Adopcja na Kredytowej (poprzednio przy Szpitalnej) WARSZAWA

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
magda2508
Posty: 75
Rejestracja: 13 mar 2010 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: magda2508 »

Tak, my z mężem jesteśmy nastawieni na długie czekanie. Ale dzięki tej nowej naszej drodze mamy tyle pozytywnej energii i duuuuużo siły :) Mam nadzieję, że wystarczy nam jej na długo.

Pozdrawiam ciepło :)
Awatar użytkownika
Mmari
Posty: 555
Rejestracja: 14 sie 2013 09:02

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Mmari »

Hej,
Dziś zadzwoniłam do OAO na Nowogrodzkiej i zapisałam się wraz z mężem na I rozmowę.
Chciałabym jednak zapytać o OAO na Szpitalnej, ponieważ chyba większość z Was zgłoszona jest do tego właśnie ośrodka.
I czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć, czy rzeczywiście należy być 3 lata po ślubie aby rozpocząć procedurę adopcyjną?
Dzięki
Aglaia
Posty: 825
Rejestracja: 02 lis 2007 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Aglaia »

Mmari pisze:
I czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć, czy rzeczywiście należy być 3 lata po ślubie aby rozpocząć procedurę adopcyjną?
Na Szpitalnej to chyba nawet 5 lat po ślubie.
anetash
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2013 18:05

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: anetash »

niekoniecznie. Kazda para jest rozpatrywana indywidualnie i znam pary z mniejszym stazem malzenskim, ktore zostaly zakwalifikowane nawet na Szpitalnej.
fresja79
Posty: 7
Rejestracja: 06 wrz 2013 12:23

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: fresja79 »

Cześć,

My już po pierwszym spotkaniu:) jechałam zdenerwowana, ale to spotkanie uświadomiło mi, że napradę tego chcę. Mąż jechał spokojny a wyszedł trochę przerażony perspektywą tych wszyskich szkoleń,maglowania, formalności...ale wszysko zniesie, decyzja podjęta:). Ogólenie piersze spotkanie odbyło się w b. miłej atmosferze.
Małymi kroczkami do przodu po dzidziusia:)
pozdrawiam A.
Awatar użytkownika
magda2508
Posty: 75
Rejestracja: 13 mar 2010 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: magda2508 »

Witaj,
ja już powoli czuje dreszczyk emocji pomimo, że nasze spotkanie mamy dopiero 5 grudnia. Czas tak szybko mija, więc coraz więcej zaczynam o tym myśleć. Na razie jestem na etapie czytania wszelkich pozycji książkowych o adopcji. Troszkę ich zakupiłam :) Czeka nas jeszcze rozmowa z męża rodzicami na temat naszych życiowych decyzji.
Pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, przypominam zapisy regulaminu tego działu - ten wątek merytoryczny poświęcony jest sprawom formalnym związanym z adopcją.

Na luźne pogaduszki zapraszam do działu Pogadajmy o adopcji. Nie ma tam obecnie osobnego wątku dla Waszego OA, jednak każda z Was może taki wątek założyć samodzielnie. Chętnie pomogę jeżeli będą problemy edycyjne :)
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
fresja79
Posty: 7
Rejestracja: 06 wrz 2013 12:23

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: fresja79 »

Założyłam nowy temat dot. adopcji w ośrodku na Szpitalnej: http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 80&t=85502
Zpraszam
Awatar użytkownika
-lukrecja-
Posty: 28
Rejestracja: 03 lut 2009 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: -lukrecja- »

Mamy synka
Po niezwykle długim czekaniu, nasze szczęście wreszcie jest z nami. Jesteśmy już po wszystkich formalnościach :)
Awatar użytkownika
bubulek
Posty: 469
Rejestracja: 22 mar 2007 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: bubulek »

-lukrecja- pisze:Mamy synka
Po niezwykle długim czekaniu, nasze szczęście wreszcie jest z nami. Jesteśmy już po wszystkich formalnościach :)

lukrecja wielkie gratulacje!!! ciach/emot
W jakim wieku dostaliście synka?

