Adopcja na ŚLĄSKU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
justine0
Posty: 103
Rejestracja: 20 gru 2015 14:33

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: justine0 »

Witajcie,
jestem na tym forum nowa. Nowa, ale po bolesnej walce o dziecko.

Chcemy podejść w przyszłym roku do adopcji. Póki co czytam, szukam. Jesteśmy z Katowic, ale bez znaczenia dla nas jest ośrodek adopcyjny.
Chciałabym się Was poradzić i w związku z tym mam kilka pytań:
- jaki ośrodek adopcyjny polecacie?
- jaka jest szansa na adopcję rodzeństwa? (bardzo chciałabym adoptować dwójkę rodzeństwa, do lat 4)
- czy przy adopcji rodzeństwa każde musi mieć swój pokój czy może być wspólny?
- jakie należy mieć dochody? (wiem, że ustawa tego nie reguluje i to jest zależne od ośrodka)
- w jaki sposób są "wybierane" dzieci dla rodziny? wg wyglądu, przysposobienia, oczekiwań rodziców? (wiem, że głupie pytanie, ale naprawdę mnie to nurtuje)
- ile mniej więcej trwa procedura od momentu zgłoszenia się do ośrodka do wydania pozytywnej opinii?
- czy rodzice muszą mieć odpowiedni wiek do adopcji? Mamy 27 i 32 lata.

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :)
Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
3 procedury, leczenie immunologiczne, 5 transferów, 2 straty.
Luty 2017: start warsztaty OA
Awatar użytkownika
koziołek
Posty: 200
Rejestracja: 03 lut 2014 19:45

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: koziołek »

Cześć justine0 .Jeżeli chodzi o OA polecam OA TPD w Częstochowie.My właśnie o tej porze w 2013 podejmowaliśmy decyzje o adopcji i w styczniu 2014 zgłosiliśmy się do OA i to będą już drugie święta jak nasz synek jest z nami.Dokładnie 4 grudnia zeszłego roku zabieraliśmy już na zawsze nasze dziecko z DMD .Co się tyczy adopcji rodzeństwa to niestety nie bardzo mogę Ci pomóc ale "nasze"panie w OA na pewno odpowiedziały by na wszystkie nurtujące Cie pytania :-D Pokoik dla dzieci możesz pewnie mieć wspólny oczywiście odpowiednio przygotowany i dostosowany ,dochody są ważne ale nie najważniejsze.Co się tyczy dobierania dziecka a raczej rodziców do dziecka musieliśmy zostawić nasze wspólne zdjęcie z m i pewnie na tej podstawie się to odbywa. Nasz mały jest tak podobny do mojego M że szok, nawet grupę krwi maja tą samą :lol:Ważny jest staż małżeński podobno musi mieć 5 lat chociaż chyba nie jest to normą.Pozdrawiamy
21.01.2014 Pierwsza wizyta w OA
28.04.2014 Rozpoczęcie kursu
Pierwsze testy
20\21.06.2014 Zakończenie kursu
MAMY KWALIFIKACJĘ :-)
Czekamy na TEN telefon :-)
JEST SYNEK :-)
SYNUŚ NA ZAWSZE Z NAMI :-)
Awatar użytkownika
justine0
Posty: 103
Rejestracja: 20 gru 2015 14:33

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: justine0 »

Koziołek, dziękuję za informacje.
U nas już minęło 5 lat pi ślubie więc przynajmniej jeden element mamy zaliczony ;) Nie śpieszy nam się, aby "zabrać" dziecko, bo chcemy jeszcze ostatni raz zawalczyć o biologiczne, ale nie chcę tracić czasu i rozpocząć szkolenie. Niezależnie od tego czy uda się mieć biologiczne dziecko czy nie to i tak jedno chcemy adoptować więc szkolenie na marne nie pójdzie.
Powiedz mi proszę, jakie dochody wymagają? Na naszą dwójkę to ok 5500pln/msc i zastanawiam się czy to wystarczy na adopcję rodzeństwa. Taka lekka panikara jestem, bo u mnie musi wszystko chodzić jak w zegarku ;)
Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
3 procedury, leczenie immunologiczne, 5 transferów, 2 straty.
Luty 2017: start warsztaty OA
wiola8989
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2015 14:29

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: wiola8989 »

Witam. Jestem tutaj po raz pierwszy. Z mężem chcemy adoptować dziecko, ale jakoś boję się tych wszystkich "formalności"... boję się, że jak już będzie tak daleko, narobimy sobie nadziei i w ostatnim momencie okaże się, że nic z tego... Mamy 27 i 33 lat, chcielibyśmy adoptować dziewczynkę do 1 roku życia i moje pytanie to czy możemy sobie płeć dziecka i wiek "wybrać" czy to wszystko, że tak powiem wybiera i decyduje ośrodek adopcyjny? Jak to jest?
Wiola
staraczkaaga1986
Posty: 3316
Rejestracja: 17 wrz 2013 14:51

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: staraczkaaga1986 »

wiola8989 justine0 :bigok:

Wiola szczerze powiem że chyba to nie jest do końca możliwe z wybieranie płci Ale nie wiem czy to dotyczy wszystkich ośrodków, może ktoś inny będzie wiedział.

