Adopcja na Kredytowej (poprzednio przy Szpitalnej) WARSZAWA

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
Sylwik81
Posty: 24
Rejestracja: 18 paź 2008 00:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Sylwik81 »

Cześć, możecie powiedzieć co Wam napisał lekarz rodzinny na zaświadczeniu, bo moja oczywiście kazała mi robić kolejne badania HIV, kiła itd, rtg klatki piersiowej. Nie obchodziło ją, że przed in vitro robiłam cały komplet badań. Koszmar. Odesłała mnie z kwitkiem. Robiliście te wszystkie badania, aby były aktualne?
Awatar użytkownika
-lukrecja-
Posty: 28
Rejestracja: 03 lut 2009 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: -lukrecja- »

Sylwik81 ja nie podchodziłam wcześniej do in vitro, ale wiem, że niektóre badania są ważne przez 3 miesiące, więc może stąd takie podejście.
Ja też musiałam przejść kilka badań, w tym rtg i badania na choroby zakaźne. Dopiero potem mój lekarz rodzinny (który mnie zresztą bardzo dobrze zna, bo już killa lat jestem pod jego opieką) wystawił mi zaświadczenie, że na podstawie badań stwierdza, że jestem zdrowa. Tak samo było z moim mężem (prowadzi go ten sam lekarz). Mało tego, ze względu na moje zaszłości onkologiczne, dodatkowo musiałam przedstawić opinię onkologa - również na podstawie badań.

Wytrwałości I POWODZENIA :)
Gosiaczek_82
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2012 21:56

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Gosiaczek_82 »

Cześć, czytam bociana od dłuższego czasu, ale teraz zdecydowałam się podzielić i naszą drogą :) Zarejestrowaliśmy się w OA w kwietniu, w zeszłym tyg. mielismy testy, niebawem rozmowa podsumowująca. Czekamy na tel w celu ustalenia terminu USG mieszkania (w tym tyg. jakaś pani ma dzwonic). Liczymy na to, że dostaniemy szybko kwalifikacje na kurs i załapiemy się na niego w lutym. Wiemy, że długa droga jeszcze przed nami, ale jestem pewna, ze podczas kursu czas szybko minie, najgorzej oczekiwanie po kursie. Na co podczas wizyty domowej zwracają szczególną uwagę?
Awatar użytkownika
edy80
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwie 2011 18:47

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: edy80 »

W naszym przypadku była to miła rozmowa. Pani nawet nie specjalnie chciała oglądać mieszkanie - tak rzuciła okiem i wydawała się skrępowana tym zaglądaniem do pokoi.
Trudno powiedzieć czy zwracała na coś uwagę, w sumie to pewnie zależy od przypadku. Nas już znała dobrze z opowiadań "naszej Pani prowadzącej" :) i spotkała nas też na warsztatach więc sporo o nas wiedziała.
Również z opowiadań innych Par wiem, że te spotkania nie są niczym "strasznym" nie należy się zbytnio stresować - być sobą.
Powodzenia.
Gosiaczek_82
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2012 21:56

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Gosiaczek_82 »

edy80: Dziękuję za odpowiedz. Termin usg mieliśmy już ustalony, ale został odwołany z powodu choroby osoby, która miała do nas przyjechać. Tak się zastanawiam: kiedy należy składać dokumenty potrzebne do adopcji dziecka? Do chwili obecnej wymagano od nas tylko podanie do ośrodka z prosba o kwalifikacje na kurs. Dodam, że jestesmy po spotkaniach, a przed wizytą domowa i przed kwalifikacja na kurs. Ach, dalismy również nasze wspólne zdjęcie ;)
Awatar użytkownika
edy80
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwie 2011 18:47

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: edy80 »