Czas tak szybko mija, nasza córcia już skończyła 3 latka. Czasami zaglądam na forum,i gratuluje tym,którzy się doczekali dzieciątek i powodzenia dla tych,którzy oczekują nadal.
Awatar użytkownika
-lukrecja-
Posty: 28
Rejestracja: 03 lut 2009 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: -lukrecja- »

Nasz synek miał nieco ponad 3 miesiące :D
Awatar użytkownika
bubulek
Posty: 469
Rejestracja: 22 mar 2007 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: bubulek »

To super, jak takie maleństwo pojawiło się u Was, 3 miesiące to malutkie dzięciątko i im wczesniej ma opiekę i miłość tym lepiej.
Nasza córcia miała 2-miesiące jak się pojawila w naszym domku. A teraz już przedszkolak.
14 lat po ślubie
2-poronienia 2002r i 2003r
2-iui nieudane 08r
1 -ICSI-grudz.08r-nieudane
wrzesień 09r. crio nieudane
2011 październik-
Nasza córeczka jest już z nami-jesteśmy szczęśliwi
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: yennefer23 »

Piknik dla rodzin adopcyjnych i zastepczych w Helenowie

19 czerwca w godzinach 11:00 - 16:00 odbędzie się Piknik dla rodzin adopcyjnych i zastępczych w Helenowie. Na piknik zapraszają Klub Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych wraz z rodzinami zaprzyjaźnionymi oraz Klubik "Calineczka".

Organizatorzy zapraszają do wspólnego spędzenia czasu na:
- grach i zabawach na wolnym powietrzu,
- obejrzeniu przedstawienia teatralnego,
- zjedzeniu smacznego obiadu,
- przejażdżkach konnych dla dzieci,
- pieczeniu kiełbasek przy ognisku
- oraz zebraniu członków Klubu.

Uczestnicy pikniku proszeni są o zabranie ze sobą napojów, kiełbasek i chleba oraz sprzętu sportowego.

Koszt udziału w spotkaniu: obiad dla osoby dorosłej 12 zł, dla dziecka - 6 zł. Jazda konna dla dziecka 20 zł.

Dojazd:

Do Helenowa można dojechać autobusem 525 do przystanku - Centrum Zdrowia Dziecka.
Dojazd samochodem ulicami Czeladniczą i Smardzewską.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

Ośrodek Adopcyjny TPD
ul. Kredytowa 1A m.13
00–056 Warszawa

tel. 501 615 204
e-mail: tdp-osrodek@tpd- maz.org.pl

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkie chętne rodziny i już teraz życzymy wszystkim pysznej zabawy.
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
maksio22
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2004 01:00

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: maksio22 »

Nasz synek ma już prawie 9 lat. Rok po nim pojawiła się córeńka.
czas zleciał tak szybko:( ale kochamy ich baaaaaardzo .... aż serce boli.
Awatar użytkownika
Margerita1984
Posty: 17
Rejestracja: 14 gru 2015 19:30

Re: Adopcja na Szpitalnej (WARSZAWA)

Post autor: Margerita1984 »

Dziś mija równy rok od podjęcia decyzji o adopcji. Niesamowite - jak szybko ten czas minął . Przebyliśmy wiele spotkań, przeczytaliśmy kilkanaście pozycji książkowych o tematyce adopcyjnej, odbyliśmy wiele rozmów we dwoje o naszym podejściu i oczekiwaniu, które bardzo się zmieniło w trakcie procedury, jesteśmy bogatsi o wiedzę, której rok temu zdecydowanie nie mieliśmy. Całym sercem chcemy iść TĄ drogą dalej.
Przy okazji mikołajek życzę wszystkim starającym się, abyście jak najszybciej odnaleźli swoje upragnione maluchy.
08.12.2015 - pierwszy telefon do OA
03.03.2016 - pierwsza wizyta w OA za nami:) teraz 9 spotkań co miesiąc z psycholożką
09.2016 - testy
29.05.2017 - wizyta domowa ...uff za nami
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”