Adopcja w WARSZAWIE

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
Gość

Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Gość »

Witajcie. Czy jest ktoś kto oczekuje na adopcję w którymś z warszawskich ośrodków?
basia_bmw
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2014 14:18

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: basia_bmw »

Witaj!
My jesteśmy w trakcie procedury adopcyjnej w Mazowieckim OA...
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Gość »

A na jakim etapie procedury jesteście? My już po szkoleniu i czekamy na ten telefon. Coś cicho na forum jeżeli chodzi o adopcję w województwie mazowieckim. Zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami osoby będące w trakcie lub po procedurze oraz te które zastanawiają się nad adopcją:)
basia_bmw
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2014 14:18

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: basia_bmw »

My jesteśmy po cyklu spotkań indywidualnych, testach psychologicznych i wizycie w domu. Teraz czekamy na szkolenie, które zacznie się we wrześniu albo dopiero w styczniu. Trwa ok. 3 miesięcy. A potem będziemy czekać... A wy gdzie przechodziliście procedurę? Długo już czekacie?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Gość »

My jesteśmy w warszawskim ośrodku TPD. Szkolenie ukończyliśmy na początku czerwca więc tak naprawdę dopiero rozpoczęło się nasze oczekiwanie.
noemixx
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2015 14:31

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: noemixx »

Hej,

właśnie się dodzwoniłam do OA przy. Nowy Zjazd. I okazuje się, że wstępne spotkanie będzie za 2 miesiące. A cała procedura to ok 1.5 roku + szkolenie. Strasznie długo. Czy w innych ośrodkach jest podobnie>? Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się waszym doświadczeniem w tej sprawie.
maleneczka
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2013 12:02

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: maleneczka »

Hej, my jesteśmy już po kursie i kwalifikacji w OA przy Nowy Zjazd i teraz czekamy. Od kiedy się zgłosiliśmy to minęło już półtora roku, a od maja jesteśmy oczekującymi na telefon.
Paulina198282
Posty: 611
Rejestracja: 17 maja 2010 20:16

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Paulina198282 »

Witam,
decyzja podjęta. Zadzwoniłam do OA przy Nowy Zjazd i nasze pierwsze spotkanie będzie 16 grudnia.

Te 1,5 roku o którym mówicie to jest jak miód na moje serce. Nasze starania (+leczenie) trwają już ponad 7 lat i to z żadnym skutkiem.
A tu z adopcją to jest tak, że z każdym miesiącem jesteś bliżej tego dzieciątka.
Wytrzymałam te 7 lat, to wytrzymam jeszcze dwa. :-)

Przyjmuję sobie umowną datę styczeń 2018, kiedy to zadzwoni TEN telefon. Skończę wtedy 36 lat i to będzie taki mój prezent urodzinowy. :-)

To odliczanie rozpoczęte! :D
od 2010 - 3x IUI; od 2013 - 3x ICSI; 7 tc



27.04.2016 - pierwsza wizyta w OA / założenie teczki

02.06.2016 - usg domu

24.06.2016 - testy i psycholog

04.07.2016 - kwalifikacja na warsztaty

12.09.2016-14.02.2017 warsztaty

21.02.2017 - psychol
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Gość »

Witajcie :-)
Trzymam kciuki aby procedury szły jak najszybciej i czas oczekiwania był jak najkrótszy.
Paulina198282 i za Twój prezent urodzinowy:)
My dość szybko zdecydowaliśmy się na adopcję. Od przyjścia do ośrodka minęło 1,5 roku i jeszcze czekamy.
Dziewczyny widzę, że większość z Was wybrała OA przy Nowy Zjazd. Jestem ciekawa czym się kierowałyście wybierając ten ośrodek?
Pozdrawiam :-)
maleneczka
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2013 12:02

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: maleneczka »

Hej, yoasiaa1 my nie mielismy za duzego wyoru. Jak sie zglosilismy bylismy trzy i pol roku po slubie i tylko tam chcieli sie z nami spotkac. Jak na razie nie narzekamy imamy nadzieje ze wkrotce dostaniemy teiefon.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Gość »

Witajcie dziewczyny:)
Okrutnie ubogi watek warszawski vs. reszta Polski. Ciekawe dlaczego 8O ?

Mamy na jesien wyznaczone wizyty w 2ch warszawskich OA.
Czy powinnismy juz cos miec na wizycie? Zyciorys? Wniosek? Czy jest gdzies wzor wniosku?

Paulina, jaki to byl 2gi osrodek?


Pozdrawiam Was :) odzywajcie sie. Teraz sama nie wiem jak wytrzymam do jesieni, nie mowiac juz o oczekiwaniu wlasciwym :)
Awatar użytkownika
Margerita1984
Posty: 17
Rejestracja: 14 gru 2015 19:30

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Margerita1984 »

Hej, myślę, że w każdym Ośrodku pierwsza wizyta jest informacyjna, a dokumenty takie jak np. podanie dostarcza się później. My jesteśmy aktualnie po drugim spotkaniu i wymagano od nas podania póki co. Życzę powodzenia i szybkiego telefonu :)
08.12.2015 - pierwszy telefon do OA
03.03.2016 - pierwsza wizyta w OA za nami:) teraz 9 spotkań co miesiąc z psycholożką
09.2016 - testy
29.05.2017 - wizyta domowa ...uff za nami
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Gość »

Margerita1984 - dzieki za odp :)

ciesze sie, ze oczekiwanie na spotkanie wypada w wakacje - mysle, ze czas szybciej zleci :) Kiedy zaczynacie spotkania z psychologiem?

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Margerita1984
Posty: 17
Rejestracja: 14 gru 2015 19:30

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Margerita1984 »

hej jesteśmy umówieni na drugie spotkanie z psychologiem.
08.12.2015 - pierwszy telefon do OA
03.03.2016 - pierwsza wizyta w OA za nami:) teraz 9 spotkań co miesiąc z psycholożką
09.2016 - testy
29.05.2017 - wizyta domowa ...uff za nami
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Gość »

Hej, tak jak wspomniała Margerita 1984 na pierwsze spotkanie nic nie musicie mieć ze sobą. Poinformują Was jake dokumenty i kiedy będziecie musieli złożyć. Z tego co wiem to Paulina ostatecznie została w ośrodku katolickim. My w tym miesiącu doczekaliśmy się naszego małego szczęścia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”