Ile jeszcze poczekamy?....

W oczekiwaniu na ten telefon... i pierwsze dni po nim.

Moderator: Moderatorzy moja adopcyjna droga

INA26
Posty: 11
Rejestracja: 24 lut 2015 15:26

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: INA26 »

my się staramy o dzieci w wieku od roku do 3 lat. Z tego co ja wiem to patrzą na wiek kobiety w momencie kwalifikacji. Ja już jestem po 40 maż w tym roku kończy 40. Wiem, że jest jakaś granica w latach pomiędzy wiekiem matki a dziecka ale nie wiem ile to jest.
Z jednej strony chwiałabym, żeby zadzwonił już ten telefon a z drugiej boje się jakoś tego momentu.
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: k_anilorak »

Pomiędzy rodzicami a dziećmi nie może być większa różnica wieku niż 40 lat.
wako
Posty: 356
Rejestracja: 12 paź 2014 19:54

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: wako »

k_anilorak pisze:Pomiędzy rodzicami a dziećmi nie może być większa różnica wieku niż 40 lat.
Może być, nie ma prawnych przeciwwskazań. Granica 40 lat, ostatnio nawet 35 lat, to wymysł i "widzimisię" ośrodków adopcyjnych.
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: yennefer23 »

wako pisze:ostatnio nawet 35 lat, to wymysł i "widzimisię" ośrodków adopcyjnych.
a w niektorych to nawet 34 w momencie skladania dokumentow (wiek dotyczy dziecka do roczku)
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
Gość

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: Gość »

myszka333 pisze:A Ty jesteś młodsza od męża? bo bardziej biorą wiek matki ;)
Tak, w tym roku skończę 35 lat.

Może jestem okropna, ale chciałabym adoptować dziecko max. do 1,5 roku.

Ania4911 pisze:ja mam 40, mąż 40+, od roku mamy córeczkę od szóstego tygodnia życia, więc chyba patrzą na kobietę, powodzenia w czekaniu.
emot/ciach
Awatar użytkownika
myszka333
Posty: 2120
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: myszka333 »

Jordyn pisze:
myszka333 pisze:A Ty jesteś młodsza od męża? bo bardziej biorą wiek matki ;)
Tak, w tym roku skończę 35 lat.

Może jestem okropna, ale chciałabym adoptować dziecko max. do 1,5 roku.

Czemu okropna? ja w tym roku, w grudniu kończę 36 lat, mój mąż ma 34 lata, czekamy na dziecko do 1,5 roczku ;)
Nam mija już 25 miesięcy od kwalifikacji, ciężko to czekanie, choć na szczęście na dany moment znów jestem spokojniejsza. Mi bardzo pomaga w tym czekaniu, rozmowa z panią psycholog z oa, co prawda przez telefon, ale mi tto daje dużo i łatwiej mi czekać :)
MojBlog
21.05.15r.-zadzwonił TEN telefon :)
01.06.15r.-poznaliśmy Synka
22.07.15r.-Synek zamieszkał z nami
15.06.16r.-niespodzianka-zadzwonił drugi TEL
20.06.16r.-poznaliśmy Synka nr2
02.08.16r.-zamieszkał z nami Synek
Awatar użytkownika
Gość

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: Gość »

wako pisze:
k_anilorak pisze:Pomiędzy rodzicami a dziećmi nie może być większa różnica wieku niż 40 lat.
Może być, nie ma prawnych przeciwwskazań. Granica 40 lat, ostatnio nawet 35 lat, to wymysł i "widzimisię" ośrodków adopcyjnych.

My z mężem mieliśmy mieliśmy 46 lat w chwili adopcji naszej córeczki, która miała półtora roku. Z tym, że nasze Słoneczko należało do grupy dzieci, po które raczej kolejek nie ma.
Zuzuzela
Posty: 53
Rejestracja: 09 paź 2014 20:45

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: Zuzuzela »

Witam
U Nas, na podwyższenie wieku duży wpływ miał zawód, który wykonuję - piękny lecz związany także z przemijaniem. Nasz wiek, również miał znaczenie w wymienionym kontekście, po prostu chcemy mieć szansę zobaczyć jak Nasza Córcia rozpościera skrzydła i wylatuje w dorosły świat.
Pozdrawiam
Kocham Cię Księżniczko-Alkaidko (locznikowo sześć i pół loku)
INA26
Posty: 11
Rejestracja: 24 lut 2015 15:26

