Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

W oczekiwaniu na ten telefon... i pierwsze dni po nim.

Moderator: Moderatorzy moja adopcyjna droga

ODPOWIEDZ
trnado12
Posty: 300
Rejestracja: 24 lip 2013 22:13

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: trnado12 »

ale za to zaczęłam wyszywać hehehe:) obrazek z misiem do pokoiku dziecięcego się już haftuje:) polecam na zabicie czasu i gonitwę myśli:):):)
trnado12

"Wczoraj, kiedy twoje imię ktoś wymówił przy mnie głośno, tak mi było jakby róża przez otwarte wpadła okno..."
Leeleeth
Posty: 905
Rejestracja: 06 sie 2013 16:59

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: Leeleeth »

trnado12 pisze:No i niestety... nie zaczniemy szkoleń grupowych w grudniu... dopiero po nowym roku...:( niestety nie zbierze się grupa na grudzień. Szkoda, tak bardzo się nastawiłam... :mur:

Przykro mi wiem jak to nie fajnie czekać i wypatrywać kolejnego terminu. Nam się udało i już 15 grudnia kończymy kurs a kwalifikacje mamy uzyskać do końca roku.
16.07.2013 pierwsza wizyta w OA

19.09.2014 Małpka jest nasz

29.08.2015 złożenie podania o córeczkę

Czekamy. . .
trnado12
Posty: 300
Rejestracja: 24 lip 2013 22:13

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: trnado12 »

gratuluję:) zazdroszczę że wam to tak szybko idzie... nie wiem z jakiego miasta jesteście, ale u nas w krk to się ciągnie strasznie... :mur:
trnado12

"Wczoraj, kiedy twoje imię ktoś wymówił przy mnie głośno, tak mi było jakby róża przez otwarte wpadła okno..."
Leeleeth
Posty: 905
Rejestracja: 06 sie 2013 16:59

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: Leeleeth »

My jesteśmy ze Szczecina, ale nam jakoś poszło to ekspresowo. Wszyscy się dziwią. Koleżanka z innego ośrodka zaczęła wcześniej ale ma przestój w szkoleniu więc chyba szybciej skończę..
Może jest tak dlatego że moje Dzieciątko czeka? Czekanie to najtrudniejsza część dla nas rodziców ale i bardzo potrzebna, ja dopiero teraz widzę jak bardzo zmienia mi się myślenie...
16.07.2013 pierwsza wizyta w OA

19.09.2014 Małpka jest nasz

29.08.2015 złożenie podania o córeczkę

Czekamy. . .
trnado12
Posty: 300
Rejestracja: 24 lip 2013 22:13

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: trnado12 »

tak w 100% się z tobą zgadzam, że zmienia się myślenie. Z jednej strony tak sobie myślę że może to i dobrze że idzie to tak etapami a z drugiej strony zdaję sobie sprawę że im później dostaniemy kwalifikację tym bardziej wydłuży nam się czas oczekiwania. Różne mam myśli... raz mam poczucie że to tak szybko minie i nieoglądniemy się jak będziemy w trójkę :flowers: a za chwilę krążą mi po głowie myśli że będzie to tak długo trwało, albo że nie daj boże nie dostaniemy kwalifikacji... :mur: buzuje we mnie taka mieszaina uczuć i emocji że nie miałam takiej nawet wtedy jak się dowiedziałam że nie będę mogła mieć dzieci biologicznych.
trnado12

"Wczoraj, kiedy twoje imię ktoś wymówił przy mnie głośno, tak mi było jakby róża przez otwarte wpadła okno..."
Leeleeth
Posty: 905
Rejestracja: 06 sie 2013 16:59

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: Leeleeth »

Sama mam mieszane uczucia, szybko ale wolno.... krótko ale długo... nie wiem, pomału oswajam się z myślą że muszę odczekać swoje. Przygotowuje się do tego rodzicielstwa szczególnie solidnie. Dla mnie jest ono wyjątkowe...
Co do kwalifikacji to myślę że w oa muszą mieć powód wielkiego kalibru, żeby nie dać kwalifikacji tak więc :bigok: i siła spokoju, bo tylko spokój nas uratuje =xxx#
Pozdrawiam
16.07.2013 pierwsza wizyta w OA

19.09.2014 Małpka jest nasz

29.08.2015 złożenie podania o córeczkę

Czekamy. . .
trnado12
Posty: 300
Rejestracja: 24 lip 2013 22:13

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: trnado12 »

