OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dugnad
Posty: 42
Rejestracja: 09 sty 2010 01:00

OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: dugnad »

Pozwalam sobie zalozyc nowy watek, poniewaz kilka OAO w woj. pomorskim zostalo zamknietych i stworzono 1 glowny w GDANSKU
cytat ze strony http://adopcjagdanska.pl/dziecko/index.php
(W zwiazku " Z USTAWĄ Z DNIA 9 CZERWCA 2011 ROKU O WSPIERANIU RODZINY I SYSTEMIE PIECZY ZASTĘPCZEJ Z DNIEM 1 STYCZNIA 2012 ROKU ULEGŁ LIKWIDACJI OŚRODEK ADOPCYJNO - OPIEKUŃCZY PRZY UL. ABRAHAMA 12/14. NOWY OŚRODEK ADOPCYJNY POWSTAŁ W STRUKTURACH URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO I MIEŚCI SIĘ W GDAŃSKU PRZY UL. HALLERA 14 (Budynek Centrum Edukacji Nauczycieli). KONTAKT POD NR TELEFONU (58) 32 68 430 do 435. ZA DOTYCHCZASOWĄ WSPÓŁPRACĘ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.)

To samo dotyczy OAO w Gdyni Demptowie.

Zapraszam wszystki pary, ktore tak jak i my zostaly przeniosione do tego nowego Glownego OAO w Gdansku przy ul. Hallera.
Czy ktos wie cos wiecej, czas oczekiwania ...Waznosc kwalifikacji z innych Osrodkow.
I w ogole :glaszcze
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Gość »

ja wiem tyle że, jeszcze tydzień temu nie przyjmowali nowych dokumentów
Awatar użytkownika
dugnad
Posty: 42
Rejestracja: 09 sty 2010 01:00

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: dugnad »

Witaj nela81
aha, rozumiem,ze Ty chcialas zlozyc tam papiery?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Gość »

dugnad pisze:aha, rozumiem,ze Ty chcialas zlozyc tam papiery
nie od listopada nie mogłam się doprosić aby moje papiery zostały przyjęte i wybrałam inny ośrodek
Awatar użytkownika
Anita004
Posty: 600
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:00

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Anita004 »

dugnad Witam , my z mężem złożyliśmy dok. w październiku , czekamy na informację z ośrodka kiedy nas odwiedzą , dzwoniłam ostatnio b.miła Pani poinformowała mnie, że od końca lutego ruszają z wizytami. O nic więcej nie pytałam , wypytam jak nas odwiedzi :) Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
dugnad
Posty: 42
Rejestracja: 09 sty 2010 01:00

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: dugnad »

hej
Anita a Wy w jakim OAO zlozyliscie papiery? Ten na Hallera chyba jeszcze nie istnial w pazdzierniku 2011?
Powodzenia dalej.
nela rozumiem frustracje, ze papiery nie zostaly przyjete.
Z drugiej strony, to oznacza,ze maja tak duzo poprzednich kandydatow do obrobki,ze nie przyjmuja nowych. I z punktu widzenia naszego (jako kandydatow z kwalifikacja), to dobre podejscie, bez robienia nadziei kolejnym kandydatom na szybka adopcje.
Ciesze sie,ze znalazlas Osrodek w ktorym zajma sie Wami. :)
Moze znajdzie sie jeszcze ktos kto zostal przeniesiony do tego OAO w Gdansku?
agatyl
Posty: 53
Rejestracja: 23 sty 2012 19:40

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: agatyl »

Czy są tutaj osoby, których dokumenty przeniesiono do nowo utworzonego OAO w Gdańsku na Hallera? My składaliśmy dokumenty we wrześniu 2011 w OAO na Abrahama. Okazało się, że ośrodek będzie przenoszony i zamykany. Mieliśmy tryb przyspieszony - spotkanie u nas w domu w październiku, psychologa i psychiatrę w listopadzie. Potem pani z Abrahama kazała nam czekać na pismo, które przyszło listownie. Musieliśmy pisemnie wyrazić zgodę na przeniesienie dokumentów na Hallera. Odmowa oznaczałaby zakończenie pośrednictwa gdańskiego OAO. Dokument wysłaliśmy listem poleconym. Raczej dotarł. To było pod koniec listopada. Od tamtej pory - cisza. Nie wiem, co myśleć - ile potrwa zanim to nowe OAO zacznie funkcjonować, czy nie zmienią się procedury, nie wydłuży lista oczekujących? Wszak z tego, co wiem Gdynię też tam dokoptowali. Czy ktos jest w podobnej sytuacji? Zastanawiam się, czy nie rozpocząć procedury na Myśliwskim Wzgórzu - ich chyba te chora reforma nie objęła. Czy ktoś się teraz tam może zgłaszał do przeprowadzenia adopcji?

Wcześniej podano nam jako możliwy termin przyjęcia dziecka/dzieci wiosnę 2014. Teraz to się pewnie przedłuży. Przeraża mnie to wszystko i ta bezradność i poczucie, że niewiele można zrobić...

