szanse na adopcję

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
mrowkaka
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2016 19:23

szanse na adopcję

Post autor: mrowkaka »

Witam.
podjęliśmy z mężem decyzję o adopcji. Męczynas tylko jedna kwestia. Chcielibyśmy adoptować dwójkę dzieci. Nie upieramy się przy nniemowlakach. Górna granica wieku, która wstępnie określilismy to 5-6 lat. Ja mam umowę o pracę na czas nieokreślony a mąż umowę zlecenie. Nasz wspólny dochód netto to ok.4200 zł. Często jest o ok. 200 zł. wiecej(zależy od mojej premii) czy ten dochód nie będzie przeszkoda? Mamy kredyt hipoteczny. Rata 1100zł. Czy powinniśmy się do tego przyznawać?
Awatar użytkownika
Gość

Re: szanse na adopcję

Post autor: Gość »

U nas przy składaniu dokumentów padły oczywiście pytania o sytuację finansową i zatrudnienie. Oboje mieliśmy umowy wtedy tylko na rok lub krótsze, ale to w żaden sposób nie dyskwalifikowało. Musieliśmy też dołączyć zeznania podatkowe za poprzedni rok. Podczas wizyty domowej zapytano nas czy mamy kredyt na dom (mamy) ale bez pytań o wysokość raty, długość spłaty czy walutę. Nie przypominam sobie, żeby padała jakaś kwota, która ma być na osobę, ale znajomi mówili, że w innych ośrodkach podawano im 1000-1200 na osobę.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2016 14:38 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Paulina198282
Posty: 611
Rejestracja: 17 maja 2010 20:16

Re: szanse na adopcję

Post autor: Paulina198282 »

My obydwoje mamy umowy na czas określony, łączny dochód netto ok. 4500 zł. Kredyt hipoteczny 1800 zł miesięcznie (łącznie z trzecią osobą się składamy na ratę). Jak na razie się nie czepiali. Staramy się o jedno dziecko.
od 2010 - 3x IUI; od 2013 - 3x ICSI; 7 tc



27.04.2016 - pierwsza wizyta w OA / założenie teczki

02.06.2016 - usg domu

24.06.2016 - testy i psycholog

04.07.2016 - kwalifikacja na warsztaty

12.09.2016-14.02.2017 warsztaty

21.02.2017 - psychol
Sabina2013
Posty: 24
Rejestracja: 10 maja 2016 08:09

Re: szanse na adopcję

Post autor: Sabina2013 »

A nam powiedzieli, że wysokość zarobków się liczy i nie dają dzieci osobom, które od razu polecą do pomocy społecznej po pomoc. Ale najważniejsze zdanie ma Sąd. Ośrodki cieszą się że mogą pomóc dzieciom. A najbardziej cieszą ich adopcje dzieci starszych, bo bardzo mało rodzin chce właśnie takie dzieci.
27.01.2016- pierwsza wizyta w OA
06.06.2016 - kwalifikacja wstępna na szkolenie
12.09.2016- rozpoczynamy szkolenie :)
23.12.2016 - mamy kwalifikację :))
31.10.2018 - nasza córcia na zawsze z nami :))
Awatar użytkownika
Gość

Re: szanse na adopcję

Post autor: Gość »

Popytałam jeszcze znajomych z innych trzech ośrodków i tam padły kwoty 900- 1000 zł na osobę bez kredytu. Ostateczne zadecyduje sąd, a sytuacja z pracą i zarobkami może się przez czas procesu adopcyjnego, który nie trwa krótko, zmienić w różne strony. My czekamy na dziecko starsze 5+, ale wiek dziecka chyba nie ma znaczenia dla wykazywanych dochodów.
krasnal76
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 2079
Rejestracja: 17 wrz 2012 21:14

Re: szanse na adopcję

Post autor: krasnal76 »

mrowkaka pisze: Nasz wspólny dochód netto to ok.4200 zł. Często jest o ok. 200 zł. wiecej(zależy od mojej premii) czy ten dochód nie będzie przeszkoda? Mamy kredyt hipoteczny. Rata 1100zł. Czy powinniśmy się do tego przyznawać
W większości ośrodków adopcyjnych wymagają zaświadczenia o dochodach...My również dawaliśmy zaświadczenie,ale nikt nie pytał nas czy mamy jakieś kredyty itd. Nie wiem,jak w innych oa ,czy pytają,czy nie...
Sabina2013 pisze:A nam powiedzieli, że wysokość zarobków się liczy i nie dają dzieci osobom, które od razu polecą do pomocy społecznej po pomoc


to dosyć logiczne jest ;-) Ale chyba przy zarobkach 4200 nikt do pomocy społecznej po pomoc nie leci ;) U nas w oa podchodzili do tego w ten sposób,że jednym starczy 2000 zł na miesiąc a innym 10000 będzie mało ;) Co ośrodek to inne wymagania i kryteria

8.05.2013 pierwsza wizyta w OA

11.02.2014 telefon z informacją ,że zaczynamy szkolenie PRIDE 12.04.2014

13.06.2014 otrzymaliśmy kwalifikacje :)



23.03.2015 TEN TELEFON



24.03.2015 Poznanie Córki



01.04.2015 Jedziemy razem do domu



26.05.2015 Na zawsze razem



 



 



 


Awatar użytkownika
Gość

Re: szanse na adopcję

Post autor: Gość »

Dopytałam ponownie cztery znajome pary z trzech różnych ośrodków, które miały sprawy w sądach w tym roku i potwierdzili, że ok. 1000 zł na osobę to kwota bezpieczna dla sądu, wtedy nie wymagają dodatkowych wyjaśnień, zaświadczeń itp. i nie drążą tematu. Oczywiście górnej granicy dochodów nie ma i czym więcej, tym lepiej ;-)
krasnal76
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 2079
Rejestracja: 17 wrz 2012 21:14

Re: szanse na adopcję

Post autor: krasnal76 »

Masala Chai pisze:tam padły kwoty 900- 1000 zł na osobę bez kredytu
W naszym oa nie pytali czy mamy kredyty,jakie mamy zobowiązania finansowe,jakie i ile wydajemy na rachunki...W sądzie też nie padło o to pytanie.

