Adopcja na ŚLĄSKU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Gość »

My jesteśmy na Krzywej. Zgłosiliśmy się końcem lutego, jesteśmy po trzech spotkaniach, czeka nas jeszcze jedno spotkanie z psychologami i wizytacja w domu. Ostatnio dowiedziałam się, że w tym roku już się nie załapiemy na warsztaty :( . Jest bardzo dużo par, bo musieli przyjąć ludzi w zamkniętego ośrodka w Katowicach. Na warsztaty czekają podobno jeszcze pary z zeszłego roku i do tego dochodzą jeszcze te z Katowic. Jak widać nam zajmie cała procedura ponad rok i dodatkowo czekanie na dzidzie. Przy dobrych wiatrach będzie to 1,5, przy gorszych 2 lata. Nie jest to strasznie długi okres czasu, ale jednak w porównaniu do tego co było chociażby w zeszłym roku to niebo a ziemia. Może jeszcze jakaś dziewczyna Ci napisze coś o Krzywej bardziej optymistycznego, być może tylko my mamy takiego pecha :( .
Awatar użytkownika
koziołek
Posty: 200
Rejestracja: 03 lut 2014 19:45

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: koziołek »

Hej ja polecam OA TPD w Częstochowie. Szkolenia sprawnie, panie miłe atmosfera fajna. W naszej grupie były dwie pary z Warszawy, więc myślę że warto przynajmniej zadzwonić porozmawiać.
21.01.2014 Pierwsza wizyta w OA
28.04.2014 Rozpoczęcie kursu
Pierwsze testy
20\21.06.2014 Zakończenie kursu
MAMY KWALIFIKACJĘ :-)
Czekamy na TEN telefon :-)
JEST SYNEK :-)
SYNUŚ NA ZAWSZE Z NAMI :-)
Awatar użytkownika
Jarzębina
Posty: 31
Rejestracja: 07 mar 2014 21:45

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Jarzębina »

Katarzyna32, a który OA w Katowicach zlikwidowano?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Gość »

Jarzębina pisze:Katarzyna32, a który OA w Katowicach zlikwidowano?
Dokładnie nie wiem, ale jakiś diecezjalny.
staraczkaaga1986
Posty: 3316
Rejestracja: 17 wrz 2013 14:51

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: staraczkaaga1986 »

koziołek Katarzyna32 dziekuję Wam! :caluje

w Katowicach zlikwidowany Decezjalny Ośrodek, został tylko jeden na ul. Pocztowej chyba.

w Sosnowcu są dwa: na krzywej oddział wojewódzkiego OAO, oraz Diecezjalny na ul. Skautów.
Właśnie tyle udało mi się dowiedzieć i nie wiem czy nie lepiej próbować w częstochowie. Może te procedury są szybsze? :roll:

04.2015 - pierwsza wizyta w OAO

05.2016 - mamy kwalifikację!

04.2017 - Zadzwonił TEN magiczny telefon i poznaliśmy naszego S


Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Gość »

witam serdecznie,
Mam pewne pytanie. Jesteśmy po kwalifikacjach na RA w Sosnowcu. Nie wiem czy wszyscy znają naszą historię więc krótko ją opiszę. W 2014 dostaliśmy info o chłopcu do adopcji, ale jednocześnie uaktywniła się mb. Walczyliśmy rok, ale sąd oddał małego matce, co bardzo nas załamało i zawiesiliśmy starania o adopcję. Minęło kilka miesięcy i ponownie zastanawiam się nad podjęciem starań, m. ma bardzo duże obawy i opory przed kolejnym rozczarowaniem, ale po mału zaczynamy rozmawiać o przyszłości. Na pewno nie chcemy kontynuować procedury w Sosnowcu ( w żadnym z ośrodków - tego miasta mamy po dziurki w nosie). Jaki inny ośrodek możecie polecić w okolicy Katowic. Dodam, że zastanawiamy się nad małym brzdącem (pierwotnie myśleliśmy o dziecku do 4 lat, teraz chcemy obniżyć wiek do 1-2 lat).
karpatka
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2014 18:55