Trzymam za wszystkich kciuki! Życząc dobrych decyzji i zeby odnalazly sie Wasze serduszkowe dzieciaczki :caluje

04.2015 - pierwsza wizyta w OAO

05.2016 - mamy kwalifikację!

04.2017 - Zadzwonił TEN magiczny telefon i poznaliśmy naszego S


Riszka
Posty: 38
Rejestracja: 28 lip 2014 10:00

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Riszka »

wiola8989 pisze:Witam. Jestem tutaj po raz pierwszy. Z mężem chcemy adoptować dziecko, ale jakoś boję się tych wszystkich "formalności"... boję się, że jak już będzie tak daleko, narobimy sobie nadziei i w ostatnim momencie okaże się, że nic z tego... Mamy 27 i 33 lat, chcielibyśmy adoptować dziewczynkę do 1 roku życia i moje pytanie to czy możemy sobie płeć dziecka i wiek "wybrać" czy to wszystko, że tak powiem wybiera i decyduje ośrodek adopcyjny? Jak to jest?
Myśmy określili wiek dziecka (i podobną dostaliśmy kwalifikacje w ośrodku - nawet obniżyli nam wiek dziecka) i podaliśmy preferencje co do płci - jako spełnienie naszych marzeń. Nie było problemu:) Tak więc wszystko jest zależne od konkretnego ośrodka i od motywacji rodziców.
krasnal76
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 2079
Rejestracja: 17 wrz 2012 21:14

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: krasnal76 »

wiola8989 pisze: moje pytanie to czy możemy sobie płeć dziecka i wiek "wybrać" czy to wszystko, że tak powiem wybiera i decyduje ośrodek adopcyjny? Jak to jest?
To wszystko zależy od ośrodka adopcyjnego.Wiem,że są oa gdzie jest niemożliwe wybranie płci dziecka.Jednak są ośrodki gdzie można wybrać płeć. w moim ośrodku była taka możliwość,tylko,że nie na śląsku.proponuje umówić się na spotkanie do OA i dopytanie się wszystkiego ;-)

8.05.2013 pierwsza wizyta w OA

11.02.2014 telefon z informacją ,że zaczynamy szkolenie PRIDE 12.04.2014

13.06.2014 otrzymaliśmy kwalifikacje :)



23.03.2015 TEN TELEFON



24.03.2015 Poznanie Córki



01.04.2015 Jedziemy razem do domu



26.05.2015 Na zawsze razem



 



 



 


sevilla74
Posty: 7
Rejestracja: 07 sty 2016 16:08

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: sevilla74 »

Witaj
Czy to aż takie dla Ciebie ważne czy będzie to dziewczynka czy chłopczyk. Wiem, że w naszym ośrodku osoby zgłaszały chęć adopcji dziewczynki lub chłopca. My z mężem stwierdziliśmy, że jest dla nas to obojętne. Chcemy adoptować rodzeństwo. W lipcu 2015 roku otrzymaliśmy kwalifikacje i od tego czasu czekamy na telefon. Mamy nadzieję, że nastąpi to wkrótce. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w podjętej decyzji.
WallyZ
Posty: 15
Rejestracja: 09 gru 2013 08:45

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: WallyZ »

Witam

Zdecydowaliśmy się z mężem na rozpoczęcie procedury adopcyjnej. Dziasiaj odwiedziliśmy TPD w Częstochowie i złożylismy już pierwsze dokumenty. Chciałabym bardzo wiedzieć jak to dalej wygląda. Czy faktycznie nie mamy szansy aby jeszcze w tym roku rozpocząć warsztaty adopcyjne??
Jak sobie radziłyście z oczekiwaniem na telefon z ośrodka.

