Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

mirob
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2004 00:00

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: mirob »

Witam,
od listopada 2014r prowadzę korespondencję z Generali, dzisiaj otrzymałam trzecią odmowę wypłaty świadczenia. Głównym powodem jest fakt, że nasza córka ur się w 2008 roku, a umowa (ub grupowe) z ubezpieczycielem jest z 2013 roku. Bez żadnego znaczenia jest data postanowienia sądu :cry2:
Poszukuje osoby, która wygrała/ toczy spór z Generali w podobnej sytuacji.
Markos30
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2014 14:57

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Markos30 »

Witam wszystkich. Zaadoptowaliśmy z żoną dwóch wspaniałych chłopaków. Jeden ma sześc, a drugi cztery lata. Ja jestem ubezpieczony w PZU. Osłyszałem się że PZU robi kłopoty, bo wypłaca co prawda śwadczenia ale do trzeciego roku życia. Więc pełen obawy poszedłem jednak do ich placówki. Złożyłem dokumenty, pani wstała od biurka, poszła sie radzić innej. Usłyszałem ( niech próbuje- tak mówiły między sobą ).
Na drugi dzień miałem już pieniądze za jedno dzieco, a po trzech dniach za drugie dziecko. Normalnie żadnych problemów. Znaczy zmienia sie chyba coś na plus. Wielkie brawa dla PZU. Tak więc próbujcie i wy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
fiolecik
Posty: 60
Rejestracja: 11 sie 2010 08:18

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: fiolecik »

Synek urodził się w 2008r., w 2010r. adoptowaliśmy go, jednak akt urodzenia mieliśmy dopiero w 2011r. (krótko przed 3 urodzinkami dziecka). PZU wypłaciło mi świadczenie z tytułu urodzenia dziecka, jednakże w kwocie obowiązującej w 2010r., tj. w chwili urodzenia dziecka. Pisałam do nich odwołania, tłumaczyłam, że nie mogliśmy wcześniej wystąpić z wnioskiem i wg prawa nam się urodziło dziecko dopiero w 2011r., to oni jednak byli nieugięci, nie chcieli podejść do tego indywidualnie i dla nich liczyła się data ZDARZENIA tzn. urodzenia dziecka (bo oni wg swoich przepisów nie wypłacają świadczenia za przysposobienie dziecka tylko za urodzenie).
Markoss cieszę się, że Wam się udało. Może ruszyło coś w tej materii.
Zuzuzela
Posty: 53
Rejestracja: 09 paź 2014 20:45

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Zuzuzela »

fiolecik Markos30
Bardzo dziękuję za Wasze wpisy :caluje , mnie telefonicznie PZU spuściła po rurze ale dzięki Wam się odważyłam i złożyłam wniosek. Teraz czekam. Pozdrawiam.
Kocham Cię Księżniczko-Alkaidko (locznikowo sześć i pół loku)
biedronka5
Posty: 358
Rejestracja: 03 kwie 2009 00:00

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: biedronka5 »

Zuzuzela trzymamy kciuki.
a tak naprawdę to NIGDY w przyszłości nie daj się odprawić z kwitkiem, zwłaszcza przez telefon, i to w żadnej sprawie, bo zawsze trzeba próbować, kłócić się i walczyć o swoje. nieraz przynosi to pożądane skutki ;-)

wrzesień 2008 - pierwsza wizyta w OAO

23 czerwca 2010 - TEN TELEFON

25 czerwca 2010 - pierwszy Synek w domu :-)

czerwiec 2013 - zaczynamy drugą procedurę

16 maja 2014 - TEN TELEFON

21 maja 2014 - drugi Synek w domu :-)

rodzina w komplecie :-D


misiek77
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2014 15:28

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: misiek77 »

Dzisiaj miała telefon z PZU, że dostanę pieniążki na dziecko (składałam wniosek w styczniu 2014). Przy okazji dowiedziałam się, że w październiku 2014 zmieniły się przepisy na korzyść adopcji. Już nie liczy się wiek dziecka a data przysposobienia. Dlatego składajcie wnioski i walczcie o swoje, bo innej drogi nie ma. Trzeba się odwoływać do skutku i walczyć o swoje :-D
Zuzuzela
Posty: 53
Rejestracja: 09 paź 2014 20:45

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Zuzuzela »

Witam
Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za mobilizację :-D
25.04 złożyłam papiery do PZU przez net. 29.04 mnie odwalono, uzasadniając odmowę wiekiem dziecka oraz tym, iż w roku urodzenia nie posiadałam ubezpieczenia w PZU (faktycznie mój zakład pracy ubezpieczał nas u konkurencji). Ale, ale 29.04 zadzwoniłam sobie do nich. Pani na infolinii, no cóż...... nie była osobą decyzyjną, osoba decyzyjna już po pracy. Rozmowa miła nie była (postraszyłam założeniem "fanpag'a" na znanym portalu gdzie opiszę sytuację) - teraz mi wstyd, bo raczej pokojowo do życia podchodzę. 30.04 zadzwoniła do mnie ugrzeczniona pani decyzyjna, poprosiła o dołączenie postanowienia o przysposobieniu, przeprosiła, wytłumaczyła, że pod wpływem emocji podejmuje się nierozsądne decyzje :lol: (chyba straszyłam też lokalną gazetą :oops: ) i obecnie czekam. Szanowny, prywatny, własny Mąż 30.04 złożył papiery (też w roku urodzenia dziecka ubezpieczony gdzie indziej) a 06.05 świadczenie otrzymał - zgodnie ze stawką obowiązującą w roku przysposobienia.

