Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Markos30
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2014 14:57

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Markos30 »

k_anilorak pisze:W którym momencie składaliście dokumenty do ubezpieczalni (po pieczy, po nadaniu nowego numeru pesel?)
dokumenty składaliśmy po uprawomocnieniu sie decyzji,po otrzymaniu pesela,
olivka148
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2014 15:07

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: olivka148 »

Markos30 pisze:Witam ponownie,
jak juz wspominałem zaadoptowalismy z żoną dwóch przefajnych chłopców. Bracia 4 i 6 lat. Ja z PZU otrzymałem pieniądze z tytułu urodzenia dosłownie w tępie ekspresowym. Żona natomiast dostała.....figę z makiem z WARTY. Nie pomogły kolejne odwołania, nie pomogło pisanie do rzecznika ubezpieczonych. Ten to nawet odpisac nie potrafił. Wartę...odradzam każdemu. PZU też nie musiało wypłacać, ale z racji przyzwoitości pieniądze bez zastanowienia wypłacili. Pozdrawiam wszystkich powodzenia w podobnych sprawach.
Nam również Warta odmówiła wypłaty świadczenia (ubezp. męża), na razie wszystko odbywa się telefonicznie - zażądałam odmowy na piśmie. Jaki podali wam powód odmowy i jak długo z nimi walczyliście, jak czytam bezskutecznie. PZU wypłaciło pieniądze 24 h od złożenia wniosku.
Awatar użytkownika
AgaGd
Posty: 288
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: AgaGd »

Czy ktoś ma doświadczenie z Amplico ? Wiosną adoptowaliśmy naszą 4-letnią córeczkę i Amplico odmówiło mężowi wypłaty świadczenia powołując się oczywiście na to, że świadczenia przysługuje w okresie do 3-lat od zajścia zdarzenia, a adopcja nie jest tu brana pod uwagę. Wkurza mnie to, bo to jawna dyskryminacja rodziców adopcyjnych :mur:
sierpień 2002 - Synek jest z nami
od luty 2013 - czekamy na Córeczkę
04.07.2013 - mamy kwalifikację i czekamy na telefon
03.02.2015 - poznaliśmy naszą Córeczkę :-)
15.04.2015 - Córeczka już na zawsze jest nasza !
Bebinia
Posty: 74
Rejestracja: 04 mar 2014 13:43

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Bebinia »

Czy ktoś miał może doświadczenia z Allianzem?
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Go30 »

Bebinia tak, nie bylo problemu, nie wiem jak teraz ale tam byl w warunkach ubezpieczenia nawet zapis o adopcji

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Bebinia
Posty: 74
Rejestracja: 04 mar 2014 13:43

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Bebinia »

Czyli muszę sprawdzić, co zakład pracy ma dokładnie zapisane w umowie... Brr, tak mi się nie chce z nimi gadać na ten temat... Dzięki Go30.
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Go30 »

Bebinia ja bym skladala mimo wszystko

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Bebinia
Posty: 74
Rejestracja: 04 mar 2014 13:43

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Bebinia »

Hurra, dostanę! W polisie nie było o przysposobieniu ani słowa, ale zadzwoniłam i powiedzieli, że należy się, mam złożyć wniosek i dołączyć postanowienie sądu.
Markos30
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2014 14:57

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Markos30 »

....i udało się. Po trzech odmowach napisaliśmy do Rzecznika Praw Ubezpieczonych. Facet przejał tą sprawe i po pół roku otrzymaliśmy kasę. Dodatkowo Rzecznik napisał do nas pisno informujące że należa nam sie odsetki, ale odpuściliśmy. Niemniej jednak WARTA pokazała prawdziwe buractwo. Za każdym razem odmawiali nam tej wypłaty wyszukując inny powód. No ale udało się.
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Go30 »

Bebinia Markos30 super, że się udało, Trzeba walczyć o swoje, niestety wiele firm dyskryminuje RA

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


kristoff
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2016 14:31

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: kristoff »

Witam
Jestem na etapie "przepychanki" :) z ubezpieczycielem "WARTA" wniosek został odrzucony powodem na jaki się powołali to fakt urodzenia dziecka 2008r a przystąpienia do ubezpieczenia w nastąpiło w 2013r. przysposobienie nastąpiło w 2016r. I tu było moje ogromne zaskoczenie wczytując się w tekst OWU pod hasłem "Ogólne Warunki Dodatkowego Ubezpieczenia Urodzenie się Dziecka" ust. 6 pkt. 2 cytuje str. 63 "za datę zajścia w przypadku urodzenia się żywego dziecka ubezpieczonemu uważa się datę urodzenia się dziecka potwierdzoną aktem urodzenia. W przypadku przysposobienia dziecka przez ubezpieczonego (całkowitego lub pełnego) za datę zajścia zdarzenia uważa się datę uprawomocnienia się postanowienia orzekającego o przysposobieniu dziecka przez ubezpieczonego (całkowitego lub pełnego). Jestem zaskoczony :) mile a jednocześnie zdumiony całym zajściem o odwołaniu wniosku. Jak tylko dostanę odpowiedź na odwołanie to uzupełnię informacje. Czekam natomiast na pierwszą decyzję odmowną ubezpieczyciela mojej żony jest to PZU.
krasnal76
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 2079
Rejestracja: 17 wrz 2012 21:14

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: krasnal76 »

kristoff pisze: Czekam natomiast na pierwszą decyzję odmowną ubezpieczyciela mojej żony jest to PZU.
Mój mąż w PZU nie miał najmniejszych problemów i dostał pieniążki za urodzenie dziecka.Ja jestem w UNIQA i również nie miałam problemów,żeby dostać pieniążki...

