Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
miiki2
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2012 20:14

Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: miiki2 »

Witam! Czy jest tu ktoś również kto oczekuje w tych ośrodkach? Jak wasze sprawy się mają? Czekacie na dzieciaczki, a może już się doczekaliście?

Założyłam ten wątek bo po tych zmianach wszystko jest nowe :)

Pozdrawiam i zachęcam do pisania!

Dodane -- 29 Lut 2012 14:18 --

Oj widzę, że nikogo z tych stron nie ma , a szkoda, moglibyśmy się podzielić naszymi opiniami i doświadczeniami.
Czekamy z nadzieją!
Awatar użytkownika
wiewiorka
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2005 00:00

Re: Wielkopolski ośrodek adopcyjny - Poznań, Piła, Leszno!

Post autor: wiewiorka »

Hej, jestem po grudniowych kwalifikacjach i czekam.
Pozdrawiam
mancia29
Posty: 1345
Rejestracja: 05 cze 2008 00:00

Re: Wielkopolski ośrodek adopcyjny - Poznań, Piła, Leszno!

Post autor: mancia29 »

Witam,ja sie zastanawiam nad adopcja boje sie tych procedur,słyszałam o duzych zmianach czy to prawda ze teraz sie płaci za szkolenie? i moze wiecie ile???
Awatar użytkownika
madziula29
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2009 00:00

Re: Wielkopolski ośrodek adopcyjny - Poznań, Piła, Leszno!

Post autor: madziula29 »

Witam ja rowniez chcę się podzielic że za pare dni odbieram synka ze szpitala pokoik dla synusia juz gotowy ,wszyscy czekamy do poniedziałku
Migotka1414
Posty: 51
Rejestracja: 24 sty 2013 21:46

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Migotka1414 »

witam wszsytkich
chciałabym napisac coś o Ośrodku w Lesznie - nie jestem zadowolona i nie polecam tego ośrodka. razem z mężem złożylismy tam dokumenty, rozpoczęla się weryfikacja wstępna, pani pedagog i chyba jednocześnie kierowniczka tego ośrodka jest bardzo niesymaptyczna, w trackie rozmowy miaąłm wrażenie, zresztą mój mąż też że rozmawiamy z robotem a nie z żywym człowiekiem - ta Pani wcale sie nie uśmiechała, zero reakcji na cokolwiek i tak naprawdę, gdy zadawałam jakiekolwiek pytania to ja irytowało. Podobie Pani psycholog, która uczestniczyła w trakcie wszystkich rozmów. to jest jej praca, a ona zachwywała się tak jakby musiaął siedzieć tam za karę. w mojej ocenie trn ośrodek nie jest nastawiony na ludzi. Przeniosłam się do innego ośrodka - ProFamilia i tam jest całkowicie inna atmosfera, jest miło i sympatycznie i razem z mężem czujemy, że tam pracownicy sa nastawieni na człowieka
25 kwietnia 2014 r. - ten telefon :)
26 czerwca 2014 r. - rodzinka w komplecie :) synek z nami
6 listopada 2014 r. - już na zawsze nasz :)
hana124
Posty: 9
Rejestracja: 10 lis 2012 22:03

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: hana124 »

A gdzie jest ten ośrodek ProFamilia?

-- 26 sty 2013 18:29 --

Już wiem :) w Poznaniu :)
miiki2
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2012 20:14

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: miiki2 »

Migotka1414 pisze:witam wszsytkich
chciałabym napisac coś o Ośrodku w Lesznie - nie jestem zadowolona i nie polecam tego ośrodka. razem z mężem złożylismy tam dokumenty, rozpoczęla się weryfikacja wstępna, pani pedagog i chyba jednocześnie kierowniczka tego ośrodka jest bardzo niesymaptyczna, w trackie rozmowy miaąłm wrażenie, zresztą mój mąż też że rozmawiamy z robotem a nie z żywym człowiekiem - ta Pani wcale sie nie uśmiechała, zero reakcji na cokolwiek i tak naprawdę, gdy zadawałam jakiekolwiek pytania to ja irytowało. Podobie Pani psycholog, która uczestniczyła w trakcie wszystkich rozmów. to jest jej praca, a ona zachwywała się tak jakby musiaął siedzieć tam za karę. w mojej ocenie trn ośrodek nie jest nastawiony na ludzi. Przeniosłam się do innego ośrodka - ProFamilia i tam jest całkowicie inna atmosfera, jest miło i sympatycznie i razem z mężem czujemy, że tam pracownicy sa nastawieni na człowieka
Przykro mi, że cię spotkała taka sytuacja. Ja myślę, że z Ośrodkami to tak jak z ludźmi(zależy od oczekiwań).
Ja słyszałam dobre opinie o tym ośrodku. Znajomi w nim się szkolili i mówią, że po tych zmianach z ustawą...zmieniło się na lepsze.
Pozdrawiam
Czekamy z nadzieją!
iwi75
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2013 12:26