Czy ktoś jest w podobnej sytuacji i został przeniesiony na Hallera?
Awatar użytkownika
dugnad
Posty: 42
Rejestracja: 09 sty 2010 01:00

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: dugnad »

witaj agatyl
najlepiej zadzwon,albo osobiscie porozmawiaj w siedziebie nowego Osrodka.
Namiary sa w moim pierwszym poscie.
Czyli nie mieliscie jeszcze kursu ?
A w innym gdanskim Osrodku, jest szansa na szybszy kurs? Najlepiej dowiedz sie tego u samego zrodla, bo tu na forum, pewnie nie znajdziesz takiej odpowiedzi. Poki co poszukam czy jest osobny watek OAO Mysliwskie Wzgorze.
Do tego nowego OAO na Hallera przeniesiono kilka likwidowanych osrodkow, wiec faktycznie, teoretycznie moze to wydluzyc kolejke. :roll:
Powodzenia! :)

Dodane -- 24.01.2012, 08:42 --

http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... ie+Wzgorze tu jest link to watku OAO Mysliwskie Wzgorze, agatyl popytaj tam, widze ze watek jest aktywny :)
Awatar użytkownika
Anita004
Posty: 600
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:00

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Anita004 »

agatyl my składaliśmy dok. w październiku i tak jak wy otrzymaliśmy pismo o przeniesieniu placówki , nie mieliśmy wizyty w domu więc teraz na ro czekamy , nic więcej nie wiem. mam nadzieje , ze kurs szybko się rozpocznie
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arinna
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwie 2010 19:47

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Arinna »

hej
My złożyliśmy dokumenty w styczniu 2011 w OAO na Abrahama. Jesteśmy po kwalifikacji więc teraz tylko czekanie. Po cichu liczę,że chociaż wszyscy jesteśmy teraz w jednym ośrodku to więcej informacji o dzieciach spływa do jednego miejsca i "kolejka" tak bardzo się nie wydłuży;)
Awatar użytkownika
dugnad
Posty: 42
Rejestracja: 09 sty 2010 01:00

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: dugnad »

Witaj Arinna, też mamy taką Nadzieję.
To szybciutko otrzymaliście kwalifikację, i kurs odbyliście, wszystko w ramach 1 roku! W jakim m-cu dostaliście kwalifikację?
Awatar użytkownika
Arinna
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwie 2010 19:47

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Arinna »

Kwalifikacje dostaliśmy w grudniu. Panie z ośrodka były tak miłe, że przyspieszyły szkolenia żebyśmy mogli załapać się jeszcze przed zmianą ustawy.Na pierwszym spotkaniu powiedziano nam że czas oczekiwania to ok 2,5 roku od momentu złożenia dok. Mam nadzieje że się nie przedłuży...
mandaryna13
Posty: 303
Rejestracja: 23 maja 2011 21:52

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: mandaryna13 »

zainteresowanym mogę polecić OA na Myśliwskim Wzgórzu.
agatyl
Posty: 53
Rejestracja: 23 sty 2012 19:40

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: agatyl »

Nie, my nie mieliśmy kursu. Mieliśmy wizytę w domu, spotkanie w OAO na Abrahama z psychologiem i psychiatrą. Jeszcze miał być pedagog i był umówiony z nami, ale, gdy przyjechaliśmy okazało się, że jest na urlopie, więc to nie wypaliło. Po tym powiedziano nam, że będą kwalifikacje - ponoć ma się na nie zebrać jakaś grupa specjalistów i ocenić, czy się nadajemy, ale to już miało być po stronie nowego ośrodka na Hallera. Wspomnieli o piśmie odnośnie przeniesienia, które faktycznie przyszło z końcem listopada 2011. Od tamtej pory - cisza. Miałam wrażenie, że te panie same nie wiedziały dokładnie, co będzie dalej.

Dodam tylko, że, gdy oczekiwaliśmy na wizytę u tego pedagoga, która w końcu się nie odbyła, przy nas w poczekalni pojawiło się małżeństwo. Przyszli oni zapoznać się z dokumentami dzieci - bliźniąt -do adopcji. Podpytałam tylko, ile czekali - odrzekli, że 2 lata 2 miesiące na propozycję przyjęcia dzieci.

Ogólnie cała procedura była dość chaotyczna - składaliśmy dokumenty w połowie września 2011. Powiedziano nam o rychłym zamknięciu OAO na Abrahama i o tym, że w roku 2011 nie ma szans na wizyty domowe, ani nic innego, bo wszystko przejmie Hallera. Potem wizyta się, o dziwo, odbyła i od razu umówiono nam wyżej wymienionych specjalistów.

Na razie nie wiem, czy się w ogóle dalej kwalifikujemy. wiemy tylko, że dokumenty przeniesiono na Hallera.

A wy skąd wiecie, że macie kwalifikację? Dzwoniono do Was z tą informacją? Czy to, że zapraszają na kurs jest równoznaczne z jej otrzymaniem?

Dodane -- 25 Sty 2012 23:01 --

Acha, wiem też, że zgodnie z nowa ustawą kurs dla rodziców adopcyjnych będzie odpłatny. Tak nam powiedziano w OAO na Abrahama. Oczywiście kurs już będzie na Hallera.
Awatar użytkownika
Arinna
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwie 2010 19:47

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Arinna »

Agatyl u nas było tak że zaproszenie na kurs było równoznaczne z otrzymaniem kwalifikacji. Też myślałam że po szkoleniach będzie jakaś komisja, ale panie powiedziały że kwalifikacje już mamy bo inaczej nie dopuślili by nas do szkoleń :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”