Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychicznych

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

karolinka1200
Posty: 428
Rejestracja: 28 sie 2010 23:12

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: karolinka1200 »

Jak jest w centralnym spisie to chyba na takiej liście "trudnych przypadków", dlaczego go nie zaproponowali komuś z okolic szczecina, zazwyczaj proponuje się komuś, kto mieszka blisko , żeby potem kontakty były ułatwione, chyba że jak mieszkasz w uk to nie biorą tego pod uwagę bo i tak musisz dolecieć.
To bardzo małe dzieciątko ale chyba powinno mieć badanie neurologiczne. Nie wiem, czy padaczka jest dziedziczna, nie wiadomo co było przyczyną upośledzenia matki.Często wcześniaki mają różne problemy zdrowotne. Dlaczego dziecko było już u tylu lekarzy?Dlaczego nie miał 10 pkt, bo wcześniak?Jaka była waga, jaka wielkość główki, czy matka pila alkohol w ciąży, czy ma zmarszczkę nakątną, czy ma rynienkę podnosową?
Jaka jest twoja lista pytań? Poczytaj, jakie powinny być umiejętności i reakcje dziecka w tym wieku i sprawdź na żywo, co jest nie tak?
kaka
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: matula »

majka_kuca pisze:Matula nie mam pojęcia bo to są informacje które zostały mi podane w moim ośrodku. więcej będę próbowała dowiedzieć się w poniedziałek. Wiem tylko ze mały jest w jakimś centralnym spisie czy cos takiego. Nie jest od nas z Podkarpacia tylko w szczecinie.
Pytam o toksoplazmozę, bo oczopląs ma znajome dziecko, u którego wykryto toksoplazmozę. Moga być problemy ze wzrokiem. Podobnie jak Karolinka uważam, że umieszczenie w centralnym spisie wskazuje na to, że są problemy z chetnymi rodzicami. Również ogromna odległośc od miejsca zamieszkania.
Awatar użytkownika
majka_kuca
Posty: 53
Rejestracja: 05 wrz 2006 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: majka_kuca »

Dzięki dziewczyny. Przekonamy się w poniedziałek.
Awatar użytkownika
majka_kuca
Posty: 53
Rejestracja: 05 wrz 2006 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: majka_kuca »

Po zrobieniu 820 km i wielu perypetiach jednak musimy odmówić. Byliśmy dziś u maluszka. Okazało się ze karta dziecka się troszkę różni od tych co były w ośrodku a miała rodzina zastępcza maluszka. Okazało się ze mały miał zaraz po urodzeniu zapalenie opon mózgowe rdzeniowy, o czym nas jednak nikt nie poinformował. Dla nas jednak jest to za duże obciążenie. Okazało się ze mały był ponad półtora m-ce w szpitalu. Miał ZORM, niedokrwistość, żółtaczke. Nie mogę zrozumieć tylko ze jeśli miał to zapalenie dla czego jeszcze nie był u neurologa. To była ciężka lekcja dla nas. Ciężko mi też ponieważ mój mąż trochę się zniechęcił.
karolinka1200
Posty: 428
Rejestracja: 28 sie 2010 23:12

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: karolinka1200 »

No biedne dzieciątko. Ciekawe czemu u neurologa nie był, poprosiłaś w dd , żeby go u neurologa zbadano? Współczuję. Ale to nie znaczy, że się macie zrażać. Pewnie mieli nadzieję, że jak już z tak daleka przyjechaliście to go weźmiecie. No niemądre to ze strony osób, które się adopcją dziecka zajmują, żeby wszystkiego o nim nie powiedzieć. Ale pewnie wasz maluszek jest gdzie indziej, powiedz mężowi, że to po prostu nie był ten.Trzymajcie się !!!
kaka
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: matula »

Może był u neurologa, tylko karty nie ma.
Awatar użytkownika
majka_kuca
Posty: 53
Rejestracja: 05 wrz 2006 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: majka_kuca »

