Adopcja w TORUNIU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

nela1
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2012 16:19

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: nela1 »

zosikowo pisze:witajcie dziewczyny :) jestem z torunia i czekamy na adopcje w OA . Jest tutaj może któraś z Was po wszystkim w tym ośrodku?
Witaj. My jesteśmy po kwalifikacjach i czekamy na :telefon:
nataly78
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2015 12:43

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: nataly78 »

dzień dobry, My również jesteśmy po kwalifikacji w OA w Toruniu. Zgłosiliśmy się w maju 2013r. Początki były trudne. Rozmowy z motywacji, testy psychologiczne, potem cykl szkoleń, ze szkolenia na szkolenie było coraz lepiej( byliśmy mniej zestresowani-duża w tym zasługa prowadzących).We wrześniu ubiegłego roku dostaliśmy kwalifikacje a w maju tego roku zadzwonił telefon, TEN telefon. Teraz czekamy na postanowienie o pieczy. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o nasze procedurze, to chętnie odpowiem na prv. Pozdrawiam wszystkich zaczynających, będących w trakcie i szczęśliwych rodziców z OA w Toruniu.
nela1
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2012 16:19

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: nela1 »

Jak fajnie się czyta coś takiego, spełnione, doczekane marzenia i pragnienia. Gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego, miliona radosnych chwil.
Potwierdza sie, że w sumie czeka się te 2 lata. Dla nas najbardziej strusujące były pierwsze spotkania , ale miłe panie z ośrodka ten stres przegnały. Szkolenie też miło wspominamy, dało sporo wiedzy która uzupełnia wiedzę książkową. Teraz mamy nadzieję ze czas oczekiwania zleci równie szybko jak ten okres kwalifikacyjny. Pozdrawiam.
Kosica
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2015 17:03

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: Kosica »

Witajcie ;)
czekamy na adopcje w Toruniu, 17.06 mamy pierwsze szkolenie, jesteśmy juz po wstępnej kwalifikacji. Jak wyglądają te szkolenia?
nela1
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2012 16:19

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: nela1 »

Witaj Kosica. Jeśli się nie mylę to było 9 spotkań, część grupowych a reszta indywidualnych. Terminy grupowe były wyznaczane przez oa, a pozostałe sami sobie uzgadnianie jak Wam pasuje. Na pierwszym spotkaniu dostaniecie tematy spotkań, które realizujecie. Wszystko jest miłej atmosferze, na zasadzie pogadanki. Jeżeli czytaliście już jakieś książki poradnikowe to pewne zagadnienia będą Wam bliższe. Panie przekazując nam swoją fachową wiedzę ilustrują to przykładami z życia wziętymi. Miło wspominamy ten okres, bo za każdym razem wychodząc z oa byliśmy bogatsi w wiedzę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Endorfina
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2015 12:55

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: Endorfina »

Witam.
Jakie w Toruniu mają wymagania mieszkaniowe ?
06.2011 - [*] córeczka 10 tc
03.2012 - [*] synek 15 tc
03-12.2012 badania , badania , badania

11.2015 - wizyta w OA , odrzucenie z powodu zbyt krótkiego stażu
02.2016 - wizyta w innym OA , pozytywne rozpatrzenie
03.2016 - złożenie kompletu dokumentów
09-10.2016 testy , rozmowy , usg domu
09.2017-01.2018 - szkolenie
03.2018 - mamy kwalifikacje
18.04.18 - TEN TELEFON
27.04.18 - MAMY PIECZĘ
08.2018 - NA ZAWSZE RAZEM
nela1
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2012 16:19

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: nela1 »

Nie wiem, ale wydaje mi się, że chyba nie ma jako takich konkretnych wymogów mieszkaniowych. Napewno musicie mieć takie lokum, gdzie jest pokój z przeznaczeniem dla dziecka, bo wiadomo że dziecko musi mieć swój pokoik, to podstawa. Dalej jakiś pokój dzienny czy tez gościnny, wiadomo kuchnia, łazienka. I to tyle. Na wizycie domowej wszystko jest opisywane do Waszych akt tak aby zobrazować to chociażby dla sądu.
karla78
Posty: 543
Rejestracja: 15 lip 2008 00:00

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: karla78 »

Czy w OA w Toruniu jest wymóg co do odległości zamieszkania kandydatów od ośrodka?
Córcia
nela1
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2012 16:19

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: nela1 »

Nie pomogę, bo nie wiem. My jesteśmy z Torunia i udaliśmy sie do oa tu na miejscu. Na innych wątkach czytałam że różnie to jest, niektóre ośrodki dają jakby pierszeństwo osobom z ich rejonu. Najlepiej zapytać u żródła.
Awatar użytkownika
Endorfina
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2015 12:55

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: Endorfina »

Jesteśmy po rozmowie w OA w Toruniu. Wymagania : staż małżenski - 3 lata , mieszkanie niekoniecznie własnościowe - minimum 2 pok. , dochody - 1 tys. na os/ na rękę
06.2011 - [*] córeczka 10 tc
03.2012 - [*] synek 15 tc
03-12.2012 badania , badania , badania

11.2015 - wizyta w OA , odrzucenie z powodu zbyt krótkiego stażu
02.2016 - wizyta w innym OA , pozytywne rozpatrzenie
03.2016 - złożenie kompletu dokumentów
09-10.2016 testy , rozmowy , usg domu
09.2017-01.2018 - szkolenie
03.2018 - mamy kwalifikacje
18.04.18 - TEN TELEFON
27.04.18 - MAMY PIECZĘ
08.2018 - NA ZAWSZE RAZEM
nela1
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2012 16:19

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: nela1 »

Mam pytanie, czy zagląda tu ktoś kto juz doczekał się swojego Szczęścia i mógłby się podzielić swoją radością i informacjami jak długo czekał itp.? tak aby podtrzymanie na duchu tych którzy jeszcze czekają ;-) a może jest ktoś kto zaczynał kurs w czerwcu ubiegłego roku i ma już dzieciątko?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: Gość »

Hej, ja jestem w trakcie szkolenia w toruńskim OA więc tez chętnie będę śledzić jak "sprawy stoją" u innych par z tego ośrodka...
Pozdrawiam!
zosikowo
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2015 21:13

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: zosikowo »

Hej jestem po szkoleniu w OA Toruń w lutym dostaliśmy kwalifikację i czekamy na Aniołka a jak u Was?? Czy jest ktoś tutaj jeszcze kto czeka z tego OA??
grudzień 2014 pierwsza wizyta w OA
kwalifikacje luty 2016
czekamy na naszego Aniołka
Andrzej tata
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2016 22:58

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: Andrzej tata »

Kwalifikacje zostaliśmy w grudniu tamtego roku i czekany na telefon
nela1
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2012 16:19

Re: Adopcja w TORUNIU

Post autor: nela1 »

zosikowo pisze:Hej jestem po szkoleniu w OA Toruń w lutym dostaliśmy kwalifikację i czekamy na Aniołka a jak u Was?? Czy jest ktoś tutaj jeszcze kto czeka z tego OA??
hej zosikowo, myśle że jest nas spore grono, my dostaliśmy kwalifikacje na początku ubiegłego roku i nadal czekamy. Trzeba się uzbroić w cierpliwość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”