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: iwi75 »

Witam, jestem po rozmowie wstępnej w ośrodku w Lesznie i nie mogę nic złego powiedzieć na temat pracowników. Co prawda moja 1,5-godzinna rozmowa odbyła się z panem pedagogiem, z kobietami rozmawiałam tylko przez telefon i chwilkę "na dzień dobry", jak przyjechałam do ośrodka. Pan był bardzo miły, rozmawiał ze mną rzeczowo i na temat, wyjaśniał po kolei wszystkie kroki, jakie muszę przedsięwziać, żeby zostać zakwalifikowana jako rodzic adopcyjny. Dokładnie mi wyjaśnił, jakie dokumenty są potrzebne i jakie badania muszę zrobić. Podawał przykłady adopcji dziecka przez rodziny, które już wcześniej starały się o bejbi. Przede mną jeszcze rozmowa z psychologiem i caaaaała reszta związana z procedurą, czyli długa droga. Ale decyzję już podjęłam i jej nie zmienię- chcę adoptować i już.
Pozdrawiam i namawiam wszystkich niezdecydowanych :)
Jak nie możecie mieć swoich dzieci, to uszczęśliwcie chociaż te, które tego potrzebują.
papaya
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2013 11:26

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: papaya »

My również odradzamy Ośrodek Adopcyjny w Lesznie.
Sytuacja i odczucia identyczne jak u Migotka 1414.Atmosfera jak na stypie, a rozmowa z psychologiem miała formę przesłuchania a nie rozmowy kwalifikacyjnej.
No i to odczucie pośpiechu jakby za karę i po godzinach te Panie wykonywały swoją pracę, albo społecznie.
Nie liczyliśmy się z takim podejściem do człowieka, zostaliśmy potraktowani i ocenieni bezdusznie i nieobiektywnie.
Może znajdzie się ktoś z zewnątrz , żeby zbadać kompetencje tych Pań?
Będziemy walczyć dalej o dziecko ale nie z w/w osobami.
Pozdrowienia dla Pana Łukasza.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Gość »

W styczniu będziemy rozpoczynać szkolenie w ośrodku w Lesznie. Ile się czeka na kwalifikacje po szkoleniu? Ile się czeka na dziecko w tym ośrodku?
Jeśli ktoś ostatnio przechodził procedurę adopcyjną w tym ośrodku to proszę o kontakt.
Migotka1414
Posty: 51
Rejestracja: 24 sty 2013 21:46

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Migotka1414 »

witam wszystkich
chciałam cos dodać do mojej pierwszej wypowiedzi - nadal nie zmieniłam zdania na temat Pań z Ośrodka w Lesznie, ale byłoby krzywdzące gdybym nie dodała, że tylko Pan Łukasz - w mojej ocenie - jest nastawiony na człowieka i na jego potrzeby, widać było jego zaangażowanie gdy był u nas w domu - rozmowa trwała około 2 godzin i wiele się z niej dowiedzieliśmy i byliśmy pozytywnie nastawieni, ale tylko do czasu spotkań z Panią Pedagog i Panią Psycholog.

do papaya - mam nadzieję że w Ośrodku do którego się zgłosicie będziecie czuli sią tak dobrze jak my w Profamili. w pół roku skończylismy szkolenie - atmosfera była świetna - Panie prowadzące szkolenie zaangażowane, miłe, kompetentne, uśmiechnięte .... - takie jakie powinny być w Lesznie. teraz czekamy za telefonem i wierzę że w tym roku się doczekamy.

pozdrowienia dla wszystkich
25 kwietnia 2014 r. - ten telefon :)
26 czerwca 2014 r. - rodzinka w komplecie :) synek z nami
6 listopada 2014 r. - już na zawsze nasz :)
kordoba30
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2014 22:28

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: kordoba30 »

Hej!

