Prosze o pomoc !

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

ODPOWIEDZ
Maegrim
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2014 15:07

Prosze o pomoc !

Post autor: Maegrim »

Witam
Kochani pomóżcie !!
Odpowiedziałam na jedno z ogłoszeń w wątku "DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!", jesteśmy już po rozmowie z RZ tylko ze i dla nas i dla nich to pierwszy raz :/ i nie bardzo wiem co robić dalej .
Mamy już synka adoptusia ale z nim wszystko było załatwiane przez ośrodek.
Przeszliśmy ponowne kwalifikacje i od prawie dwóch lat czekam na drugi skarb . I teraz nie wiem czy zgłosić się ze sprawa do naszego ośrodka czy tez do ośrodka w mieście gdzie jest dziecko ?
Proszę o rade bo boje się ze nic z tego nie wyjdzie :(

Z góry dziękuje i pozdrawiam .
Maegrim
Riszka
Posty: 38
Rejestracja: 28 lip 2014 10:00

Re: Prosze o pomoc !

Post autor: Riszka »

Maegrim pisze:Witam
Kochani pomóżcie !!
Odpowiedziałam na jedno z ogłoszeń w wątku "DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!", jesteśmy już po rozmowie z RZ tylko ze i dla nas i dla nich to pierwszy raz :/ i nie bardzo wiem co robić dalej .
Mamy już synka adoptusia ale z nim wszystko było załatwiane przez ośrodek.
Przeszliśmy ponowne kwalifikacje i od prawie dwóch lat czekam na drugi skarb . I teraz nie wiem czy zgłosić się ze sprawa do naszego ośrodka czy tez do ośrodka w mieście gdzie jest dziecko ?
Proszę o rade bo boje się ze nic z tego nie wyjdzie :(

Z góry dziękuje i pozdrawiam .
Maegrim
Zadzwoń do swojego ośrodka z zapytaniem czy podejmą się w ogóle przeprowadzenia całego procesu. Może być tak, że jeśli odległość będzie zbyt duża to skierują Was do ośrodka w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka. Opiekun prawny też niech popyta u siebie w PCPR czy MOPS jak oni to przeprowadzają. I pytanie najważniejsze czy RZ jest też opiekunem prawnym dziecka bo jeśli nie to może być problem. Ale trzeba być dobrej myśli i trzyma kciuki aby wszystko poszło sprawnie i szczęśliwie.
Maegrim
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2014 15:07

Re: Prosze o pomoc !

Post autor: Maegrim »

Bardzo dziękuje za odpowiedź .
Tak RZ jest opiekunem prawnym i dziecko jest zgłoszone do ogólnopolskiej bazy.
Czy ośrodek w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka może odmówić przeprowadzenia adopcji ?

Pozdrawiam
Maegrim
Riszka
Posty: 38
Rejestracja: 28 lip 2014 10:00

Re: Prosze o pomoc !

Post autor: Riszka »

Maegrim pisze:Bardzo dziękuje za odpowiedź .
Tak RZ jest opiekunem prawnym i dziecko jest zgłoszone do ogólnopolskiej bazy.
Czy ośrodek w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka może odmówić przeprowadzenia adopcji ?

Pozdrawiam
Maegrim
Wszystko zależy od ośrodka, może być też tak, że ośrodek będzie chciał znaleźć dla dziecka innych kandydatów, którzy wg ich zdania będą lepszymi rodzicami niż Wy. Ale to tylko teoria i ja bym dzwoniła do tego ośrodka z zapytaniem. Dla dobra dziecka nie powinno być problemu:) Tym bardziej, że wcześniej przecież dziecko musiało być diagnozowane przez jakiś ośrodek i na tej podstawie skierowany do adopcji czy polskiej czy zagranicznej. Wydaje mi się, że opiekun prawny powinien być zorientowany w temacie, kto prowadzi (jaki oa) jego wychowanka. Trzymam kciuki:)
wako
Posty: 356
Rejestracja: 12 paź 2014 19:54

Re: Prosze o pomoc !

Post autor: wako »

Maegrim możecie spróbować na 3 sposoby:
- Wy dzwonicie do swojego OA i pytacie, czy zdecydują się przeprowadzić tę adopcję (jeżeli dziecko jest w ogólnopolskiej bazie to nie powinno być problemu). Jeżeli OA się zgodzi to działacie według zaleceń,
- OP dzwoni do MOPSu i pyta, czy OA do którego dziecko zostało zgłoszone jest w stanie przeprowadzić ado - jeżeli tak, to zgłaszacie się do OA i dalej postępujecie jak powiedzą, jeżeli nie to jest jeszcze jedna droga ;)
- samodzielnie składacie wniosek do sądu wraz z kompletem dokumentów i czekacie na termin sprawy, nie jest to skomplikowane, jak zajdzie konieczność i będziecie potrzebować wzorów to pisz na pw
powodzenia! :)
Maegrim
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2014 15:07

Re: Prosze o pomoc !

Post autor: Maegrim »

Kochani bardzo dziękuje za wszystkie rady i za wsparcie .
Jutro jestem już omówiona na rozmowę z naszym OA . Zobaczymy co mi powiedzą .

Pozdrawiam
Maegrim
Riszka
Posty: 38
Rejestracja: 28 lip 2014 10:00

Re: Prosze o pomoc !

Post autor: Riszka »

To będę trzymała kciuki:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”