

ODPOWIEDZ
KatkaD
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2017 08:34

Re: Nasza droga się zaczęła :))

Post autor: KatkaD »

Cześć!
A jak długo u Was czeka się na szkolenie? My złożyliśmy komplet dokumentów w Białymstoku w styczniu b.r. Sądziliśmy, że załapiemy się na szkolenie jesienią, a na ostatnim spotkaniu powiedziano nam, że na jesień mają już komplet i załapiemy się na szkolenie dopiero wiosną :( Strasznie długo to wszystko trwa...
K.
Awatar użytkownika
Sonia14
Posty: 121
Rejestracja: 19 paź 2016 12:36

Re: Nasza droga się zaczęła :))

Post autor: Sonia14 »

To zależy od miasta, ośrodka, my się zapisaliśmy 01.06, a szkolenie zaczynaliśmy 19.09 tego samego roku, to w Szczecinie

w innym ośrodku było podobnie, kolo 3 miesięcy czekania, bo zbierali grupę, inne miasto, tu akurat lubuskie ;-)
Czym byłby świat bez miłości...
adazora
Posty: 7
Rejestracja: 15 paź 2017 16:49

Re: Nasza droga się zaczęła :))

Post autor: adazora »

Witam,
Jesteśmy małżeństwem już 9 lat. Mamy 2 zdrowych dzieci i 2 aniołki w niebie.
Zawsze chcieliśmy mieć dużą rodzinę ale niestety nie udało się. Badania wykluczają posiadanie przeze mnie więcej dzieci. Jeszcze przed ślubem rozmawialiśmy o adopcji i teraz temat powrócił.
Myślicie że mamy szanse na dziecko mając już swoje biologiczne? :)
kropeczek123
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2015 23:03

Re: Nasza droga się zaczęła :))

Post autor: kropeczek123 »

adazora pisze:Witam,
Jesteśmy małżeństwem już 9 lat. Mamy 2 zdrowych dzieci i 2 aniołki w niebie.
Zawsze chcieliśmy mieć dużą rodzinę ale niestety nie udało się. Badania wykluczają posiadanie przeze mnie więcej dzieci. Jeszcze przed ślubem rozmawialiśmy o adopcji i teraz temat powrócił.
Myślicie że mamy szanse na dziecko mając już swoje biologiczne? :)
Witaj "adazora"
To zależy od Ośrodka Adopcyjnego
Musiałabyś podzwonić popytać, bo nie wszystkie ośrodki przyjmują rodziców z biologicznymi dziećmi, ale sa takie, które nie maja z tym problemu.
Tylko musicie sie liczyć z tym, ze pewnie dłużej będziecie czekać, bo zazwyczaj pierwszeństwo maja rodziny bezdzietne
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Nasza droga się zaczęła :))

Post autor: Go30 »

adazora szanse macie i teoretycznie nikt z tego powodu nie może Wam odmówić. Jednak tak jak pisze kropeczek123 różne ośrodki różnie podchodzą do tematu. Generalnie dzieci do adopcji jest coraz mniej, chętnych rodzin przybywa i niektóre ośrodki lubią namawiać na adopcję dziecka starszego czy bardziej obciążonego. Ja bym się umowila do najblizszych i spróbowała wybadać sytuacje.
Powodzenia :bigok:

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


adazora
Posty: 7
Rejestracja: 15 paź 2017 16:49

Re: Nasza droga się zaczęła :))

Post autor: adazora »

Tak woec deczja powzieta. Jestesm umowieni do osrodka na 19 stucznia ;)
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Nasza droga się zaczęła :))

Post autor: Go30 »

adazora taki mają długi czas oczekiwania na pierwszą wizytę? Strasznie długo. Jak wrażenia z rozmowy? Mowiłaś o waszej sytuacji?

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


adazora
Posty: 7
Rejestracja: 15 paź 2017 16:49

Re: Nasza droga się zaczęła :))

Post autor: adazora »

Tak mowilam
Wrazenia pozytywne bardzo. Powiedziala mi Pani ze szanse sa tylko dziecko musi byc mlodsze od synka. Ale to nawet dobrze bo my nie chcemy niemowlaka a takie 3 moze 4 latke. Cala rodzina jest za tym aby to byla dziewczynka.
Sabina2013
Posty: 24
Rejestracja: 10 maja 2016 08:09

Re: Nasza droga się zaczęła :))

Post autor: Sabina2013 »

Adazora witaj wśród nas :)
Strasznie długo czekacie na tą wizytę - my nie mogąc się doczekać na telefon z terminem wizyty w OA po prostu pojechaliśmy tam bez umówionej wizyty i szybciutko się wszystkiego dowiedzieliśmy. Może to sposób dla Was? :-)
27.01.2016- pierwsza wizyta w OA
06.06.2016 - kwalifikacja wstępna na szkolenie
12.09.2016- rozpoczynamy szkolenie :)
23.12.2016 - mamy kwalifikację :))
31.10.2018 - nasza córcia na zawsze z nami :))
Londyn3
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2017 10:26

Re: Nasza droga się zaczęła :))

Post autor: Londyn3 »

Żadna rodzina z góry nie powinna być przekreślana. My na przykład przeżyliśmy ogromną tragedię , ponieważ dwa razy poroniłam, ale udało mi się podnieść psychicznie i w końcu postanowiliśmy z mężem, że nie zrezygnujemy ze starań o własne dziecko. Dla mnie nie ma znaczenia, czy to będzie dziecko adoptowane czy nie, będę je kochać jak swoje. Właśnie nawiązaliśmy kontakt z ośrodkiem adopcyjnym i czekamy na odpowiedź...
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Nasza droga się zaczęła :))

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, chłopaki!

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza obecnie kontrolę wykonywania zadań przez ośrodki adopcyjne. Głównym celem naszych badań jest odpowiedź na pytanie, czy ośrodki adopcyjne prawidłowo i skutecznie realizują zadania związane z postępowaniami adopcyjnymi. Ponieważ zależy nam na uzyskaniu możliwie najpełniejszego obrazu prosimy o udział w badaniu ankietowym, skierowanym do rodziców, którzy przysposobili dziecko lub są w trakcie realizacji procedury adopcyjnej, bądź znaleźli się w takiej sytuacji, że podjęte działania nie zakończyły się adopcją.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Na wypełnione formularze NIK czeka do 31 grudnia 2017 r. Udzielone odpowiedzi zostaną wykorzystane w pracach analitycznych mających na celu sformułowanie ewentualnych uwag i wniosków usprawniających funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych, jako kluczowego elementu systemu adopcyjnego w Polsce.

Link do ankiety znajdziecie tutaj :arrow: https://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey ... php/864576
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja adopcyjna droga”