OAO TPD w Częstochowie

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bonia17
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2007 00:00

Post autor: bonia17 »

Witam Częstochowianki!
My też chcielibyśmy dołączyć do waszego grona, ale od wczoraj usiłuję dodzwonić się do ośrodka ale nikt nie odbiera, więc zastanawiam się może numer mam nie aktualny : (34) 368 03 39 ? A może znacie jakiś inny jeszcze numer?
Awatar użytkownika
peilin
Posty: 482
Rejestracja: 29 lip 2003 00:00

Post autor: peilin »

Bonia nr masz dobry. Panie pewnie byly gdzies w terenie i dlatego nie odbieraly. OAO TPD w Czestochowie to bardzo maly osrodek zatrudniajacy tylko 3 osoby i to nie wszystkie na pelen etat, wiec jak Panie jada np na wizyte domowa, to w biurze nikogo nie ma.
Pozdrawiam i zycze jak najkrotszego oczekiwania.
Iwona mama Matyldy i Marcela
Awatar użytkownika
peilin
Posty: 482
Rejestracja: 29 lip 2003 00:00

Post autor: peilin »

Aggnusia, czekamy juz od wrzesnia i mam nadzieje, ze do konca roku sie doczekamy, ale to tylko takie moje plany :wink: . Jak to z adopcja bywa ciezko cos przewidziec :) . Maluszek ma byc jak najmniejszy, glownie ze wzgledu na racjonalna (z naszego punktu widzienia :lol:) roznice wieku miedzy dziecmi.
Iwona mama Matyldy i Marcela
Awatar użytkownika
bonia17
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2007 00:00

Post autor: bonia17 »

Dzięki Peilin za informacje. W takim razie bedę dalej dzwonić aż do skutku.
A tak wogóle to orientujecie sie dziewczyny czy w tym ośrodku chętnie przyjmują z poza rejonu, bo my jestesmy z południowej Polski.
Awatar użytkownika
peilin
Posty: 482
Rejestracja: 29 lip 2003 00:00

Post autor: peilin »

ciach mode
Na razie mamy spotkanie w OAO i to juz 14 maja :D .
Pozdrawiam
Iwona mama Matyldy i Marcela
Awatar użytkownika
bonia17
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2007 00:00

Post autor: bonia17 »

Witam.
Dodzwoniłam się w końcu. Jednak pani dyrektor wprawdzie nie odmówiła nam ale zasugerowała żeby podzwonić jeszcze gdzie indziej , bo w tej chwili jest 60 par oczekujących a dzieciaczków prawie wogóle nie ma ( niestety becikowe). Jestem przyłamana. Wprawdzie najbliżej mamy do Krakowa, ale skoro z Krakowa ludzie przenoszą się do Częstochowy, to znaczy że tu też nie wesoło. Nie wiem już co robić. Chyba muszę się z tym przespać.
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

aggnusia693czy to znaczy że sprawy formalne macie już za sobą? czy wiesz jaki dokładnie ma przebieg cała procedura? pierwsze spotkanie i testy, potem wizyta w domu, rozmowa z psychologiem, oczywiście niekoniecznie w tej kolejności i coś jeszcze?
Awatar użytkownika
bonia17
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2007 00:00

Post autor: bonia17 »

Na razie postawiliśmy na Kraków, wprawdzie wszędzie czekania koło 2 lat, ale w jednym ośrodku dano nam nadzieję że krócej, więc umówiliśmy się na wstępną rozmowę w przyszłym tygodniu.
ciach/moderator
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

aggnusia693
byliśmy dzisiaj na rozmowie z Panią psycholog, było bardzo miło wszystkie panie były dla nas miłe, głownie interesowało ją nasze życie rodziana i takie sprawy dość ogólne, teraz czekamy napewno na testy i na wizytę w domu, niekoniecznie w takiej kolejności, przynajmniej tak zrozumiałam.
ciach/moderator
Awatar użytkownika
lacrosse
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2007 01:00

Post autor: lacrosse »

anetha czesc kiedy masz następne spotkanie , co wogóle mówili
co robiliście na spotkaniu?
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

lacrossekazali mi czekać na telefon w sprawie następnego spotkania, na spotkaniu rozmawialiśmy z psychologiem, taka ogólna rozmowa o nas, o dziecku, o rodzinie, jakie mamy stosunki z rodzicami, czy wiedzą o adopcji itp.
a Ty kiedy masz? już chyba niedługo z tego co pamiętam
pozdrawiam
Awatar użytkownika
lacrosse
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2007 01:00

Post autor: lacrosse »

anethamiałam mieć 2 maja ale przełożyli na 16 maja . jakie są twoje odczucia co do tego ośrodka. pytałaś może jak długo trzeba czekać?
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

lacrossemoje odczucia są bardzo dobre, nie pytałam jak długo trzeba czekać ale wiem, że kolejność nie ma dużego znaczenia bo szukają rodziców dla dziecka i niekoniecznie odbywa się to po kolei
Awatar użytkownika
zombi44
Posty: 29620
Rejestracja: 09 sty 2006 01:00

Post autor: zombi44 »

poniżej podję link do wątku pogaduchowego dotyczącego OAO TPD Częstochowa
tutaj

zapraszam wszystkich
Awatar użytkownika
ptasiek12
Posty: 599
Rejestracja: 04 lip 2004 00:00

Post autor: ptasiek12 »

Dobry wieczór :D
Chciałbym zasięgnąć waszej opinii dotyczącej OAO w Częstochowie. Chcemy z mężem adoptować dzieciątko i szukamy dobrego ośrodka, w którym nie trzeba czekać 3 lata na dziecko (tak jest w Opolu). Czy mogłabym Was prosić o porade i opinię w tej sprawie? Bardzo dziękuje i pozdrawiam.
Kiedyś tam, będziesz mieć dorosłą duszę, ale dziś jesteś mały jak okruszek, który los rzucił nam...

[[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=433][img]http://zpo.ath.cx/b/433.png[/img][/url]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”