Adopcja w RADOMIU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewa65
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2008 00:00

Adopcja w RADOMIU

Post autor: ewa65 »

Czy jest ktoś, kto adoptował dzieciaczka lub jest w trakcie adopcji w Ośrodku Adopcyjnym w Radomiu. Chciałabym uzyskać trochę informacji ponieważ zdecydowaliśmy się z mężem na ten ośrodek. Z góry bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
Izabela30
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2008 00:00

Post autor: Izabela30 »

Witam ,wlasciwie nie odpowiem ci na to pytanie bo podobne mam my rowniez zdecydowalismy sie na osrodek w Radomiu ,czy wy na ten kolo kosciola ,nalezy on do Caritasu? pozdrowionka
Awatar użytkownika
ewa65
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2008 00:00

Ośrodek Adopcyjny w Radomiu

Post autor: ewa65 »

Cześć.
Super,że się ktoś wreszcie odezwał. Nigdy nie byłam w Radomiu, chyba że przejazdem. Nie mam pojęcia gdzie mieści się ten ośrodek ale jak dzwoniłam to podano mi ulicę Kolberga 19. Właśnie tam jedziemy z mężem około 15 maja. Pozdrawiam napisz coś więcej
Awatar użytkownika
dove
Posty: 267
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: dove »

My jesteśmy po kwalifikacji w radomskim ośrodku, w zasadzie to wszystkie teoretyczne sprawy już za nami, czyli .. czekamy :)
Niestety to inny ośrodek niż ten przez Was opisywany, nasz mieści się na Limanowskiego.
Awatar użytkownika
Loxia
Posty: 5129
Rejestracja: 10 lis 2004 01:00

Post autor: Loxia »

czy ktoś wie ile się czeka w Radomiu na dziecko po kwalifikacji?
Awatar użytkownika
Loxia
Posty: 5129
Rejestracja: 10 lis 2004 01:00

Post autor: Loxia »

Od 1 sierpnia 2008 roku Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy w Radomiu mieści się przy ul. Kolberga 19
Młody 08.2005
Młoda 08.2006
Awatar użytkownika
Orzechu
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2008 01:00

Post autor: Orzechu »

My jesteśmy po pierwszej rozmowie w OA Caritas w Radomiu ul Kościelna.
Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?
Awatar użytkownika
centa
Posty: 10
Rejestracja: 06 gru 2006 01:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: centa »

Cześć,
Czy możecie podzielić się swoimi wrażeniami na temat ośrodka adopcyjnego na Kościelnej w Radomiu?
michalina0123
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2011 12:05

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: michalina0123 »

Witajcie,
Jakiś czas temu także szukałam informacji o ośrodkach adopcyjnych w Radomiu. Udało mi się wstępnie porozmawiać z Paniami z obydwu radomskich Ośrodków.
Jeżeli chodzi o wrażenia to mam bardzo miłe wspomnienie po spotkaniu w Ośrodku Katolickim. Sami nie mogliśmy z powodów organizacyjnych brać udziału w szkoleniach organizowanych właśnie tam ale byliśmy bardzo dobrze przyjęci, ze zrozumieniem, którego bardzo wówczas potrzebowaliśmy gdyż były to nasze pierwsze kroki w tym temacie. Pani , która z nami rozmawiała wydała nam się osobą jak najbardziej na właściwym miejscu.
Co do Ośrodka na Kolberga , miałam za mało z nimi kontaktów. Zrozumiałam, że mają bardzo wielu kandydatów na rodziców.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2012 12:41 przez michalina0123, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
magduska
Posty: 2714
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: magduska »

Witam,
a my jesteśmy już po warsztatach właśnie w OAO na ul. Kolberga. Jak oceniam? W kwietniu mieliśmy pierwsze spotkanie, potem około 2 miesięcy na zebranie dokumentów, w lipcu indywidualne rozmowy i ostrzeżenie nas, że jest nowa ustawa, która wiele zmienia i nie wiedzą właściwie co dalej, co z ośrodkiem, ale procedura trwała dalej. W sierpniu wizyta u Nas w domu, kolejne rozmowy i znowu nie wiadomo co dalej ale Pani Dyrektor powiedziała, że zrobi wszystko, by ten kurs dokończyć. Później dostaliśmy telefon, że od października zaczynamy część warsztatową, przyspieszoną (po dwa zajęcia robiliśmy na jednym spotkaniu). Właśnie 5 grudnia zakończyliśmy warsztaty. Czekamy na kwalifikacje. Przed świętami mamy zadzwonić by uzyskać informacje.
Nie wiem czemu masz niemiłe wrażenie z kontaktu z ośrodkiem. Może spowodowane to było tym, że ośrodki po wprowadzeniu ustawy kompletnie nie wiedziały co będzie dalej. Na spotkaniu po wakacjach Pani Dyrektor OAO z ul. Kolberga zakładała najgorszy scenariusz - mianowicie taki, że zostaną rozwiązani z dniem 31 grudnia 2011r. i NIE POWOŁANI od stycznia 2012. Dlatego chciała dokończyć nasze warsztaty, nasz kurs właściwie w tym roku. Na indywidualnym spotkaniu z Panią Dyrektor po części warsztatowej a to było 6 grudnia dopiero dowiedzieliśmy się, że ośrodek zostanie powołany od 01.01.2012r. Ten czas był specyficzny.., może dlatego tak się to w Twoim przypadku potoczyło?

