Adopcja w WARSZAWIE

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

mucha3
Posty: 33
Rejestracja: 17 sty 2014 20:17

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: mucha3 »

Paulina198282 pisze:A Szpitalna w Warszawie jeszcze działa?


Katolicki jest teraz na Ratuszowej ale kiedyś był na Grzybowskiej i stąd może być drugi adres gdzieś w sieci. Ja jestem w Katolickim.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Długo czekałaś na pierwsze spotkanie? Ja nie mam "problemu" z procedurą katolicką, ale też jakoś bardzo ze swojego życia religijnego nie chcę się zwierzać. Jak Ci tam jest?
CanCan_ pisze:Szpitalna jest na Kredytowej :)
http://adopcjatpd.pl
Czyli są trzy :)
Dziękuję bardzo- nie mogłam znaleźć tej strony! Pojawiała mi się tylko główna strona TPD.
bloo pisze:tak, są trzy. Katolicki dla katolików lub tych, którzy są w stanie znieść tę ścieżkę zdrowia; TPD z długimi strasznie terminami (ale porządnym szkoleniem) i wojewódzki, o którym mam na razie mało danych, ale pewnie wkrótce będę mieć więcej, jako że to właśnie WOA będzie przeprowadzać adopcję 'naszych' maluchów (na razie wrażenia mam pozytywne).
Ślicznie dziękuję.

http://www.nasz-bocian.pl/oao
tutaj są totalnie nieaktualne informacje- komu można zgłosić, żeby to poprawić?
Paulina198282
Posty: 611
Rejestracja: 17 maja 2010 20:16

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Paulina198282 »

mucha3 czasami było dziwnie, najtrudniej mi się rozmawiało z księdzem. Ale w sumie dobrze wspominam procedurę...
od 2010 - 3x IUI; od 2013 - 3x ICSI; 7 tc



27.04.2016 - pierwsza wizyta w OA / założenie teczki

02.06.2016 - usg domu

24.06.2016 - testy i psycholog

04.07.2016 - kwalifikacja na warsztaty

12.09.2016-14.02.2017 warsztaty

21.02.2017 - psychol
mucha3
Posty: 33
Rejestracja: 17 sty 2014 20:17

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: mucha3 »

Paulina198282 pisze:mucha3 czasami było dziwnie, najtrudniej mi się rozmawiało z księdzem. Ale w sumie dobrze wspominam procedurę...
:) widzisz, jak się widocznie naczytałam głupot i od razu ich skreśliłam.
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Go30 »

mucha3 pisze: http://www.nasz-bocian.pl/oao
tutaj są totalnie nieaktualne informacje- komu można zgłosić, żeby to poprawić?
pracujemy nad uaktualnieniem informacji. Dziękuję za zwrócenie uwagi =ooo*

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Awatar użytkownika
rybcia2009
Posty: 33
Rejestracja: 05 sie 2010 14:59

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: rybcia2009 »

A czy ktoś może mi powiedzieć w którym ośrodku w Warszawie nie wymagają opinii z pracy bo przyznam szczerze że nie bardzo chciałabym na tym etapie rozpowiadac o swojej decyzji w miejscu pracy?
A czy są jakieś OA w okolicy Warszawy? ciach/emot
8 lat walki
4 poronienia
1 ciąża pozamaciczna i usunięcie prawego jajowodu :(
brakuje nam już sił...
Paulina198282
Posty: 611
Rejestracja: 17 maja 2010 20:16

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Paulina198282 »

U nas w KOA niby wymagali opinii ale wyjaśnilismy że jestesmy świeżymi pracownikami w firmie i wolelibysmy nasze plany "dzieciowe" zachować dla siebie. I nam odpuscili te opinie.
od 2010 - 3x IUI; od 2013 - 3x ICSI; 7 tc



27.04.2016 - pierwsza wizyta w OA / założenie teczki

02.06.2016 - usg domu

24.06.2016 - testy i psycholog

04.07.2016 - kwalifikacja na warsztaty

12.09.2016-14.02.2017 warsztaty

21.02.2017 - psychol
CanCan_
Posty: 37
Rejestracja: 20 maja 2017 22:12

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: CanCan_ »

rybcia, nam powiedziano, ze jeżeli będzie problem to nie ma sprawy i akurat tego nie musimy. Teoretycznie żadna ustawa nie wskazuje , ze taki papier "musi być" wiec ośrodki raczej są elastyczne w tym temacie :)
niepłodność idiopatyczna, 3 x IVF
OA od 2016, czekamy
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, chłopaki!

