Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychicznych

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morela7
Posty: 1626
Rejestracja: 09 kwie 2008 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Morela7 »

Ela30 pisze: mam nadzieję że u nas też powoli dzięki ciężkiej pracy wszystko wyjdzie na prostą
na pewno wyjdziecie na prostą :D to bardzo ważne, że już tak wiele robisz dla małej, z całą pewnością wiele pracy przed wami i wiele czasu upłynie zanim będzie widać efekty ale powtórzę jeszcze raz stymuluj, rehabilituj i uczęszczaj na terapię a przyjdzie taki czas że nie będziesz nawet pamiętała tego co przeszliście będzie się liczyło to jak super sobie radzi twoje dziecko.
Ja zawsze mam gdzieś tam w pamięci z tyłu głowy cytat z książki K.Kotowskiej Jeż

"i pójdzie z rodzicami na spacer, a kiedy wyjdą na łąkę, rozpostrze ramiona, zamacha nimi jak skrzydłami i wzbije się w powietrze..........
Leć, synku jak to dobrze, że potrafisz latać!"

zawsze mam gulę w gardle jak czytam tą końcówkę :oops:
Susi i Mila

BÓG ZSYŁA WYJĄTKOWE DZIECI TYLKO WYJĄTKOWYM RODZICOM

Odwaga to cecha mądrych ludzi. Tupet - broń głupców

KOCHAM CIĘ ZA TO, JAK SIĘ CZUJĘ I CO O SOBIE MYŚLĘ, KIEDY JESTEM Z TOBĄ
Awatar użytkownika
Ela30
Posty: 1210
Rejestracja: 23 cze 2006 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Ela30 »

Minęło 3,5 miesiąca od moich poprzednich wpisów. Walczymy cały czas wszystkimi możliwymi sposobami ale i rozwój Malutkiej jest cały czas opóźniony o 2 - 3 miesiące, zarówno w części ruchowej jak i intelektualnej i w rozwoju mowy. Specjaliści raczej pesymistycznie wypowiadają się o perspektywach, wg nich te niespełna trzy tygodnie pobytu w szpitalu już dawno zostałyby nadrobione, cały czas staram się wierzyć ze się mylą. Jesteśmy nadal rodziną zastępcza ze względu na nieregulowaną sytuację, pewnie z odebraniem praw zejdzie jeszcze do listopada albo grudnia. OAO zaleca poważne przemyślenie decyzji o przysposobieniu. Znaleźliśmy się w niesamowicie trudnej sytuacji, nadal mam nadzieję że wszystko będzie dobrze ale chwile zwątpienia są coraz częstsze.
leczenie niepłodności od 2005 roku
4 IUI, 5 ICSI jedno zakończone urodzeniem córki w 2009
2012 strata synka w 17 tygodniu ciąży
2013 zostaliśmy RZ dla Kruszynki
Awatar użytkownika
Morela7
Posty: 1626
Rejestracja: 09 kwie 2008 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Morela7 »

Ela30 nikt za Was decyzji nie podejmie, nikt Wam z bark nie zdejmie tego ciężaru, wiem że jest trudno, wierzę Ci, to Wy musicie odpowiedzieć na pytanie czy dacie radę wziąć na siebie taką odpowiedzialność.
Na pewno łatwo nie będzie i po 3-4 miesiącach efektów może wcale nie być widać, bo terapie, rehabilitacje dają dalekosiężne efekty, u nas było tak że Zuzia stała stała stała z rozwojem ja zaczęłam się martwić zastanawiać dlaczego nasze działania nic nie dają a ona buch i zrobiła niesamowity skok rozwojowy i tak znowu - my rehabilitacja, terapia itp itd a ona stała stała i znowu moment i zrobiła skok rozwojowy (nieharmonijny rozwój).
Dzisiaj to pyskata :lol: mała "wsza" ;-), która ma energii tyle, że nie raz mnie i tatusia zamęczy :oops:
U nas dzięki pracy wychodzimy na prostą ale znam osobę, która ma dziecko z niepełnosprawnością intelektualną pomimo tego że były terapie i rehabilitacje, masa pracy.
Trzymam kciuki za Was, za to żebyście nie tracili wiary i cierpliwości oraz żeby Wam nie brakowało zapału do dalszej pracy. :D