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: karpatka »

polecam osrodek na pocztowej.
bstrojna
Posty: 56
Rejestracja: 29 kwie 2011 23:25

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: bstrojna »

Polecam OA w Wodzisławiu Śląskim. Tam bardzo szybko działają. Kilka miesięcy i możecie mieć dziecko nawet szybciej niż ciąża.
Starania: prawie 7 lat
0,5 AMH, Przeciwciała przeciwplemnikowe we krwi, TSH ponad 4
IX.2014 zgłoszenie do OA w Wodzisławiu
I-III.2015 warsztaty i kwalifikacje
21.04.2015 poznanie córeczek 2l. i 3,5r.
21.05.2015 Córeczki w domu
27.10.2015 rozprawa
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Gość »

dziękuję wam bardzo, będę miała to na uwadze jak już coś postanowimy na 100%. pozdrawiam
Miniula
Posty: 755
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:38

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Miniula »

Asikczek gratuluję decyzji i trzymam mocno kciuki :love:

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...

Miniek już Miniulowy :love:

Nela8


bati83
Posty: 309
Rejestracja: 03 mar 2014 18:56

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: bati83 »

Dziewczyny od czego zaczyna się droga adopcyjna?
Trzeba się zgłosić do ośrodka i wyrazić chęć adopcji?
Jak to wszystko wygląga?
-2009- początek starań...
-04.06.2014- In vitro IMSI Criotransfer 1 mrozaczka :-(
-wrzesień 2014- startujemy z Programu Ministerialnego
-29.09.2014- transfer Kropka (osmiobalstomerowy kl.A) :-(
-13.06.2915- transfer dwóch Kropków :-(
CZERWIEC 2015... KONIEC WALKI
a jednak NIE...
-06.10.2015 KET AZ dwa Kropki są z nami ...
Bhcg 8 dpt- 27,95... 10 dpt- 83,54... 12 dpt- 482,60... 15 dpt- 1640,00
02.11.2015 - widzieliśmy 4,3 mm SZCZĘŚCIA z bijącym serduszkiem :love:

Kajetan *† 31.12.2015 [15 tc] :cry2:

-02.06.2016 KET AZ dwóch Kropków :-(

-23.07.2016 Nasz naturalny CUD, którego się nie spodziewaliśmy :love:
-01.08.2016 Koniec pięknego snu :cry2:

-22.08.2016 KET AZ dwie blastusie 3BB i 2AA...
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Gość »

Hej bati83 na początku musisz zadzwoni do OA I się umówić na spotkanie. I na 1 spotkaniu wszystko sie dowiesz.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Gość »

bati83 umawiasz wizytę, na spotkaniu dowiwdujesz się min jak długo trwają warsztaty jak długo w danym ośrodku trwa procedura adopcyjna itp generalnie taka miła pogadanka która do niczego nie zobowiązuje.Ja strasznie się bałam ale naprawdę niema czego.
romkla78
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2015 19:53

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: romkla78 »

Czesc. Jestem nowa. Czy każdy ośrodek adopcyjny ma zgłoszenia ze szpitala o nowych dzieciach do adopcji? Kto decyduje do jakiego OA trafi nowo porzucone dziecko przez matkę biologiczną? Czy OA mają podzielony miedzy sobą teren z którego trafiają do nich dzieci? Jak to jest? Nurtują nas te pytania strasznie. Jesteśmy przed wyborem OA.
starania od 2006
4 nieudane in vitro
2 nieudane in vitro z programu rządowego
2015 decyzja o adopcji
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Gość »

romkla78 pisze:Czesc. Jestem nowa. Czy każdy ośrodek adopcyjny ma zgłoszenia ze szpitala o nowych dzieciach do adopcji? Kto decyduje do jakiego OA trafi nowo porzucone dziecko przez matkę biologiczną? Czy OA mają podzielony miedzy sobą teren z którego trafiają do nich dzieci? Jak to jest? Nurtują nas te pytania strasznie. Jesteśmy przed wyborem OA.
Najlepiej wybierz się na rozmowę do ośrodka, to do niczego nie zobowiązuje, moim zdaniem naprawdę warto.Z tego co mówili w ośrodku w którym my byliśmy na dziecko tzw ze szpitala niema co liczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”