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza obecnie kontrolę wykonywania zadań przez ośrodki adopcyjne. Głównym celem naszych badań jest odpowiedź na pytanie, czy ośrodki adopcyjne prawidłowo i skutecznie realizują zadania związane z postępowaniami adopcyjnymi. Ponieważ zależy nam na uzyskaniu możliwie najpełniejszego obrazu prosimy o udział w badaniu ankietowym, skierowanym do rodziców, którzy przysposobili dziecko lub są w trakcie realizacji procedury adopcyjnej, bądź znaleźli się w takiej sytuacji, że podjęte działania nie zakończyły się adopcją.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Na wypełnione formularze NIK czeka do 31 grudnia 2017 r. Udzielone odpowiedzi zostaną wykorzystane w pracach analitycznych mających na celu sformułowanie ewentualnych uwag i wniosków usprawniających funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych, jako kluczowego elementu systemu adopcyjnego w Polsce.

Link do ankiety znajdziecie tutaj :arrow: https://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey ... php/864576
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Malwina3240
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2019 16:59

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Malwina3240 »

Czy ktoś jeszcze przechodził ostatnio procedurę w Katolickim OA i moze podzielić się swoimi wrażeniami?
Sysiaaaaaa
Posty: 221
Rejestracja: 29 maja 2014 11:45

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Sysiaaaaaa »

Halooo,
czy ktoś tu jeszcze zagląda?
Zaczynamy naszą drogę i miałam nadzieję, że znajdę tu skarbnicę wiedzy, a wątek chyba umarł :(
Jest jakiś aktywny wątek w temacie adopcji w Warszawie ?

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"

 



 


mana2020
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2020 21:27

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: mana2020 »

Cześć Sysiaaa, ja tu zaglądam od paru dni, a dziś założyłam konto. Jesteśmy przed pierwszym spotkaniem w OA na Nowym Zjeździe. Tylko tam przyjmują z 3 letnim stażem małżeńskim (w TPD wymagają min. 4 lata), no a katolicki dla nas odpada. A jak u Was? Gdzie chcecie się zgłosić i na jakim jesteście etapie?
Sysiaaaaaa
Posty: 221
Rejestracja: 29 maja 2014 11:45

Re: Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Sysiaaaaaa »

mana2020 pisze:Cześć Sysiaaa, ja tu zaglądam od paru dni, a dziś założyłam konto. Jesteśmy przed pierwszym spotkaniem w OA na Nowym Zjeździe. Tylko tam przyjmują z 3 letnim stażem małżeńskim (w TPD wymagają min. 4 lata), no a katolicki dla nas odpada. A jak u Was? Gdzie chcecie się zgłosić i na jakim jesteście etapie?
Hej! Pojawiła się żywa dusza :) My jesteśmy po pierwszym spotkaniu na Kredytowej, a od 9 marca zaczynamy kurs.
Mam mega mieszane uczucia, ale mąż jest oczarowany ośrodkiem i raczej tu zostajemy.
Pod koniec marca mamy spotkanie równiez na Nowym Zjeździe i z częcią bym sie na nie wybrała.

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"

 



 


Imaginification
Posty: 116
Rejestracja: 10 paź 2015 15:10

Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Imaginification »

Sysiaaaaaaa, ja jestem po szkoleniach na Kredytowej i mimo że warsztaty były mega trudnym przeżyciem, to czuję się dobrze przygotowana do roli RA. Większość Pań z Ośrodka przekochana, bardzo pomocna i wspierająca.

starania od 2011

mamy kwalifikację i ukończony kurs na RA, czekamy na nasze dziecko :)


mar.ta
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2020 13:46

Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: mar.ta »

Witajcie. Czy w Warszawie jest Ośrodek Adopcyjny, który nie przestrzega stażu małżeńskiego? My jesteśmy razem 12 lat. Za miesiąc bierzemy ślub. w WOA odmówili nam rozpoczęcie procedury, ponieważ potrzebny jest 3 letni staż małżeński.
Imaginification
Posty: 116
Rejestracja: 10 paź 2015 15:10

Adopcja w WARSZAWIE

Post autor: Imaginification »

mar.ta spróbuj zadzwonić do TPD na Kredytowej i zapytać. Szanse niewielkie, bo to chyba kwestia prawna - musi się zgadzać w sądzie, ale kto wie.
Na katolicki ośrodek przy Ratuszowej bym nie liczyła w tym względzie ;) Nam robili pod górkę, mimo że byliśmy praktykującymi katolikami z odpowiednim stażem.

starania od 2011

mamy kwalifikację i ukończony kurs na RA, czekamy na nasze dziecko :)


ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”