Adopcja na ŚLĄSKU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blotniaki
Posty: 343
Rejestracja: 01 sty 2003 01:00

Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: blotniaki »

Witamy chcemy rozpocząć starania o adopcję ale nie mamy pojęcia który z ośrodków wybrać, jeżeli ktoś mógłby nam polecić jakiś ośrodek. Myśleliśmy o ośrodkach w Sosnowcu lub w Katowicach . Bardzo prosimy o informacje na ten temat bylibyśmy bardzo wdzięczni i z góry dziękujemy za wszelkie informacje. Pozdrawiamy wszystkich bocianowiczów!!!!!
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Gratuluję decyzji, niestety jestem z Częstochowy i mogę tylko polecic nasz, Miejski Ośrodek, w którym pracuję cudowna Pani Psycholog. Ale dla Was to pewnie za daleko? Na pewno odezwie się ktoś z okolicy! Powodzenia!
Awatar użytkownika
kaasia
Posty: 87
Rejestracja: 09 lis 2002 01:00

Post autor: kaasia »

WITAJ! Pozdrawiam bardzo serdecznie i gratuluję decyzji. Ja z całego serca nie polecam ośrodka w Katowicach przy Katedrze - katolicki. Nie wiem jak jest w ośrodku w Sosnowcu, ale mamy doświadczenia z tamtejszym domem dziecka i sądem i bardzo źle to wspominam. Teraz czekamy na drugie dzieciątko i bardzo bym nie chciała mieć w tej sprawie cokolwiek wspólnego z Sosnowcem. Ale pewnie wszędzie można różnie trafić.
Napisz na co się zdecydowaliście!!!
Ostatnio zmieniony 14 lis 2004 00:19 przez kaasia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blotniaki
Posty: 343
Rejestracja: 01 sty 2003 01:00

Post autor: blotniaki »

Dopiero dziś zajrzeliśmy tutaj i bardzo się ucieszyliśmy się z Twojej odpowiedzi. możemy się pochwalić się że jesteśmy po pierwszej wizycie w Katolickim ośrodku w Katowicach przy Katedrze, kóra miała miejsce 10 stycznia,i teraz z niecierpliwością czekamy na telefon w sprawie rozpoczęcie kursu który ma się zacząć pod koniec lutego. Bardzo miło wspominamy naszą pierwszą wizytę . Nie możemy się doczekać rozpoczęcia kursu. Pozdrawimy serdecznie i jeszcze raz dziękujemy za odpowiedź.
Awatar użytkownika
mzbyt
Posty: 41
Rejestracja: 22 maja 2002 00:00

Post autor: mzbyt »

My skończyliśmy kurs w katowicach i mamy prawie 2 letniego syna . Uzbrojcie się w cierpliwość powodzenia.
Awatar użytkownika
Marcyk63
Posty: 36
Rejestracja: 12 wrz 2002 00:00

Post autor: Marcyk63 »

Witam wszystkich.
Proszę pomóżcie ja na dzisiaj mam pierwszą wizytę w OAO Sosnowiec i co ja mam teraz zrobić.
Może ktoś zetknął się z Sosnowcem i ma dobre zdanie.
Chyba, że ewentualnie można zmienić jeszcze przecież OAO.
Mam jeszcze pytanko czy w Katowicach to jest pod adresem
ul. Plebiscytowa 49a (te Katowice i Sosnowiec są podane tu na Bocianie)
Czekam niecierpliwie.
Pa Marcyk
Awatar użytkownika
blotniaki
Posty: 343
Rejestracja: 01 sty 2003 01:00

Post autor: blotniaki »

Marcyk
nie wiem jak jest w Sosnowcu ale w Katowicach było na pierwszej wizycie bardzo miło i spotkałam się z bardzo dobrymi opiniami na temat tego ośrodka, zawsze możecie zmienić OAO . 10 stycznia mieliśmy w Katowicach pierwszą wizytę a w przyszłym tygodniu dokładnie 25 zaczynamy już kurs czyli bardzo szybko, jezeli coś Wam nie będzie pasować a Sosnowcu to możecie spróbować w Katowicach może uda Wam się zacząć kurs razem z nami.
Proszę napisz jak było w Sosnowcu.
Aha tak ten oSrodek jest na plebisctyowej z tyłu Katedry Chrystusa Króla.
Pozdrawiam :P
GABA
Awatar użytkownika
mimi
Posty: 82
Rejestracja: 09 gru 2002 01:00

Post autor: mimi »

Do którego OAO w Sosnowcu idziecie (bo są 2 - publiczny i niepubliczny), ten publiczny jest na ul.Krzywej - miałam tam kontakt z paniami, wprawdzie jeszcze nie osobisty lecz telefoniczny (niedługo wybieramy się tam osobiście) i jak na razie z tych kilku rozmów byłam zadowolona(miłe przyjęcie, kompetentne informacje).
Tak sobie myślę że w okresie przd pierwszym spotkaniem jest się troszkę "spanikowanym" i każda dochodząca do nas informacja powoduje wzrost ciśnienia do 300 ! Dlatego też radzę zachować troszkę dystansu do zasłyszanych opinii. Absolutnie nie podważam nikogo opinii, bo wiem że to różnie bywa, ale lepiej może samemu sie przekonać .... :wink:
Dajcie znać koniecznie jak było zarówno w Katowicach i Sosnowcu bo bardzo mnie ten temat interesuje... :D
pozdrawiam cieplutko M.
Awatar użytkownika
Marcyk63
Posty: 36
Rejestracja: 12 wrz 2002 00:00

Post autor: Marcyk63 »