8.05.2013 pierwsza wizyta w OA

11.02.2014 telefon z informacją ,że zaczynamy szkolenie PRIDE 12.04.2014

13.06.2014 otrzymaliśmy kwalifikacje :)



23.03.2015 TEN TELEFON



24.03.2015 Poznanie Córki



01.04.2015 Jedziemy razem do domu



26.05.2015 Na zawsze razem



 



 



 


kristoff
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2016 14:31

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: kristoff »

Witam
Wracam do tematu "Warta" ponownie odmówiła wypłacenia świadczenia i piszą o tym że to co mają napisane w OWU to nie tak jak jest napisane tylko tak jak to interpretuje ubezpieczyciel czyli dla przysposobionego dziecka liczy się data urodzenia oraz data przysposobienia. cytuję tekst OWU jeszcze raz:
"za datę zajścia w przypadku urodzenia się żywego dziecka ubezpieczonemu uważa się datę urodzenia się dziecka potwierdzoną aktem urodzenia. W przypadku przysposobienia dziecka przez ubezpieczonego (całkowitego lub pełnego) za datę zajścia zdarzenia uważa się datę uprawomocnienia się postanowienia orzekającego o przysposobieniu dziecka przez ubezpieczonego (całkowitego lub pełnego). A mi prawdopodobnie pozostaje oddać sprawę do sądu :? .
Awatar użytkownika
Endorfina
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2015 12:55

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Endorfina »

krasnal76 pisze:
Mój mąż w PZU nie miał najmniejszych problemów i dostał pieniążki za urodzenie dziecka.Ja jestem w UNIQA i również nie miałam problemów,żeby dostać pieniążki...
PZU grupowe w pracy?
06.2011 - [*] córeczka 10 tc
03.2012 - [*] synek 15 tc
03-12.2012 badania , badania , badania

11.2015 - wizyta w OA , odrzucenie z powodu zbyt krótkiego stażu
02.2016 - wizyta w innym OA , pozytywne rozpatrzenie
03.2016 - złożenie kompletu dokumentów
09-10.2016 testy , rozmowy , usg domu
09.2017-01.2018 - szkolenie
03.2018 - mamy kwalifikacje
18.04.18 - TEN TELEFON
27.04.18 - MAMY PIECZĘ
08.2018 - NA ZAWSZE RAZEM
Awatar użytkownika
bordo
Posty: 1217
Rejestracja: 07 wrz 2006 00:00

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: bordo »

Mam taką sprawę:
Ja byłam objęta grupowym ubezp. PZU od 1998 do grudnia 2013r.
Mąż był od 1989r.do kwietnia 2005r. po czym zmienił pracę, i wiadomo jak to w nowej na początku był pracował pod "podfirmą", co jakiś czas nowa umowa i z tego wszystkiego zapomniał o ubezpieczeniu - przystąpił dopiero jak dostał umowę "na stałe w firmie" w drugiej połowie września 2007r. (więc miał przerwę prawie 2.5 letnią) i jest od tego czasu ciągle objęty tym ubezpieczeniem (grupowe PZU).
Pierwsza córę adoptowaliśmy w lipcu 2008r. (dziecko urodzone 05.2006). Ja otrzymałam bez problemu (ale ze składek z 2006r.) świadczenie za urodzenie, mąż nie otrzymał ponieważ w chwili faktycznego urodzenia dziecka (11.05.2006) nie był ubezpieczony (nieważne, że dla nas zdarzeniem była adopcja z lipca 2008r.- kiedy mąż już był ubezpieczony i miał pełną karencję) :twisted:

Teraz 26 maja uprawomocnia się nam 2 adopcja córy urodzonej 17.09.2007r. Ponoć PZU w chwili obecnej bierze pod uwagę "zdarzenie" a nie urodzenie. Ale ponoć wypłacają z okresu urodzenia. Moja obawa zaś jest taka, że tym razem zaś nic nie otrzymamy, ze względu na to, że ja już nie jestem ubezpieczona (mimo, iż w chwili urodzenia czyli 2007r. byłam) a mąż mimo, iż jest ciągle ubezpieczony od 10 lat nie dostanie ponieważ zabraknie mu kilku dni - córa ur. 17.09 a mąż rozpoczął ubezpieczenie jakoś po 20 września 2007r.
Czy był ktoś w podobnej sytuacji i jak się ona potoczyła ?


Viki i Mati -:)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”