-- 27.06.2014, 08:15 --

O właśnie odebrałam opinię z PPP i prawie wszystko na poziomie przeciętnym, obniżone są tylko zdolności motoryczne, analiza wzrokowo-słuchowa, grafomotoryka, ale najważniejsze inteligencja na poziomie przeciętnym a resztę się wypracuje ;-)
Ależ jestem dumna jak paw =xxx#
Susi i Mila

BÓG ZSYŁA WYJĄTKOWE DZIECI TYLKO WYJĄTKOWYM RODZICOM

Odwaga to cecha mądrych ludzi. Tupet - broń głupców

KOCHAM CIĘ ZA TO, JAK SIĘ CZUJĘ I CO O SOBIE MYŚLĘ, KIEDY JESTEM Z TOBĄ
Awatar użytkownika
Ela30
Posty: 1210
Rejestracja: 23 cze 2006 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Ela30 »

Morela7 gratuluję cudnej dziewczynki, super że u was tak dobrze idzie i Zuzia tak fajnie nadrobiła, na pewno rodzicom serce rośnie.
Cóż, my działamy, mamy teraz bardzo dobrą rehabilitację funkcjonalną i bardzo dobrego neurologopedę, po wakacjach dostaniemy skierowanie na WWR. i oczywiście intensywna stymulacja w domu. Najtrudniej jest nie tracić wiary
leczenie niepłodności od 2005 roku
4 IUI, 5 ICSI jedno zakończone urodzeniem córki w 2009
2012 strata synka w 17 tygodniu ciąży
2013 zostaliśmy RZ dla Kruszynki
Leeleeth
Posty: 905
Rejestracja: 06 sie 2013 16:59

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Leeleeth »

Ela30 pisze:Morela7 gratuluję cudnej dziewczynki, super że u was tak dobrze idzie i Zuzia tak fajnie nadrobiła, na pewno rodzicom serce rośnie.
Cóż, my działamy, mamy teraz bardzo dobrą rehabilitację funkcjonalną i bardzo dobrego neurologopedę, po wakacjach dostaniemy skierowanie na WWR. i oczywiście intensywna stymulacja w domu. Najtrudniej jest nie tracić wiary
Ela30 wiem, jak Ci jest trudno. Te chwile zwątpienia nie są obce i mnie. Ale wystarczy, ze spojrzę na moją Malpkę i wiem, ze nie ważne jak to bedzie On jest moim wymarzonym synkiem. Ostatnio usłyszałam, ze Małpka bedzie sie źle rozwijał i pewnie nie skończy podstawówki. Niesamowicie mnie to przybiło, wręcz załamało. Dopiero w domu, przepracowałam to w sercu, przepłakałam, i podjęłam decyzje. Do tej pory nikt nie walczył za moją Malpkę, zawsze była sam i lekarze, No nie wiem, nie przykładami sie, bo po co? Dzieci placowkowe są "gorsze". Teraz jest inaczej, teraz my walczymy za Niego i dla Niego. Uwierz we własne siły, czasem dziecko potrzebuje dużo czasu żeby ruszyć do przodu, czasem są to skoki rozwojowe. Trzymam kciuki i pisz co u Was słychać.
Buziole dla Was
16.07.2013 pierwsza wizyta w OA

19.09.2014 Małpka jest nasz

29.08.2015 złożenie podania o córeczkę

Czekamy. . .
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Bobetka »

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


Awatar użytkownika
Morela7
Posty: 1626
Rejestracja: 09 kwie 2008 00:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Morela7 »

Bobetka bardzo ciekawy artykuł dzięki :)
Susi i Mila

BÓG ZSYŁA WYJĄTKOWE DZIECI TYLKO WYJĄTKOWYM RODZICOM

Odwaga to cecha mądrych ludzi. Tupet - broń głupców

KOCHAM CIĘ ZA TO, JAK SIĘ CZUJĘ I CO O SOBIE MYŚLĘ, KIEDY JESTEM Z TOBĄ
karpatka
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2014 18:55

