Adopcja w POZNANIU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

biedronka5
Posty: 358
Rejestracja: 03 kwie 2009 00:00

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: biedronka5 »

Anielka111 pisze:A ja jestem z Poznania bardzo zadowolona...
ależ ja tego nie neguję w żadnym wypadku: oczywiście, że są również osoby zadowolone ze współpracy z poznańskim ośrodkiem (osobiście też znam jedną taką parę - teraz już rodzinę).
Anielka111 pisze:Oby tak do konca :)
tego Wam życzę - zadowolenia na każdym etapie, aż do szczęśliwego i jak najszybszego zakończenia! :-)

wrzesień 2008 - pierwsza wizyta w OAO

23 czerwca 2010 - TEN TELEFON

25 czerwca 2010 - pierwszy Synek w domu :-)

czerwiec 2013 - zaczynamy drugą procedurę

16 maja 2014 - TEN TELEFON

21 maja 2014 - drugi Synek w domu :-)

rodzina w komplecie :-D


Anielka111
Posty: 37
Rejestracja: 02 wrz 2016 21:09

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Anielka111 »

Udało sie nam!!! 19 pazdziernika zaczynamy szkolenie, konczymy dwa dni przed Wigilia... Jak ze wymowny czas... Idealny.... Przeszczesliwi i pełni nadziei...

Pierwsza wizyta w OA czerwiec 2016

Rozpoczęcie szkolenia pazdziernik 2016

Kwalifikacja 31.01.2017

Czekamy.... Nadia grudzien 2018


nona1212
Posty: 14
Rejestracja: 04 wrz 2016 08:41

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: nona1212 »

Anielka111 pisze:Udało sie nam!!! 19 pazdziernika zaczynamy szkolenie, konczymy dwa dni przed Wigilia... Jak ze wymowny czas... Idealny.... Przeszczesliwi i pełni nadziei...
Super! Cieszę się i gratuluję Wam!
Coraz bliżej :flowers:
Anielka111
Posty: 37
Rejestracja: 02 wrz 2016 21:09

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Anielka111 »

Super! Cieszę się i gratuluję Wam!
Coraz bliżej :flowers:[/quote]

Dziekujemy pięknie :))) jest coraz bliżej... Jak sie dowiedzialam to od razu zaczelam myslec bardziej realnie o naszym dziecku... Ze musze sie przygotowac i wogole... Przed tym nie bylam pewna czy nas zakwalikuja, czy nadajemy sie na rodziców adopcyjnych... poczułam sie wczoraj jakbym dowiedziala sie ze jestem w ciazy moze nie wiem ile ona potrwa ale wiem czym zaskutkuje :))) cudownie

Pierwsza wizyta w OA czerwiec 2016

Rozpoczęcie szkolenia pazdziernik 2016

Kwalifikacja 31.01.2017

Czekamy.... Nadia grudzien 2018


Basia1990
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2016 09:22

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Basia1990 »

Witajcie!:)
Bardzo się cieszę, że ostałam tak miło przyjęta :)
Dziś byłam z mężem w ośrodku i niestety dowiedzieliśmy się, że trochę się spóźniliśmy - jesteśmy pierwszą parą w kolejce na szkolenia jakby jakaś rodzina z jakiś przyczyn zrezygnowała.
Pani zaleciła nam przeczytanie 3 książek - nigdzie nie mogę ich znaleźć nawet w empiku braki...
Ta sama Pani powiedziała nam również, że jeżeli żadna rodzina nie odpadnie to my zaczynamy na przełomie luty/marzec... chyba nie jest najgorzej...
Do tego czasu mamy przeczytać książki (oczywiście jak je dorwiemy :))
aacha83
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2016 11:32

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: aacha83 »

Witajcie, jestem mamą trzyletniego chłopca, postanowiliśmy z mężem rozpocząć drugą procedurę adopcyjną. Synek bardzo chce mieć rodzeństwo:), z mężem jesteśmy gotowi na drugie dziecko:) . Mam pytanie, do tych rodziców ,którzy mają za sobą drugą adopcję,czy też czeka się tak długo? Na pierwsze dziecko czekaliśmy 2,5 roku. Pozdrawiam
nona1212
Posty: 14
Rejestracja: 04 wrz 2016 08:41

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: nona1212 »

Witaj,
strasznie długo czekaliście. Chyba wciąż jest tak samo bo my samo szkolenie mamy czekać rok :(
aacha83 pisze:Witajcie, jestem mamą trzyletniego chłopca, postanowiliśmy z mężem rozpocząć drugą procedurę adopcyjną. Synek bardzo chce mieć rodzeństwo:), z mężem jesteśmy gotowi na drugie dziecko:) . Mam pytanie, do tych rodziców ,którzy mają za sobą drugą adopcję,czy też czeka się tak długo? Na pierwsze dziecko czekaliśmy 2,5 roku. Pozdrawiam
basia7891
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2016 16:00

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: basia7891 »