8.05.2013 pierwsza wizyta w OA

11.02.2014 telefon z informacją ,że zaczynamy szkolenie PRIDE 12.04.2014

13.06.2014 otrzymaliśmy kwalifikacje :)



23.03.2015 TEN TELEFON



24.03.2015 Poznanie Córki



01.04.2015 Jedziemy razem do domu



26.05.2015 Na zawsze razem



 



 



 


mrowkaka
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2016 19:23

Re: szanse na adopcję

Post autor: mrowkaka »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! My przy swoich zarobkach czujemy, że dwójka dzieci nie przekroczyłaby naszych możliwosći finansowych. Gdyby tak było wogóle byśmy nie rozważali tej możliwości. Teraz obyśmy oboje przeszli wszystkie testy i zostali zakwalifikowani do kursu. :)
Aszelka
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2017 10:18

Re: szanse na adopcję

Post autor: Aszelka »

Witam serdecznie :-)
Mam taki nie typowy temat, dotyczy adopcji/przysposobienia ale trudny do ugryzienia.
No to do meritum, siedem lat temu poznałam mojego obecnego męża, wdowa z 4 letnia córka.
Założyliśmy rodzinę i ja podjęłam się wychowywania córki jak mojego własnego dziecka razem z mężem. Prosiłam męża wielokrotnie o uregulowanie stosunków z córką tym bardziej ze jej mama biologiczna nie żyje. Niestety mąż nigdy nie wyraził ochoty ani chęci.
Teraz sytuacja jest taka ze mąż się ze mną rozwodzi a córka prosi żebym jej nie zostawiala i zabrała ze sobą...... Czy ja mogę nadal przysposobic córkę? I jak to zrobić?
Z góry piękne dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam wiosennie Asia.
Pikuś Incognito
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: 29 gru 2015 22:11

Re: szanse na adopcję

Post autor: Pikuś Incognito »

Aszelka, niestety kluczowe znaczenie ma tutaj decyzja Twojego męża. W naszym prawie, do przysposobienia konieczna jest zgoda rodziców dziecka (chyba, że zostali pozbawieni praw rodzicielskich, są nieznani lub kontakt z nimi jest utrudniony). Również, gdy dziecko przebywa w rodzinie zastępczej, wymagana jest zgoda jego opiekuna prawnego.
Ale istnieje też coś takiego jak „szczególne okoliczności”, które sąd może wziąć pod uwagę i mimo braku zgody rodziców podjąć decyzję o adopcji.
Nawet jeżeli Twój mąż nie wyrazi zgody abyś adoptowała dziewczynkę, to z pewnością warto napisać wniosek do sądu o przysposobienie. Jednym z ważniejszych argumentów, który będzie w nim zawarty powinna być wola Twojej córki. Wprawdzie nie ma ona jeszcze 13 lat, ale w przypadku, gdy ma świadomość tego, czym jest przysposobienie i co się z tym wiąże, to sąd ma obowiązek ją wysłuchać.

Natomiast niezależnie od wszystkiego możesz starać się o uregulowanie kontaktów z dziewczynką (już po rozwodzie). Udział w procesie wychowywania i nawiązane więzi są wystarczającą przesłanką do tego, abyś mogła się z dziewczynką spotykać, brać ją na weekendy, wakacje (niezależnie od tego, czy Twój mąż tego chce, czy nie).
Nie pytaj "dlaczego?". I tak nie uzyskasz odpowiedzi.



Adres bloga o naszym pogotowiu:

http://pikusincognito.blogspot.com
Manga
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2017 22:05

Re: szanse na adopcję

Post autor: Manga »

Statystycznie nie jesteśmy parą jak wiele innych, dlatego mam wątpliwości, co do przychylności ośrodka i sądu. Moj maz ma 50 lat ja mam 33. Ja utrzymuje dom. Prowadze swoja dzialalnosc. Mieszkanie wynajmujemy. Maz ma przewlekla chorobr wiencowa, a ja celiakie. Co Wy na to?
Magcich11
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 349
Rejestracja: 12 cze 2014 14:41

Re: szanse na adopcję

Post autor: Magcich11 »

Manga najlepiej zadzwonić do OA i umówić się na wizytę. Nie ma co gdybać :glaszcze
lipiec 2015 wizyta w OA
wrzesień 2015 II spotkanie pedagog
październik 2015 I spotkanie psycholog
listopad 2015 II spotkanie psycholog
styczeń 2016 wizyta w domu
luty 2016 mamy kwalifikację na warsztaty
kwiecień 2016 warsztaty
czerwiec 2016 kalifikacja

wrzesień 2017 poznaliśmy naszego synka
Gizia32-34
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2018 15:01

Re: szanse na adopcję

Post autor: Gizia32-34 »

Czy my Wszyscy mamy jeszcze jakiekolwiek szanse na dzieci? Program 500+ sprawił , że patologia się szerzy. Kobiety rodzą dzieci rok po roku , żeby mieć z nich pieniądze a wiadomo, że nie jest to przeznaczane na tzw "mleko" czy książki tylko na przelew. To co się dzieje w tym kraju to jest jakaś żenada!

Ludzie, którzy mogliby zająć się porządnie dziećmi i dać im miłość , nie mają teraz żadnych szans!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”