Adopcja na Kredytowej (poprzednio przy Szpitalnej) WARSZAWA

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Gość »

Margerita1984 pisze: Przy okazji mikołajek życzę wszystkim starającym się, abyście jak najszybciej odnaleźli swoje upragnione maluchy.
Wzajemnie!

Kiedy zaczynacie kurs ?

My dopiero przed 3cim spotkaniem ale z miesiaca na miesiąc coraz bardziej podbudowani i umocnieni w decyzji :)
Awatar użytkownika
Margerita1984
Posty: 17
Rejestracja: 14 gru 2015 19:30

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Margerita1984 »

Nam zostały 2-3 spotkania z Panią psycholog i wizyta w domu, dopiero po tym kwalifikacja kurs =xxx#
08.12.2015 - pierwszy telefon do OA
03.03.2016 - pierwsza wizyta w OA za nami:) teraz 9 spotkań co miesiąc z psycholożką
09.2016 - testy
29.05.2017 - wizyta domowa ...uff za nami
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Gość »

daj koniecznie znaka po wizycie domowej :)
Bardzo jestem ciekawa jak przebiegnie.

Ja sie bardzo ciesze z tego fragmentu drogi adopcyjnej bo nijak nie moglam zmobilizowac M. do roznego rodzaju "łatania dziur" a teraz sam nieproszony lata z wałkiem i poprawia niedorobki :P
Awatar użytkownika
Margerita1984
Posty: 17
Rejestracja: 14 gru 2015 19:30

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Margerita1984 »

czy może ktoś z Was napisać jak wyglądały warsztaty? tzn w jakie dni i po ile godzin, nam powiedziano w ośrodku ze 13 spotkań, co tydzień.
08.12.2015 - pierwszy telefon do OA
03.03.2016 - pierwsza wizyta w OA za nami:) teraz 9 spotkań co miesiąc z psycholożką
09.2016 - testy
29.05.2017 - wizyta domowa ...uff za nami
Pierzynkaka
Posty: 9
Rejestracja: 11 paź 2016 21:35

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Pierzynkaka »

Czy Ośrodek na Szpitalnej to obecnie Ośrodek na ul. Kredytowej? Wpisując w wyszukiwarkę OA na Szpitalnej wyskakuje mi adopcjatpd.pl na Kredytowej? Możecie potwierdzić czy to jest to, bądź podać poprawne namiary?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Gość »

dokładnie to to :) Była zmiana siedziby.

chyba przydałby sie nowy wątek z linkiem do tego w pierwszym poście .... co myślicie?
Awatar użytkownika
Margerita1984
Posty: 17
Rejestracja: 14 gru 2015 19:30

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Margerita1984 »

Witam, czy jest ktoś ze starających, którzy są w OA na Kredytowej (wcześniej Szpitalna)?
My prawie na finiszu, ale ostatnie spotkanie sprawiło, że wszystkie nasze nadzieje prawie umarły. dowiedzieliśmy się, że par po kwalifikacji jest już ponad 120 a dzieci kilkoro ..... w dodatku u części sytuacja prawna jeszcze nie uregulowana i że bedzie jeszcze gorzej. Na chwilę obecną czekanie tam na dziecko to około 5 lat po kwalifikacji, a procedura do kwalifikacji to 1,5 - 2 lata.
Czy macie informacje, że gdzieś w innych ośrodkach jest lepiej, szybciej?
My już tracimy nadzieje, że kiedykolwiek .... się uda.
08.12.2015 - pierwszy telefon do OA
03.03.2016 - pierwsza wizyta w OA za nami:) teraz 9 spotkań co miesiąc z psycholożką
09.2016 - testy
29.05.2017 - wizyta domowa ...uff za nami
edloteh
Posty: 2307
Rejestracja: 21 sie 2014 19:01

Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: edloteh »

