Może adoptujmy rodzenstwo :) - czego sie boimy ?

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

Awatar użytkownika
Endorfina
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2015 12:55

Re: Może adoptujmy rodzenstwo :) - czego sie boimy ?

Post autor: Endorfina »

Zdecydowaliśmy, że chcemy rodzeństwo do 5 lat :)
06.2011 - [*] córeczka 10 tc
03.2012 - [*] synek 15 tc
03-12.2012 badania , badania , badania

11.2015 - wizyta w OA , odrzucenie z powodu zbyt krótkiego stażu
02.2016 - wizyta w innym OA , pozytywne rozpatrzenie
03.2016 - złożenie kompletu dokumentów
09-10.2016 testy , rozmowy , usg domu
09.2017-01.2018 - szkolenie
03.2018 - mamy kwalifikacje
18.04.18 - TEN TELEFON
27.04.18 - MAMY PIECZĘ
08.2018 - NA ZAWSZE RAZEM
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Może adoptujmy rodzenstwo :) - czego sie boimy ?

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, chłopaki!

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza obecnie kontrolę wykonywania zadań przez ośrodki adopcyjne. Głównym celem naszych badań jest odpowiedź na pytanie, czy ośrodki adopcyjne prawidłowo i skutecznie realizują zadania związane z postępowaniami adopcyjnymi. Ponieważ zależy nam na uzyskaniu możliwie najpełniejszego obrazu prosimy o udział w badaniu ankietowym, skierowanym do rodziców, którzy przysposobili dziecko lub są w trakcie realizacji procedury adopcyjnej, bądź znaleźli się w takiej sytuacji, że podjęte działania nie zakończyły się adopcją.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Na wypełnione formularze NIK czeka do 31 grudnia 2017 r. Udzielone odpowiedzi zostaną wykorzystane w pracach analitycznych mających na celu sformułowanie ewentualnych uwag i wniosków usprawniających funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych, jako kluczowego elementu systemu adopcyjnego w Polsce.

Link do ankiety znajdziecie tutaj :arrow: https://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey ... php/864576
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
kamila0530
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2018 10:12

Adopcja rodzeństwa

Post autor: kamila0530 »

Czy ktoś z was adoptował więcej niż dwoje dzieci?
kamila0530
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2018 10:12

Re: Może adoptujmy rodzenstwo :) - czego sie boimy ?

Post autor: kamila0530 »

Dzień dobry, czy myślicie, ze jest szansa na adopcje trojki rodzeństwa do 5 lat? Czy sa takie przypadki rodzeństwa?Jakie trzeba mieć wówczas dochody? Czy można mieć juz 4 własnych dzieci i adoptować trójkę rodzeństwa? Czy ktoś z was adoptował więcej niż dwoje dzieci?
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Może adoptujmy rodzenstwo :) - czego sie boimy ?

Post autor: yennefer23 »

kamila0530 oczwiscie ze jest szansa, ja sama znam dwie takie pary. nie pomoge co do dochodu niestety, z tego co wiem to powinien byc 'wystarczajacy'
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Hephalump
Posty: 75
Rejestracja: 12 mar 2018 09:21

Re: Może adoptujmy rodzenstwo :) - czego sie boimy ?

Post autor: Hephalump »

kamila0530 Oczywiście, że jest zawsze szansa na to, że gdzieś będą szukać rodziców dla trójki rodzeństwa, a najstarsze z nich nie będzie miało więcej niż 5 lat. Bo tak zrozumiałem określenie "do 5 lat".
Tak jak napisała Yennefer nie ma sprecyzowanych wymogów ile należy zarabiać (jakie mieć dochody). Nie ma też ścisłych wymogów co do warunków mieszkaniowych. Pisałem o tym ostatnio na blogu:
https://przysposobienie.blogspot.com/20 ... c-dom.html
W mojej ocenie ważniejszy może tu być fakt posiadania już własnych dzieci przez kandydatów. W jakim wieku są to dzieci? Czy może już ich zdanie należy uwzględnić w staraniach?
No i to ile lat mają sami kandydaci...

Pozdr
M
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: Może adoptujmy rodzenstwo :) - czego sie boimy ?

Post autor: bloo »

Hephalump pisze: W mojej ocenie ważniejszy może tu być fakt posiadania już własnych dzieci przez kandydatów. W jakim wieku są to dzieci? Czy może już ich zdanie należy uwzględnić w staraniach?
zdanie dzieci nie tylko musi być uwzględnione, ale jest częścią procesu adopcyjnego: pracownicy OA rozmawiają także z dziećmi.
A z ciekawości do autorki: skoro myślicie o trójce dzieci i macie czworo własnych, czemu adopcja a nie rodzina zastępcza?
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Może adoptujmy rodzenstwo :) - czego sie boimy ?

Post autor: yennefer23 »

ohh, ja nie doczytalam ze macie juz czworke dzieci ...
w takim przypadku mysle, ze male szanse sa na adopcje. zwyczajnie za duzo jest rodzin ktore nie maja dzieci w ogole.
ale probowac zawsze mozna ...
i wlasnie ... dlaczego nie rodzina zastepcza?
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Hephalump
Posty: 75
Rejestracja: 12 mar 2018 09:21

Re: Może adoptujmy rodzenstwo :) - czego sie boimy ?

Post autor: Hephalump »

yennefer23 pisze:w takim przypadku mysle, ze male szanse sa na adopcje. zwyczajnie za duzo jest rodzin ktore nie maja dzieci w ogole.
ale probowac zawsze mozna ...
Ale gotowych (mentalnie) na przyjęcie bardziej licznego rodzeństwa (więcej niż dwójkę) chyba nie ma zbyt wielu. Tak mi się wydaje...
No i aby przypadkiem nie odczytał ktoś tego jako sugestię, że adopcja jest dla zaspokojenia potrzeb bezdzietnych "staraczy".
My wiemy o co chodzi ale czytać może każdy. ;)

Pozdr
M
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”