FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

ODPOWIEDZ
pumi
Posty: 122
Rejestracja: 20 kwie 2006 00:00

Re: FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Post autor: pumi »

Zgadzam się z tym że wiele dzieci nie ma szans na wczesną stymulację. Często zbyt późno diagnozowane. A cuda to nie w dosłownym znaczeniu. Pisze tak bo z naszego dziecka co nie kuma nic ze świata, deficyty na każdym kroku ruchowym, mowy, i wiele wiele innych wypracowaliśmy fajnego chłopca. Mam znajoma która zdiagnozowała swoje dziecko w wieku 9 lat i jest ogień. Wszystko za późno. Pracy dwa razy więcej a i tak nie wiadomo na ile mu pomogą. Raczej to dziecko nigdy nie będzie w pełni samodzielne. Jestem z nią i ja wspieram i rozumiem. Więc nie jest tak że nie doceniam innych pracy. Ale gotuje się we mnie gdy widzę i słyszę jaka mała wciąż wiedza jest na temat Fas o pomocy w szkole nie wspomnę. Nieraz trzeba kłamać by dziecko dostało diagnozę że ma że np autyzm aspergera itp by dostać nauczyciela wspomagającego.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2017 22:39 przez pumi, łącznie zmieniany 1 raz.
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Post autor: Bobetka »

pumi niepotrzebnie odbierasz do siebie mój komentarz. I powodzenia w dalszej waszej pracy, dzięki niej naprawdę można wiele osiągnąć.

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


karpatka
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2014 18:55

Re: FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Post autor: karpatka »

witam poradzcie oprócz Lędzin i żywca- terminy bardzo odległe- gdzie mogę zdiagnozować fas?
nieprawidłowe eeg,nadpobudliwość psychoruchowa, niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekki, najpierw pogotowie opiekuncze od urodzenia pózniej rodzina zastępcza- tak w skrócie opiszę jego deficyty.Teraz problemy w przedszkolu, gdzie nie uczeszcza z powodów nawracających bólow brzucha i niecheci jaka ma jak podjedzamy pod przedszkole.Gdzie Panie mówia o nim Igor znowu byl niegrzeczny, prowadzac Go z sali do wyjscia.
megi71
Posty: 40
Rejestracja: 16 paź 2011 19:30

Re: FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Post autor: megi71 »

Witam KARPATKA :) bardzo dobra diagnozę robią w Chorzowie w CENTRUM VENTURA

https://centrumventura.pl/diagnoza-i-terapia/

zachecam do zrobienia diagnozy tam .Poprosic o diagnozę na piśmie z zaleceniami dla przedszkola i Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej . Następnie warto wyrobić w PPP odpowiednie orzeczenie dla przedszkola potem szkoły. pozdrawiam :)
karpatka
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2014 18:55

Re: FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Post autor: karpatka »

Witam.Igor adoptowany w wieku dwóch lat,matka uposledzenie umyslowe naukę ukończyła na 5 klasie, padaczka, prawdopodobie alkohol, nie potwierdzone informacje o używaniu leków na padaczke. Ojciec padaczka i shizofrenia.Rodzina matki biologicznej Igora upośledzona,dodatkowo przemoc.Igor od urodzenia w pogotowiu opiekuńczym później rodzina zastepcza.
W momencie przysposobienia w wieku 2 lat ważył 10 kg, wzrost 79.Jego funkcje życiowe dużo poniżej normy, opinia psychologa na ten czas globalne opóźnienie w kazdej strefie.Przez okres 4 lat nie ustajaca nadpobudliwosc psychoruchowa,brak koncentracji, wszystko go rozprasza,żle spi,jego apetyt jest nepochamowany, ma nieprawidłowe eeg z wyładowaniami- bierze depakine, torbiel pajeczynowki, niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim,ssanie palca zostało mu do tej pory a za parę miesięcy będzie mial 7 lat, od września doszly zaburzenia lękowe związane z zerówką i nowymi Paniami, ktore jak juz wczesniej pisałam uważają go za niegrzecznego, po każdym pobycie w zerówce dostawał boli brzucha, i mówił ze Pnie sa niemile, z tego tez powodu ma na jeden semestr nauczanie indywidualne.

-- 03 lis 2018 21:42 --

Nie ma cech dysmorficznych twarzy,terapie wwr, program za życiem,co myślicie o treningach słuchowych, a co najważniejsze diagnoza Fas,jak to wygląda w Toruniu?dlugo sie czeka na termin.
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Post autor: matula »

Doktor Liszcz zmarł.
pumi
Posty: 122
Rejestracja: 20 kwie 2006 00:00

Re: FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Post autor: pumi »

Ja wiem z Facebooka ....wielka strata ☹️ Wielki człowiek ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”