Gosiaczek_82 - Dostaliście listę wymaganych dokumentów? Jeżeli tak to zbieracie wszystko krok po kroku i jak macie już komplet to przekazujecie osobie prowadzącej - najlepiej po wizycie u was. Jeżeli nie macie takiej listy to się o nią upomnijcie i zacznijcie wszystko zbierać. Dokumenty są potrzebne do kwalifikacji.
Natomiast termin kursu zależy bardziej od dostępności miejsc i czy utworzyła się grupa i nie ma znaczenia czy jesteście przed czy po kwalifikacji.
Gosiaczek_82
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2012 21:56

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Gosiaczek_82 »

Przejrzałam liste potrzebnych do adopcji dokumentow jaka istnieje na stronie tpd i niby wszystko jasne, choc mam pytanie odnośnie zaswiadczenia o stanie zdrowia psychicznego. Czy powinno wystawione być przez jakaś specjalistyczna placówke czy wystarczy od lekarza psychiatrę, ktory prowadzi praktyke lekarska? chodzi mi o to czy sa jakies wymagania formalne, ktore musi spelniac taka placowka?
martusia111
Posty: 993
Rejestracja: 10 wrz 2012 15:02

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: martusia111 »

Gosiaczek_82 my bylismy u psychiatry prywatnie bo panstwowo nie bylo szans i mysle ze wystarczy zaswiadczenie od psychiatry ktory prowadzi praktyke lekarska.

2.10.2012 pierwsza wizyta w Ośrodku

22.02.2013 spotkanie z psychologiem-testy

21.03.2013 wizyta domowa

25.03.2013 rozpoczęcie kursu

24.06.2013 zakończenie kursu-MAMY KWALIFIKACJE!

24.09.2013 zadzwonił ten telefon!

27.09.2013 poznaliśmy naszą kochan


Awatar użytkownika
Sylwik81
Posty: 24
Rejestracja: 18 paź 2008 00:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Sylwik81 »

puk,puk... dziewczyny dajcie znać co u Was. Jakoś dziwnie cicho się zrobiło na wątku. My już po wizycie w domku. Dostaliśmy wstępną kwalifikację. Szkolenie się troszkę przesunęło w czasie, zaczynamy je w maju :D Prawdopodobnie będzie trwało ok 3 miesięcy. Na pewno będzie bardzo ciekawe i bardzo pomocne w dalszym oczekiwaniu na maluszka. My czekamy na dzidzię w wieku od 0-1. Pierwszą wizytę w Ośrodku mieliśmy w 2011 roku, zdajemy sobie sprawę, że takie ważne decyzje potrzebują czasu. Ale głęboko w sercu wierzę, że jeśli doświadczymy zaszczytu końcowej pozytywnej kwalifikacji to nasz maluszek szybko nas odnajdzie, czego Wszystkim życzę :) A Wy jak długo czekacie?
Awatar użytkownika
edy80
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwie 2011 18:47

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: edy80 »

Sylwik81 pierwsza wizyta 09.2011, kwalifikacja 06.2012 i nadal czekamy...
Aglaia
Posty: 825
Rejestracja: 02 lis 2007 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Aglaia »

Pierwsza wizyta 06/2011, kwalifikacja 01/2012, czekamy, czekamy, czekamy...
Gosiaczek_82
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2012 21:56

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Gosiaczek_82 »

1 wizyta 04/2012, po testach, dokumenty złożone, jesteśmy przed przedstawieniem nas komisji kwalifikacyjnej...
Awatar użytkownika
kingabog
Posty: 36
Rejestracja: 15 lis 2004 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: kingabog »

pierwsza wizyta 02/2012, wstępna kwalifikacja 03/2013. Rozpoczęliśmy warsztaty :)
Hatinka
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2012 19:08

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Hatinka »

Pierwsza wizyta 09/2011, kwalifikacja 09/2012, warsztaty 11/2012. Czekamy :-)
DominikaR
Posty: 353
Rejestracja: 28 gru 2005 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: DominikaR »

Witam,
chciałam zapytać czy ten ośrodek przyjmuje kwalifikacje z innego ośrodka? Myślimy aby powiększyć rodzinę, ale poprzedni ośrodek już tym razem za daleko :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”