Margerita1984 5 lat po kwalifikacji? To mega długo i chyba w żadnym OA tyle się nie czeka... To mnie zmartwiłaś. Ja jestem w tym ośrodku, ale tak naprawdę dopiero zaczęłam... poinformowano nas, że czas oczekiwania na dziecko od pierwszej wizyty może wynosić 3.5 roku.
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Adopcja na Kredytowej (poprzednio przy Szpitalnej) WARSZ

Post autor: yennefer23 »

dziewczyny, szybki update - zmienilam nagłowek watku zgodnie z Waszymi sugestiami. jezeli cos jeszcze nie gra prosze zglaszac :-)
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
CanCan_
Posty: 37
Rejestracja: 20 maja 2017 22:12

Re: Adopcja na Kredytowej (poprzednio przy Szpitalnej) WARSZ

Post autor: CanCan_ »

Nas tez ostatnio informowano o ok 3,5 roku od pierwszej wizyty..... strasznie dziwne wypuszczanie w swiat prze OA takich sprzecznych informacji. O tyle to dziwne, ze osrodek podkresla, ze u nich nie kwalifikacja jest wyznacznikiem startu tylko ta pierwsza wizyta i nawet jezeli kwalifikacje dostaniemy za rok bo pojdziemy na nastepna ture szkolen to bedziemy w puli czekajacych rodzicow, ktorzy byli w osrodku na pierwszej wizycie wtedy co my a nie z tymi, z ktorymi bedziemy w grupie szkoleniowej. Zadzwonie do nich po urlopie i dowiem sie czy cos sie zmienilo....


Ps. Jezeli tak jest rzeczywiscie to chyba we wszystkich osrodkach w PL jest szybciej.
niepłodność idiopatyczna, 3 x IVF
OA od 2016, czekamy
edloteh
Posty: 2307
Rejestracja: 21 sie 2014 19:01

Re: Adopcja na Kredytowej (poprzednio przy Szpitalnej) WARSZ

Post autor: edloteh »

CanCan_ pisze:osrodek podkresla, ze u nich nie kwalifikacja jest wyznacznikiem startu tylko ta pierwsza wizyta
Dostałam dokładnie te same informacje...
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja na Kredytowej (poprzednio przy Szpitalnej) WARSZ

Post autor: Gość »

Dokładnie tak było, czas oczekiwania był liczońy od pierwszej wizyty.

-- 03 lip 2017 00:30 --

3,5 roku to i tak długo, my doczekaliśmy sie maluszka w 2016 i wtedy to było ok 2 lat
CanCan_
Posty: 37
Rejestracja: 20 maja 2017 22:12

Re: Adopcja na Kredytowej (poprzednio przy Szpitalnej) WARSZ

Post autor: CanCan_ »

Rozmawiałam z OA i dostałam info, że nic się nie zmieniło w zasadach "stania w kolejce". Od pierwszej wizyty wiec de facto nie ma znaczenia kiedy sie robi szkolenie i kiedy otrzymuje sie kwalifikacje ... jeżeli temat się przeciągnie to mozna dostac propozycje chwile po szkoleniu, jezeli szybko sie wszystko załatwia to wtedy się czeka dłużej. Teraz dużo dłużej ale nigdy nie widaomo co przyniesie kolejny rok. I kolejne uszczelnianie 500+ ;-)
niepłodność idiopatyczna, 3 x IVF
OA od 2016, czekamy
edloteh
Posty: 2307
Rejestracja: 21 sie 2014 19:01

Adopcja na Kredytowej (poprzednio przy Szpitalnej) WARSZAWA

Post autor: edloteh »

Ja też rozmawiałam z OA raz jeszcze i dostałam takie samo info co CanCan_ więc może nie będzie tak źle...
pimpa1000
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2011 23:00

Re: Adopcja na Kredytowej (poprzednio przy Szpitalnej) WARSZ

Post autor: pimpa1000 »

ja dostałam informację, że na telefon możemy liczyć nie wcześniej niż w grudniu, w grudniu upłyną trzy lata od pierwszej wizyty w ośrodku...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”