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: karpatka »

witam.od 3 miesięcy jesteśmy rodzina, nasz synek w tym czasie rozwija sie z dnia na dzień coraz bardziej,chodzimy na si, logopeda, psycholog.psycholog. Rosnie jak na drożdżach,problemem jest u niego dalej spanie,choć staram sie kłaść go o stałych porach, i tak to nie daje dużych efektów, pani z zajęć si poradziła nam żeby zrobić kołderkę igorkowi jego wzrostu i wypełnić ja grochem tym go przykrywać.Mamy tez szczotkowanie, ciała, wcześniej nie bal sie masażu od miesiąca całkowicie sie to zmieniło.nie boi się już wkładać szczotki do zębów do buzi, co na początku bylo wielkim problemem,kto ma jakies doświadczenie z was co do szczotkowania i kompresji stawow, jak zauwazyc efekty u dziecka.

-- 07 lip 2014 19:49 --

dodam ze nasz igorek jest obciążony po matce padaczka, po ojcu schizofrenia,.poza tym matka w czasie ciąży zażywała leki na padaczkowe.
Leeleeth
Posty: 905
Rejestracja: 06 sie 2013 16:59

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Leeleeth »

Mi kiedyś przy terapii najstarszego syna polecono hamak. Syn spał bardzo mało i łatwo się wybudzał hamak był strzałem w dziesiątkę.
Znajoma używała też takiego worka sako, tylko jej córeczka była dużo młodsza.
16.07.2013 pierwsza wizyta w OA

19.09.2014 Małpka jest nasz

29.08.2015 złożenie podania o córeczkę

Czekamy. . .
karpatka
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2014 18:55

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: karpatka »

witam.Nasz synek jest obciążony padaczka i schizofrenia po RB, jest z nami od 3 miesięcy i chciałabym zdiagnozować go pod tym katem ,ale niewiem gdzie się udać, jestem ze śląska,doradźcie.
Leeleeth
Posty: 905
Rejestracja: 06 sie 2013 16:59

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Leeleeth »

karpatka pisze:witam.Nasz synek jest obciążony padaczka i schizofrenia po RB, jest z nami od 3 miesięcy i chciałabym zdiagnozować go pod tym katem ,ale niewiem gdzie się udać, jestem ze śląska,doradźcie.
Schizofrenii u tak małego dziecka raczej nie zdiagnozujesz. Z tym musisz udać się do psychiatry dziecięcego. A padaczka to badanie eeg. Idź do neurologa i porozmawiaj. Tylko jeśli dziecko nie ma żadnych niepokojących objawów padaczki to po co je stresować badaniem?
16.07.2013 pierwsza wizyta w OA

19.09.2014 Małpka jest nasz

29.08.2015 złożenie podania o córeczkę

Czekamy. . .
karpatka
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2014 18:55

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: karpatka »

masz racje, będę obserowac małego.
Awatar użytkownika
Mmari
Posty: 555
Rejestracja: 14 sie 2013 09:02

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: Mmari »

Dziewczyny, przeczytałam dziś cały wątek i chciałabym tylko napisać, że bardzo pozytywnie nastawia.
Dzięki Go30, że mi go poleciłaś :-)
Awatar użytkownika
magdunia
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2009 01:00

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: magdunia »

Witam.Jestem mamą adopcyjną od lutego 2013 mamy wspaniałą zdrową córeczkę teraz gdzieś tam czeka na nas roczny chłopiec.Jego mama piła w czasie ciąży ale FAS jest już wykluczony ojciec alkoholik chory na schizofremię tak samo jak jego matka.Mimo to jesteśmy zdecydowani go poznać chociaż obawy są duże.Napiszcie proszę co o tym sądzicie.
karolinka1200
Posty: 428
Rejestracja: 28 sie 2010 23:12

Re: Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychiczn

Post autor: karolinka1200 »

To, że dziecko nie ma typowego FAS nie oznacza, że nie ma lub nie będzie mieć zaburzeń ze spektrum FASD a tego niestety na twarzy nie widać, weź to pod uwagę, jeśli matka piła w ciąży, czasami jest to gorsze niż typowy FAS, tym bardziej, że trudne do zdiagnozowania.
kaka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”