Dzięki ogromne za błyskawiczne odpowiedzi!!!
Już mi trochę lepiej, bo przeszły mnie ciarki (brrrr).
Tak chyba muszę zrobić. Pojadę dzisiaj do Sosnowca (to była umówiona wizyta na telefon) i sama zobaczę jak to wszystko wygląda , a potem się będę zastanawiać i myśleć głośno :wink: tu na Naszym-Bocianie.
Ten pierwszy krok dużo nas kosztował, trzeba ruszyć do przodu.
No to do jutra kochani.
Pa Marcyk.
Awatar użytkownika
blotniaki
Posty: 343
Rejestracja: 01 sty 2003 01:00

Post autor: blotniaki »

NO TO ŻYCZYMY POWODZENIA I CZEKAMY NA WIADOMOŚCI :lol: :lol:

GABA I SYLWEK
Awatar użytkownika
Marcyk63
Posty: 36
Rejestracja: 12 wrz 2002 00:00

Post autor: Marcyk63 »

Witam kochani!
Jestem już po pierwszej wizycie, jestem bardzo zadowolona i cieszę się, że tam byłam. Rozmawialismy z dwoma bardzo miłymi Paniami, które odpowiedziały nam na wiele pytań, opowiedziały jak wygląda cały proces adopcyjny.
Jestem jakoś tak dzisiaj bardziej podniesiona na duchu i bardziej szczęśliwa mój mąż też oczywiście :).
A Dom Dziecka i sąd z którym będziemy musieli się zetknąć będzie oczywiście zależał od tego gdzie OAO znajdzie nam nasze dzidzi.
Dowiedzieliśmy się już bardzo dużo w OAO w Sosnowcu, a myślę że będziemy się dowiadywać z czasem jeszcze więcej tego co nas będzie interesować.
Źle odebrałam Kasi wypowiedź na forum o Sosnowcu (to jest tak jak się nie wie wszystkiego, a adrenalina robi swoje)
Nie wiem jak jest w ośrodku w Sosnowcu, ale mamy doświadczenia z tamtejszym domem dziecka i sądem i bardzo źle to wspominam. Teraz czekamy na drugie dzieciątko i bardzo bym nie chciała mieć w tej sprawie cokolwiek wspólnego z Sosnowcem
bo ona pisała ale o Domu Dziecka i o Sądzie, a nie o OAO gdzie czuliśmy się napradę bardzo dobrze.
A jeszcze mam do Was pytanko jak jest np. w Katowicach albo w Częstochowie z szukaniem dziecka dla Was, bo w Sosnowcu najpierw biorą pod uwagę województwo potem jak są jakieś problemy ewentualnie w całej Polsce.
Pozdrowionka dla wszystkich Marcyk
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Marcyk – chyba w każdym Ośrodku jest podobnie. W Częstochowie jest Dom Małych Dzieci i Ośrodek Preadopcyjny więc większość dzieci jest stamtąd. Teraz z tego co wiem było trochę maluszków do adopcji (łącznie trojaczkami :D ) :!:
Awatar użytkownika
kaasia
Posty: 87
Rejestracja: 09 lis 2002 01:00

Post autor: kaasia »

Kochani!
Widzę, że swoją opinią wprowadziłam lekkie zamieszanie :? :oops: - nie miałam takiego zamiaru. Faktem jest, że nie znam zupełnie Ośrodka Adopcyjnego z Sosnowca - jeśli ktoś odebrał moje słowa jako krytykę pod ich adresem to przepraszam. A jeśli chodzi o dom małego dziecka - podejrzewam, że w wielu placówkach tego typu może być podejście podobne: rezerwa do osób odwiedzających dzieci, które :evil: nie wiadomo czy nie zrezygnują (tak sobie to tłumaczę). Tak czy siak pracownicy DD powinni być przygotowani do rozmowy z rodzicami adopcyjnymi, powinni umieć zrozumieć ich sytuację i obawy o -jeszcze- nie swoje dziecko. Powinni znać problemy dotyczące adopcji nie tylko od strony dziecka, ale także od strony dorosłych: rodziców adopcyjnych i biologicznych. Taka wiedza bardzo by ułatwiła kontakty...
To takie moje refleksje - właśnie piszę o kondycji psychicznej osób decydujących się na adopcję dziecka :wink:

Pozdrawiam bardzo gorąco wszystkich oczekujących we wszystkich ośrodkach adopcyjnych (my czekamy w Katowicach) :)

- kaasia
Awatar użytkownika
Marcyk63
Posty: 36
Rejestracja: 12 wrz 2002 00:00

Post autor: Marcyk63 »

NO TO ŻYCZYMY POWODZENIA I CZEKAMY NA WIADOMOŚCI

GABA I SYLWEK
No i jak to warsztaty sie zaczęły, a my nic nie wiemy jak tam jest "czekamy na wiadomości :wink: .
Ja mam umówioną drugą wizytę na 12 marca.
Pa Marcyk
Awatar użytkownika
blotniaki
Posty: 343
Rejestracja: 01 sty 2003 01:00

Post autor: blotniaki »

Bardzo przepraszamy i już piszemy o naszym pierwszym spotkaniu . Było bardzo miło spotkanie to maiło charakter bardziej zapoznawczy, i próbowano jakoś nas rozluźnić bo wszyscy byliśmy bardzo spięci. Dostaliśmy identyfikatory z naszymi imionami aby łatwiej nam było zwracać się do siebie. Dostaliśmy plan wszystkich spotkań no więc nasz kurs kończy się 6 maja, będziemy przechodzić testy na jednym z ostatnich spotkań, a wizytę w naszym domu mamy 12 marca.
Bardzo się cieszymy że coś się dzieje i mamy świadomośc że kazde spotknie przybliża nas do naszego upragnionego maleństwa.
Serdecznie pozdrawiamy :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”