Z góry dziekuję za odpowiedź
sevilla74
Posty: 7
Rejestracja: 07 sty 2016 16:08

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: sevilla74 »

Witaj
Nie wiem jak jest w ośrodku w Częstochowie. My jesteśmy w innym ośrodku. My na 1 wizycie w ośrodku byliśmy 13 maja 2014 roku. Warsztaty rozpoczęliśmy dopiero 25 kwietnia 2015 roku (w czasie oczekiwania na warsztaty mieliśmy wszystkie spotkania z pedagogiem, psychologiem oraz testy). Kwalifikacje otrzymaliśmy 14 lipca 2015r. Od tego czasu czekamy na upragniony telefon. Jak widzisz u nas terminy były dość długie. Wszystko zależy od ilości par oczekujących. Czasami to oczekiwanie jest trudne. Szczególnie teraz, bo czekamy już na ostatni telefon.
Musisz uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać. Pozdrawiam.
WallyZ
Posty: 15
Rejestracja: 09 gru 2013 08:45

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: WallyZ »

A jak wygląda zaświadczenie z ośrodka zdrowia psychicznego?? Wystarczy sam dokument, czy raczej lekarz musi coś więcej napisać??

Bo dzwoniłam do 2 takich ośrodków i Pani przyjmująca mój telefon nie bardzo wiedziała jak to ma wyglądać
krasnal76
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 2079
Rejestracja: 17 wrz 2012 21:14

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: krasnal76 »

WallyZ pisze:A jak wygląda zaświadczenie z ośrodka zdrowia psychicznego?? Wystarczy sam dokument, czy raczej lekarz musi coś więcej napisać??
u nas była taka formułka napisana: "w jednorazowym badaniu nie ma przeciwwskazań do adopcji". to wystarczyło i pamiętam,że panie z naszego ośrodka właśnie mówiły o takim sformułowaniu. ;-)

8.05.2013 pierwsza wizyta w OA

11.02.2014 telefon z informacją ,że zaczynamy szkolenie PRIDE 12.04.2014

13.06.2014 otrzymaliśmy kwalifikacje :)



23.03.2015 TEN TELEFON



24.03.2015 Poznanie Córki



01.04.2015 Jedziemy razem do domu



26.05.2015 Na zawsze razem



 



 



 


alicja780
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2016 17:22

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: alicja780 »

Witam! czy ktoś z was może mi coś więcej napisać jak jest w tpd katowice. Chodzi mi bardziej o szczegóły. Byłam w piątek 29 stycznia na pierwszym spotkaniu i mamy dopiero szkolenie w styczniu 2017 roku. Strasznie długie jest te oczekiwanie. Będe wdzięczna za wszelakie wskazówki i jeszcze jedno czy w tpd osrodku płaci sie 1500 złotych.pozdrawiam
Awatar użytkownika
koziołek
Posty: 200
Rejestracja: 03 lut 2014 19:45

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: koziołek »

WallyZ pisze:A jak wygląda zaświadczenie z ośrodka zdrowia psychicznego?? Wystarczy sam dokument, czy raczej lekarz musi coś więcej napisać??

Bo dzwoniłam do 2 takich ośrodków i Pani przyjmująca mój telefon nie bardzo wiedziała jak to ma wyglądać
Witaj , podobno te zaświadczenia nie są już konieczne , my swoje załatwiliśmy w przychodnim leczenia zdrowia psychicznego na Orkana w Częstochowie .Wyglądało to tak że weszliśmy powiedzieliśmy o co nam chodzi i za 2 chyba dni odebraliśmy zaświadczenia.Nawet nie płaciliśmy nic ze względu ze potrzebne nam to było do adopcji :lol:

-- 02 lut 2016 09:43 --
WallyZ pisze: Zdecydowaliśmy się z mężem na rozpoczęcie procedury adopcyjnej. Dziasiaj odwiedziliśmy TPD w Częstochowie i złożylismy już pierwsze dokumenty. Chciałabym bardzo wiedzieć jak to dalej wygląda. Czy faktycznie nie mamy szansy aby jeszcze w tym roku rozpocząć warsztaty adopcyjne??
Jak sobie radziłyście z oczekiwaniem na telefon z ośrodka.
Jak widzisz w moim opisie u nas poszło ekspresowo.Też zaczęliśmy w styczniu tez nas straszono że kurs dopiero jesienią a w czerwcu byliśmy już po kwalifikacjach i jesienią poznaliśmy synka. A i tez w TPD OA za Ratuszem
21.01.2014 Pierwsza wizyta w OA
28.04.2014 Rozpoczęcie kursu
Pierwsze testy
20\21.06.2014 Zakończenie kursu
MAMY KWALIFIKACJĘ :-)
Czekamy na TEN telefon :-)
JEST SYNEK :-)
SYNUŚ NA ZAWSZE Z NAMI :-)
Awatar użytkownika
diar
Posty: 519
Rejestracja: 29 gru 2009 01:00

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: diar »

Koziołek, czekałaś w Katowicach? Myślałam że w Częstochowie...

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Mama cudnego chłopczyka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”