Pozdrawiam,
5 IUI, Aniołek 6tc [*] - V.2007r. :(
4 ICSI - nieudane :(
5 ICSI - brak transferu :(
6 ICSI - Aniołek 11tc [*] - X.2010r. :([/size]
michalina0123
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2011 12:05

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: michalina0123 »

Witam,
Bardzo się cieszę magduska, że jesteście zadowoleni i wszystko układa się po Waszej myśli.
I szczerze cieszę sie, że tak jak piszesz - nasz radomski, państwowy ośrodek tak sprawnie działa, bo w tym wszystkim najważniejsze jest aby jak najwięcej dzieci znalazło swój dom. To, że akurat nam z mężem nie udało sie umówić na spotkanie- choć bardzo chcieliśmy - już nie ma znaczenia. To było na początku naszej drogi - widocznie było nam pisane ukończyć szkolenie i otrzymać kwalifikacje w innym ośrodku. Spotkaliśmy wspaniałych ludzi, pełnych poświęcenia i energi dla tego co robią. Wierzę, że i tutaj na Kolberga tak jest, bo dobro dzieci jest najważniejsze.

Co do zmiany ustawy, wiadomo pojawił się jakiś niepokój, miejmy nadzieję, że może jednak będzie lepiej, sprawniej, szybciej i dzieci nie będą musiały tak długo czekać na odnalezienie swojego domu.
A Wy jak przewidujecie, jaki będzie czas oczekiwania w Waszym OAO?

Życzę Wam powodzenia, uzyskania kwalifikacji oraz oby Ten telefon zadzwonił jak najszybciej.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 mar 2012 12:44 przez michalina0123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
magduska
Posty: 2714
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: magduska »

michalina,
dziękuję serdecznie ;)

Nie mam pojęcia kiedy telefon zadzwoni - to pewnie uzależnione jest od tego czego my oczekujemy ;)

michalina, rozumiem że już jesteście po kwalifikacji? czy w trakcie procedury?
..bo nie wiem czego życzyć :-k ..a może po prostu - powodzenia :)
5 IUI, Aniołek 6tc [*] - V.2007r. :(
4 ICSI - nieudane :(
5 ICSI - brak transferu :(
6 ICSI - Aniołek 11tc [*] - X.2010r. :([/size]
michalina0123
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2011 12:05

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: michalina0123 »

Dzięki,

Jesteśmy już po kwalifikacji :) i staramy się cierpliwie czekać na odnalezienie naszego dzieciątka. Wychodzi nam to różnie, to trudny czas.... Ale nikt nie mowił, że bedzie łatwo...

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
magduska
Posty: 2714
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: magduska »

michalina,
długa trwała cała procedura? jak długo jesteście po kwalifikacji?

no wiem, że nie jest łatwo, ale tyyyyyyyyle się przeszło, więc.. jeszcze troszkę cierpliwości i... już ;)
5 IUI, Aniołek 6tc [*] - V.2007r. :(
4 ICSI - nieudane :(
5 ICSI - brak transferu :(
6 ICSI - Aniołek 11tc [*] - X.2010r. :([/size]
michalina0123
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2011 12:05

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: michalina0123 »

Hej,
W zasadzie od czerwca rozpoczeliśmy nasza drogę - dokumenty zebraliśmy w kilka dni. Potem za chwilę testy, rozmowy z psychologiem, wizyta w naszym domu, wstępna kwalifikacja przed rozpoczeciem szkolenia. Następnie szkolenia, warsztaty - też intensywne, całodzienne, zgodne z harmonogramem. W miedzyczasie i po zakończeniu -spotkania indywidualne z psychologiem, pedagogiem, potem oczekiwanie na posiedzienie Komisji i otrzymanie kwalifikacji na początku listopada.
Pocieszajacym jest fakt, iż mimo wakacyjnego czasu nasz Ośrodek pracował "pełna parą" , dzieki temu cała procedura nie przeciąga się nadmiernie w czasie.
To tak pokrótce - ale przeżyć i wiedzy - ogrom.
Pewnie u Was podobnie.

Pozdrowienia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”