Witam,
Chciałabym odświeżyć nieco temat adopcji w Poznaniu. Dziś złożyliśmy dokumenty w ośrodku adopcyjnym na Nowowiejskiego. Czy ktoś ma doświadczenie z tym ośrodkiem? Pani powiedziała, że dokumenty przyjęte i koło lata ktoś powinien się do nas odezwać... Kurczę strasznie długo... W zeszłym tygodniu jak byliśmy na rozmowie to Pani nam powiedziała, że jak bardzo się postaramy to na jesienny kurs może się załapiemy, ale nic nam nie może obiecać.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje o tym ośrodku.
als2012
Posty: 17
Rejestracja: 20 lis 2012 12:09

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: als2012 »

basia7891 pisze:Witam,
Chciałabym odświeżyć nieco temat adopcji w Poznaniu. Dziś złożyliśmy dokumenty w ośrodku adopcyjnym na Nowowiejskiego. Czy ktoś ma doświadczenie z tym ośrodkiem? Pani powiedziała, że dokumenty przyjęte i koło lata ktoś powinien się do nas odezwać... Kurczę strasznie długo... W zeszłym tygodniu jak byliśmy na rozmowie to Pani nam powiedziała, że jak bardzo się postaramy to na jesienny kurs może się załapiemy, ale nic nam nie może obiecać.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje o tym ośrodku.
Cześć,
to jest temat rzeka ;-)
Ja na Twoim miejscu bym przeczytała temat "Adopcja w POZNANIU" tego forum od pierwszej strony.
Dowiesz się dużo i może będziesz miała wtedy bardziej sprecyzowane pytania ;-)
Pozdrawiam serdecznie!
Anielka111
Posty: 37
Rejestracja: 02 wrz 2016 21:09

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Anielka111 »

Z mojego doświadczenia nie mogę narzekac na ten ośrodek. Panie bardzo miłe i pomocne wszystko sprawnie... Jutro mamy kwalifikację i będziemy czekać już na dziecko :) czas do kwalifikacji uciekł bardzo szybko testy, spotkania i szkolenie... Życzę Wam powodzenia wiem też że każdej pary droga wygląda inaczej...

Pierwsza wizyta w OA czerwiec 2016

Rozpoczęcie szkolenia pazdziernik 2016

Kwalifikacja 31.01.2017

Czekamy.... Nadia grudzien 2018


Basia1990
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2016 09:22

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Basia1990 »

Witaj :) i jak po kwalifikacji? jaka decyzja i jak wygląda proces?:)
Pozdrawiam :)
Anielka111
Posty: 37
Rejestracja: 02 wrz 2016 21:09

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Anielka111 »

Tak wczoraj otrzymaliśmy kwalifikację, więc teraz tylko oczekiwanie na nasz Skarb :) proces rozpoczęliśmy w maju, była to nasz pierwsza wizyta w ośrodku z dokumentami. Później było kilka spotkań z psychologiem i testy, wizyta w domu i kwalifikacja na szkolenie, które zaczęło się w październiku a skończyło w środę przed Wigilia... Tak wyglądała nasza droga... Szczerze żyje teraz swoim życiem ale w pełni gotowa każdego dnia że nasza rodzina może się powiększyć :)

-- 01 lut 2017 19:58 --

Panie z Ośrodka są naprawdę miłe i pomocne... Nie mogę powiedzieć złego słowa na ten ośrodek jak dla mnie jak narazie wszystko super!! Jak bym miała doradzać to nie zmienilabym go na żaden inny.

Pierwsza wizyta w OA czerwiec 2016

Rozpoczęcie szkolenia pazdziernik 2016

Kwalifikacja 31.01.2017

Czekamy.... Nadia grudzien 2018


Basia1990
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2016 09:22

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Basia1990 »

To świetnie, że już wszystko za Wami i teraz tylko czekacie na telefon :)
trzymam kciuki, żeby było to jak najszybciej :)
Anielka111
Posty: 37
Rejestracja: 02 wrz 2016 21:09

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Anielka111 »

[ciach/emot] dziękujemy... Już się nie możemy doczekać naszego Szczęścia....

Pierwsza wizyta w OA czerwiec 2016

Rozpoczęcie szkolenia pazdziernik 2016

Kwalifikacja 31.01.2017

Czekamy.... Nadia grudzien 2018


nona1212
Posty: 14
Rejestracja: 04 wrz 2016 08:41

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: nona1212 »

Anielka111 pisze:Tak wczoraj otrzymaliśmy kwalifikację, więc teraz tylko oczekiwanie na nasz Skarb :) proces rozpoczęliśmy w maju, była to nasz pierwsza wizyta w ośrodku z dokumentami. Później było kilka spotkań z psychologiem i testy, wizyta w domu i kwalifikacja na szkolenie, które zaczęło się w październiku a skończyło w środę przed Wigilia... Tak wyglądała nasza droga... Szczerze żyje teraz swoim życiem ale w pełni gotowa każdego dnia że nasza rodzina może się powiększyć :)

-- 01 lut 2017 19:58 --

Panie z Ośrodka są naprawdę miłe i pomocne... Nie mogę powiedzieć złego słowa na ten ośrodek jak dla mnie jak narazie wszystko super!! Jak bym miała doradzać to nie zmienilabym go na żaden inny.

Baaardzo szybko poszło w Waszym przypadku :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”