A jeśli się uda, to kasę wydamy z Córeńką na szmaty - mimo protestów szanownego, prywatnego, własnego M :lol:
Kocham Cię Księżniczko-Alkaidko (locznikowo sześć i pół loku)
Awatar użytkownika
fiolecik
Posty: 60
Rejestracja: 11 sie 2010 08:18

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: fiolecik »

Zuzuzela to super wieści co piszesz. Dobrze, że walczyłaś. W tym kraju zaczyna tak być, że jak nie pokrzyczysz to nic nie dostaniesz :firing:
To dobrze, ze PZU zmieniło przepisy i biorą pod uwagę postanowienie sądu.
Napawa mnie to optymistycznie, czekamy na dziewczynkę 4-5 lat, więc już myślałam, że nie będziemy mieć szans na wypłatę świadczenia (wiek dziecka).
Zuzuzela
Posty: 53
Rejestracja: 09 paź 2014 20:45

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Zuzuzela »

Witam
Jakieś 15 min temu zadzwoniła pani decyzyjna i świadczenie zostało przyznane. Szmaty nowe będą :lol:
Niesmak pozostał - bez telefonów do PZU się nie obyło, do ostatniego dnia (14 dni na decyzję, od zgłoszenia i uzupełnienia dokumentacji - choć według niektórych pracowników infolinii 30 dni - poprosiłam żeby uzgodniono jedną wersję i skontaktowano się ze mną) mnie wytrzymano. Podobno, wg osób pracujących na infolinii, nie możliwe jest połączenie z osobą decyzyjną.
Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za wsparcie.
Pozdrawiam
Kocham Cię Księżniczko-Alkaidko (locznikowo sześć i pół loku)
misiek77
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2014 15:28

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: misiek77 »

Napisałam maila z prośbą o ponowne rozpatrzenie wniosków na tę dwójkę najstarszych dzieciaków i została rozpatrzona pozytywnie, dostaliśmy kasę na tych najstarszych, chociaż wcześniej była odmowa. Rozpatrzyli ponownie pozytywnie :-D
Markos30
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2014 14:57

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: Markos30 »

Witam ponownie,
jak juz wspominałem zaadoptowalismy z żoną dwóch przefajnych chłopców. Bracia 4 i 6 lat. Ja z PZU otrzymałem pieniądze z tytułu urodzenia dosłownie w tępie ekspresowym. Żona natomiast dostała.....figę z makiem z WARTY. Nie pomogły kolejne odwołania, nie pomogło pisanie do rzecznika ubezpieczonych. Ten to nawet odpisac nie potrafił. Wartę...odradzam każdemu. PZU też nie musiało wypłacać, ale z racji przyzwoitości pieniądze bez zastanowienia wypłacili. Pozdrawiam wszystkich powodzenia w podobnych sprawach.
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: k_anilorak »

W którym momencie składaliście dokumenty do ubezpieczalni (po pieczy, po nadaniu nowego numeru pesel?)
biedronka5
Posty: 358
Rejestracja: 03 kwie 2009 00:00

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: biedronka5 »

po wydaniu nowego aktu urodzenia

wrzesień 2008 - pierwsza wizyta w OAO

23 czerwca 2010 - TEN TELEFON

25 czerwca 2010 - pierwszy Synek w domu :-)

czerwiec 2013 - zaczynamy drugą procedurę

16 maja 2014 - TEN TELEFON

21 maja 2014 - drugi Synek w domu :-)

rodzina w komplecie :-D


Awatar użytkownika
misiaczek1980
Posty: 10
Rejestracja: 15 wrz 2009 00:00

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: misiaczek1980 »

Po wydaniu nowego aktu urodzenia i peselu.

-- 02.07.2015, 22:32 --

Dzieci w Polsce do 18 roku życia, są obsługiwane nawet wówczas kiedy nie są ubezpieczone, tak stanowi prawo. Nie śpiesz się z tym i poczekaj do nowego peselu i aktu urodzenia bo potem może być kłopot z NFZ-em, mają straszny bałagan. Czasami nie rozumieją, że pomimo różnych nazwisk chodzi o to samo dziecko ;-)
nela1
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2012 16:19

Re: Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Post autor: nela1 »

Markos30 pisze:Witam ponownie,
jak juz wspominałem zaadoptowalismy z żoną dwóch przefajnych chłopców. Bracia 4 i 6 lat. Ja z PZU otrzymałem pieniądze z tytułu urodzenia dosłownie w tępie ekspresowym. Żona natomiast dostała.....figę z makiem z WARTY. Nie pomogły kolejne odwołania, nie pomogło pisanie do rzecznika ubezpieczonych. Ten to nawet odpisac nie potrafił. Wartę...odradzam każdemu. PZU też nie musiało wypłacać, ale z racji przyzwoitości pieniądze bez zastanowienia wypłacili. Pozdrawiam wszystkich powodzenia w podobnych sprawach.
Zaniepokoiłem sie bo ja też jestem ubezpieczona w Warcie w ramach zbiorowego ubezpieczenia pracowniczego i okres ubezpieczeńia obejmuje jeszcze 2 lata, a myśle że w tym czasie dostaniemy upragniony :telefon: . Dlaczego nie wypłacili?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”