Spokój to podstawa:) Na razie rzuciłam się w wir pracy, chociaż i tak myśli krążą po głowie różne... Ale wiem że będzie dobrze:) =xxx#
trnado12

"Wczoraj, kiedy twoje imię ktoś wymówił przy mnie głośno, tak mi było jakby róża przez otwarte wpadła okno..."
Leeleeth
Posty: 905
Rejestracja: 06 sie 2013 16:59

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: Leeleeth »

Musi być dobrze ciach/emot
16.07.2013 pierwsza wizyta w OA

19.09.2014 Małpka jest nasz

29.08.2015 złożenie podania o córeczkę

Czekamy. . .
Leeleeth
Posty: 905
Rejestracja: 06 sie 2013 16:59

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: Leeleeth »

Trnado12 nie wiem czy wydłuża się oczekiwanie na dziecko. Wydaje mi się że jest trochę tak, że Wy długo na kurs czekacie a krócej już na same dziecko. U nas może to wyglądać odwrotnie, szybko kurs i kwalifikacje a potem długo na dziecko. W sumie w pięć miesięcy zrobiliśmy kurs, więc jestem zadowolona ale i tak nastawiam się na czekanie do Świąt Bożego Narodzenia 2015 :alien:
No chyba, że cud się zdarzy. ....i :telefon: zadzwoni wcześniej :love:
Pozdrawiam
16.07.2013 pierwsza wizyta w OA

19.09.2014 Małpka jest nasz

29.08.2015 złożenie podania o córeczkę

Czekamy. . .
trnado12
Posty: 300
Rejestracja: 24 lip 2013 22:13

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: trnado12 »

Może tak być, ale te przerwa między spotkaniami z psychologiem a szkoleniami to takie dla mnie dziwne uczucie. Jestem teraz w takim miejscu że sama nie wiem gdzie... niby czuję się jakbym już czekała na dziecko a z drugiej strony wiem że przed nami jeszcze szkolenia i kwalifikacja...
trnado12

"Wczoraj, kiedy twoje imię ktoś wymówił przy mnie głośno, tak mi było jakby róża przez otwarte wpadła okno..."
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: Go30 »

trnado12 myślę, że wiem o czym mówisz. U nas procedura wyglądała podobnie, czas do kursu dluzyl się niemiłosiernie. Przerwy między spotkaniami indywidualnymi nawet kilkumiesięczne. Towarzyszyły mi podobne uczucia jak Tobie. Miałam ochotę zmienić ośrodek ale nie było alternatywy. Jednak teraz patrząc z perspektywy osoby doczekanej widzę że nie było to takie zle. Od rozpoczęcia kursu czas zlecial szybciutko. A tuż po nim odnalazła się nasza córeczka. Tak jak mówi Leeleeth w jednych OA czeka się długo na kurs,w innych na sam telefon.

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


trnado12
Posty: 300
Rejestracja: 24 lip 2013 22:13

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: trnado12 »

Go30 dzięki za słowa otuchy:) Nam same spotkanie poszły szybciutko, bo spotykaliśmy się co tydzień lub co dwa, tak że poszło ekspresowo... musimy czekać na szkolenia grupowe bo skończyliśmy indywidualne jako pierwsi i musimy czekać aż grupa się zbierze, co wydaje mi się trochę dziwne biorąc pod uwagę ile rodzin stara się o adopcję... do tego dochodzą jeszcze święta teraz więc ten czas też trochę ogranicza pracę ośrodka... zdaję sobie sprawę, ale czuję się jak na takiej wielkiej huśtawce...
trnado12

"Wczoraj, kiedy twoje imię ktoś wymówił przy mnie głośno, tak mi było jakby róża przez otwarte wpadła okno..."
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: Go30 »

trnado12 jeśli masz ochotę pogadać to zapraszam na wątek poświecony oczekującym i doczekanym na swoje dzieci, w grupie raźniej :)http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 80&t=85669

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Kornelia77
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2013 14:10

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: Kornelia77 »

Mam pytanie w sprawie dokumentów, właśnie je kompletujemy i mamy duży problem w Lublinie z uzyskaniem zaświadczenia z Poradni Odwykowej i Zdrowia Psychicznego. Po prostu nie chcą ich wystawić.
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Dokumenty w ośrodku. Zaczynamy!

Post autor: Go30 »

Kornelia77 lubelski OA nie wymaga takiego zaświadczenia. Natomiast przychodnia nie ma obowiązku Ci wystawić, bo przy leczeniu odwykowym nie istnieje rejonizacja.

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja adopcyjna droga”