Obawy zwiazane z adopcja

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

ODPOWIEDZ
Fibimoja
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2019 19:28

Obawy zwiazane z adopcja

Post autor: Fibimoja »

Witam wszystkich serdecznie.Mam na imie Agata.Przed wizyta w os adopcyjnym mielismy z mężem wiele obaw dotyczacych naszego wieku.Mamy oboje po 46 lat.Panie jednak nas nie odrzuciły,kazały składac dokumenty.Stwierdziły ze poniewaz jetesmy juz dośc dojrali,moglibyśmy adoptowac dziecko w przedziale wiekowym od 7 do 10 lat.I tu własnie następuja obawy z mojej strony.Czy starsze dziecko będzie chciało mi zufać, czy pozwoli sie do siebie zbliżyc. Wie ze przed nami jeszcze daleka droga,zanim cokolwiek dojdzie do skutku.ale jesliby sie nam udało ,jak sprawic aby dziecko zechciało pozwololic na dotarcie do niego.
Hephalump
Posty: 75
Rejestracja: 12 mar 2018 09:21

Re: Obawy zwiazane z adopcja

Post autor: Hephalump »

Fibimoja
Szanowna Pani
Trzy lata temu razem z żoną zdecydowaliśmy o tym aby dać szansę sobie i dwójce dzieci. Dwóm dziewczynkom w wieku (wtedy) 5 i 10 lat.
Trzy lata temu miałem 43 lata na karku i... kilka lat starań za sobą.
O obawach związanych z adopcją (przysposobieniem) starszego dziecka napisałem na swoim blogu notkę https://przysposobienie.blogspot.com/20 ... awy-i.html

A co do obaw związanych z wiekiem osób starających się o przysposobienie dziecka to:
Na miłość nigdy nie jesteśmy za starzy lub zbyt duzi.

Mam nadzieję, że system nie da wam dużo czasu na to aby się nad tym zastanawiać.

Pozdr
M
Fibimoja
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2019 19:28

Re: Obawy zwiazane z adopcja

Post autor: Fibimoja »

Dziekuje serdecznie za odpowiedż.Jestem pełna wiary i optymizmu,że pomimo wszystko uda nam sie zdobyc miłosc dziecka,choc wiem,ze nie wszystko będzie szło jak z płatka.Musimy sobie na wzajem dać czas iszanse.pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”