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: INA26 »

A ja myślałam, że granica wieku jest ustalona ustawowo. Z drugiej strony wiek kobiet decydujących się na dziecko też poszedł w górę. Moja przyjaciółka lat 41 w maju rodzi pierwsze dziecko;)
Klimka
Posty: 165
Rejestracja: 04 sty 2014 02:39

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: Klimka »

"Orzecznictwo sądowe też nie jest bogate. W postanowieniu z 18 listopada 2003 r. (sygn. II CK 199/02) Sąd Najwyższy wskazał, że ponieważ kodeks rodzinny nie określa ani minimalnej, ani maksymalnej różnicy wieku jako przesłanki przysposobienia, rzeczą sądu jest dokonanie w każdej sprawie oceny, czy jest ona odpowiednia. Zasadą powinna być normalna różnica wieku występująca między rodzicami a dziećmi. W tamtej sprawie SN powiedział, że różnica 50 lat sama przez się nie jest przeszkodą, jeżeli nie ma innych okoliczności sprzeciwiających się orzeczeniu przysposobienia."

http://prawo.rp.pl/artykul/728758.html
EKH
Posty: 126
Rejestracja: 04 lip 2014 16:00

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: EKH »

Witajcie,
czy słyszałyście lub próbowałyście składać dokumenty do niepublicznych ośrodków, żeby przyspieszyć czekanie? Macie jakieś doświadczenia? ;-)
10.2014 - dokumenty w OA w B-stoku
22.01.2015 - początek szkolenia Pride, OA w Ełku
20.04.2015 - zakończenie szkolenia, KWALIFIKACJA!! :)
26.06.2015 - telefon życia
30.06.2015 - mamy Synka!
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: k_anilorak »

EKH ja czekam w niepublicznym ośrodku. Jest w większości przypadków szybciej niż w państwowym. Jednak w naszym przypadku to się nie sprawdza, bo czekamy równie długo jak w państwowym.
Evitek
Posty: 791
Rejestracja: 20 kwie 2011 13:45

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: Evitek »

cześć dziewczyny, a może wiecie coś o ośrodku w szczecinie? jak długo się teraz czeka? trochę mnie przeraziłyście z tym wiekiem kobiety... jaj mam w tym roku 36... cholira a chcieliśmy tak do roku dzieciaczka..
Awatar użytkownika
myszka333
Posty: 2120
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: myszka333 »

Evitek pisze:cześć dziewczyny, a może wiecie coś o ośrodku w szczecinie? jak długo się teraz czeka? trochę mnie przeraziłyście z tym wiekiem kobiety... jaj mam w tym roku 36... cholira a chcieliśmy tak do roku dzieciaczka..
u nas para czeka na dziecko do 1,5 a mają już 40 lat ;) A dopiero zaczynasz z oa?

My nadal czekamy, za dwa dni minie nam od kwalifikacji 27 miesięcy, na dziewczynkę zwiększyliśmy wiek do 2,5 roku (tak, żeby 3 latek nie przekraczała)

Może ktoś już się doczekał z długo czekających?
MojBlog
21.05.15r.-zadzwonił TEN telefon :)
01.06.15r.-poznaliśmy Synka
22.07.15r.-Synek zamieszkał z nami
15.06.16r.-niespodzianka-zadzwonił drugi TEL
20.06.16r.-poznaliśmy Synka nr2
02.08.16r.-zamieszkał z nami Synek
Evitek
Posty: 791
Rejestracja: 20 kwie 2011 13:45

Re: Ile jeszcze poczekamy?....

Post autor: Evitek »

myszka333 08.05. byliśmy na pierwszym spotkaniu na Starzyńskiego w szczecinie, teraz zbieramy papiery, dowiedzieliśmy się że teraz czeka się krócej, jest więcej dzieci, na pewno czeka się rok, pewniej że 1,5-tak powiedziała nam pani dyrektor. No ale nie wiem czy to można przekładać na całą Polskę.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja adopcyjna droga”