2 OA

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
jola23
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2018 09:29

2 OA

Post autor: jola23 »

HEJ.Jestem nowa.czy możemy starać sie o dzieciątko jednocześnie w dwóch OA i czy szkoleni będą odbywały się i tu i tu?Czy mam informować oa że staramy się w dwóch oa?A czy każdy oa prowadzi swoje szkolenia?Jeden oa jest ok 100km od naszego zamieszkania a drugi jest na miejscu.pomóżcie.
Awatar użytkownika
Iloneek
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2010 23:37

Re: 2 OA

Post autor: Iloneek »

Pytanie - czemu w dwóch? I to jednocześnie? Przyznam się, że nie wiem jak jest teraz. My kiedyś czekaliśmy w dwóch, ale nie jednocześnie. Zrobiliśmy kwalifikację i po roku zdecydowaliśmy się złożyć dokumenty w Ośrodku w innym mieście. Powód był taki, że w naszym nie potrafili nam zupełnie nic powiedzieć o czasie oczekiwania i w ogóle było dziwnie. Oba Ośrodki wiedziały o tym, że czekamy w dwóch. I tak się złożyło, że jak już czekaliśmy (już była nasza kolej) na TEN telefon w drugim Ośrodku to nagle zadzwonili z tego pierwszego. :) Przeznaczenia nie oszukasz :) Słyszałam, że teraz nie przyjmują w dwóch jednocześnie.
CanCan_
Posty: 37
Rejestracja: 20 maja 2017 22:12

Re: 2 OA

Post autor: CanCan_ »

Teoretycznie można bo nie ma żadnej centralnej bazy oczekujacych ale ja sobie nie wyobrazam robienia kursu jednoczesnie w dwoch osrodkach. Wsrod par, ktore poznałam oczywiście pojawiały się takie pomysły ale nikt finalnie nie podjał sie tego karkołomnego zadania.
Osrodki, w ktorych bylismy na spotkaniach podawały info, że nie można no ale to juz kwestia deklaracji uczestnika bo jezeli nie wyjdzie przez przypadek to nikt tego nie sprawdza raczej.
niepłodność idiopatyczna, 3 x IVF
OA od 2016, czekamy
Hephalump
Posty: 75
Rejestracja: 12 mar 2018 09:21

Re: 2 OA

Post autor: Hephalump »

Ciekawy temat.
Nam na początku kursu w 2012 powiedziano, że nie można w dwóch równocześnie. Nie bo nie. A w sumie podczas całej procedury "zaliczyliśmy" 3 OA. Z pierwszego sami odeszliśmy. A ten drugi przekazał nas trzeciemu, który miał dzieci poszukujące rodziny ale nie miał rodziców gotowych na ich przyjęcie.
I tak poznaliśmy nasze córeczki. :)

W sumie to dobrze by było jakby OA wymieniały się tak kandydatami dla dobra dzieci oczekujących na nowy dom.

Pozdr
M
asiaseba5
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2017 11:03

Re: 2 OA

Post autor: asiaseba5 »

Można złożyć w dwóch ośrodkach jednocześnie i czekac gdzie bedzie szybciej. Nam poradziła tak zrobić pani z OA ;-)
Mjoko55
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2020 21:03

2 OA

Post autor: Mjoko55 »

Czekaliście w dóch OA? Możesz coś napisać o tym?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”