JA jestem po kwalifikacji w Ośrodku w Lesznie. Nie mogę zgodzić się z osobami, które mówią źle na Leszno. Zarówno pani Karolina, jak i pan Łukasz bardzo dobrze wypełniają swoją pracę.

Owszem było ciężko podczas szkoleń, bo materiał może przerażać, ale wraz z mężem czujemy się przygotowani perfekcyjnie do pełnienia roli rodzica adopcyjnego. Z perspektywy szkoleń i czasu, wiem jak ważna jest gotowość "Nas rodziców" i jak sądzę osoby, które piszą negatywne komentarze nie przeszły sita kwalifikacyjnego w Lesznie. Jestem wdzięczna wraz z mężem za kazane zrozumienie, pomoc również doradczą, wskazanie pola do pracy własnej.

Moje dwie znajome mają dzieci z Leszna z ośrodka (jedno z 2012 roku, drugie z 2011 roku) , dane przez ten ośrodek i wiem, że są w stałym kontakcie, pracownicy ich wspierają, pokazują co robić, jak reagować.

Ja jestem wdzięczna ośrodkowi w Lesznie, bo otwiera oczy na adopcje, która nie jest prostą drogą - trzeba dojrzeć i jeżeli Leszno zatrzymało kogoś to wierzę, że zrobili to świadomie i mieli na uwadze dobro dziecka i rodziny.

Pozdrawiam serdecznie :)
kordoba
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Gość »

Kordoba wreszcie jakieś pozytywne opinie o Lesznie. My z mężem w grudniu składaliśmy papiery właśnie tu. Jesteśmy juz po wywiadzie w domu. Teraz czekamy na testy. Jak na razie idzie szybko.
Jeśli chodzi o personel to nie mam zastrzeżeń . Miałam kontakt z p. Karolina, p. Łukaszem i nie mogę złego słowa powiedzieć. Kompetentni, odpowiadali na pytania rzecczowo. Miałam wrażenie,że nie starają się zamydlic oczu jaka to adopca fantastyczna tylko mówią prawdę, zero może być szczęście z przeszkodami. Ale gdzie tak nie jest. A adopcja jest jednak specyficzna formą. Rodzicielstwa.
Byliśmy też w pile i tam nie dowiedziałam się tylu informacji na jednym spotkaniu ile wynieśliśmy z Leszna. W obydwu ośrodkach zaś pracownicy mieli dla nas tyle czasu ile potrzeba.

Słyszałam tyko ze małe szanse z tego ośrodka na zupełne maluszki. Zobaczymy. Przecież każde dziecko potrzebuje miłości , w każdym wieku.
jest może ktoś jeszcze z Leszna?
kordoba30
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2014 22:28

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: kordoba30 »

skierka82 - maluszki w Lesznie też są, ale fakt jest ich mało - być może to przez to, że region mało dysfunkcyjny, jak pokazują statystyki i mówiła pani Karolina.... !

No, ale spokojnie - na zajęciach z panem Łukaszem, albo Panią Karoliną zostaną Wam wskazane ośrodki w Polsce, gdzie można zawież dokumenty i gdzie propozycja dziecka będzie na pewno szybciej :)

Później wszystkie dokumenty ośrodek z Leszna wyśle do tego, gdzie będziecie mieli dziecko i tam już adopcję zrobią..... już wtedy idzie szybko!

Pozdrawiam wszystkich szkollących się :))))

To okres niezwykle bogaty w emocje :)
kordoba
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wielkopolski OAO - Poznań, Piła, Leszno

Post autor: Gość »

Kordoba- jesteś po kwalifikacji, rozumiem, ze na dziecko jeszcze czekasz, w Lesznie czy jeszcze gdzieś? Ile trwała cala twoja procedura? Czy można czekać w kilku ośrodkach na raz?
Może zle mnie zrozumiałaś, ja nie mam aż takiego ciśnienia na noworodka- niemowlaka.
Był telefon. Jesteśmy umowieni na testy. Jak na razie idzie sprawnie. Zobaczymy co będzie dalej. Obysmy przeszli te testy. Denerwuje się trochę. Juz chciałabym być po.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”