Matula, Karolina1200 dzięki wielkie. Ta rodzina zastępcza twierdzi że nie był, a oni mają go od wypisania ze szpitala. Wizytę moze będzie miał w lutym bo są długie kolejki do specjalistów.
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: matula »

majka_kuca pisze:Matula, Karolina1200 dzięki wielkie. Ta rodzina zastępcza twierdzi że nie był, a oni mają go od wypisania ze szpitala. Wizytę moze będzie miał w lutym bo są długie kolejki do specjalistów.
Szkoda, bo może dziecko rozwija sie normalnie, a nie może trafić do rodziny docelowej. Nie zauwazyłaś czy reaguje stosownie do wieku?
Awatar użytkownika
majka_kuca
Posty: 53
Rejestracja: 05 wrz 2006 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: majka_kuca »

Wydawało mi sie ze oczka uciekaly mu do góry i lekko główka. Ale nie mogę nic powiedzieć bo się nie znam i nie jestem fachowcem. Ale powikłania mogą być poważne i nie wiem czy dali byśmy radę. Na pewno brzmi to egoistyczne ale to jest wybór na całe życie. Wiem że nigdy nie będzie idealnie zdrowego dziecka ale to może być dla nas za dużo. A nie chcę też zmuszać męża.
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: matula »

To zdrowy egoizm. :-) Może mały trafi na rodziców z żyłką ryzykancką. A badania u neurologa dadzą jakiś rodzaj pewności.
Leeleeth
Posty: 905
Rejestracja: 06 sie 2013 16:59

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Leeleeth »

Szkoda tylko że nie powiedzieli Wam tego zanim przebicie w tak długa drogę. Strasznie mi przykro, bo nigdy nie jest łatwo odmówić.
16.07.2013 pierwsza wizyta w OA

19.09.2014 Małpka jest nasz

29.08.2015 złożenie podania o córeczkę

Czekamy. . .
hondaz
Posty: 16
Rejestracja: 30 paź 2014 20:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: hondaz »

Każdy z nas jest w jakiś sposób obciążony, niezależnie czy wychowuje się w rodzinie biologicznej czy adopcyjnej. Genetyka ma to do siebie, iż tego rodzaju obciążenia MOGĄ się ujawnić u dziecka ale nie muszą. W wielu przypadkach to po prostu skłonność do danych przypadłości. Czasem to loteria, czy te skłonności się uaktywnią czy też nie. To nie jest gwarantowane.

Ciekawym zagadnieniem, które zgłębiam ostatnio (jako osoba adoptowana) jest tematyka inteligencji emocjonalnej. Ta akurat wcale nie zależy od genów, a od środowiska, w którym się człowiek wychowuje a później w którym się obraca.
www.adoptowani.wordpress.com - poszukiwania, dylematy, życie adoptowanych
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: matula »

Ciekawym zagadnieniem, które zgłębiam ostatnio (jako osoba adoptowana) jest tematyka inteligencji emocjonalnej. Ta akurat wcale nie zależy od genów, a od środowiska, w którym się człowiek wychowuje a później w którym się obraca.
Sądzę, że dzieci adoptowane (po przejściach) mogą mieć problemy z inteligencją emocjonalną, bo mają problemy z relacjami międzyludzkimi. Środowisko będzie miało również ograniczony wpływ, modyfikowany poprzez przeżycia trauamatyczne.

Może to nie dotyczyć osób, które nie były narażone na traumę wczesnodziecięcą.
adamek8
Posty: 5
Rejestracja: 28 paź 2010 10:29

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: adamek8 »

Kochane ! Matka dziecka chora psychicznie do tego schizofreniczka ,nie pije alkoholu ,dziecko jako 2 latek rozwój na oko prawidłowy.Co myślicie bo ja strasznie boję się chorób psychicznych.
karolinka1200
Posty: 428
Rejestracja: 28 sie 2010 23:12

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: karolinka1200 »

Schizofrenia nie musi być dziedziczna, z drugiej strony wcześnie wykryta da się leczyć ale lekko nie jest, choruje nie tylko jeden członek rodziny ale dotyka to całą resztę, nie w sensie, że się nagle "pozarażają" ale po prostu trzeba się liczyć z wieloma wyrzeczeniami, terapią, atakami choroby osoby chorej, wizytami i pobytami w poradni psychiatrycznej lub szpitalu psychiatrycznym. Poczytaj na temat choroby i sama podejmij decyzję.
kaka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”