URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
k-ra
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2016 16:20

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: k-ra »

Możesz, ja rozpoczęłam urlop 5 dni po powierzeniu pieczy i w moim zakładzie pracy kadrowa twierdziła że mogę wystąpić o taki urlop dopiero po ostatecznej rozprawie adopcyjnej, skontaktowałam się z OA i oni uświadomili p. kadrową. Gdybym miała kierować się wskazaniami kadrowej czekałabym na możliwość rozpoczęcia urlopu ponad 5 miesięcy.
Awatar użytkownika
anka332
Posty: 980
Rejestracja: 14 wrz 2010 21:49

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: anka332 »

ja poszlam miesiac po pieeeczy bo najpierw wykorzystalam urlop wypoczynkowy
Milość to cel mojego życia, mam nadzieje że niedlugo będe sie mogła nią podzielić.

3.11.2011 pierwsza wizyta w osrodku
20.09.2012 kwalifikacja i czekamy, czekamy
29.11.2013 roku o 14.22 zadzwonił TEN telefon
9.12.2013 synek jest już z nami
13.01.2016 pierwsza wizyta w poszukiwaniu drugiego szczescia
08.02.2017 zadzwonil TEN telefon
14.02.2017 poznalismy nasza walentynke
23.02.2017 synek jest juz z nami
poziomkaaa
Posty: 30
Rejestracja: 13 sie 2013 14:57

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: poziomkaaa »

Warto wiedzieć, że urlop macierzyński można rozpocząć już po powierzeniu pieczy, ale na tacierzyński trzeba poczekać do pełnej adopcji. A my tego nie wiedzieliśmy :(
Awatar użytkownika
bettiz
Posty: 160
Rejestracja: 13 mar 2011 17:04

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: bettiz »

Dziewczyny. Odwiedzamy właśnie córeczkę. chce wziąć urlop wypoczynkowy, jednak w trakcie może się zdarzyć tak, że odbędzie się sprawa o piecze i adopcje. Czasem podobno się zdarza to na jednej rozprawie. Czy mogłabym odczekać do końca urlopu wypoczynkowego i później pójść na macierzyński?
Grudzień 2013 - Mamy synka :))))
Maj 2018 - Jest córeczka. Rodzinka w komplecie
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Go30 »

Wszystko zależy od kadrowej. Mi kazano przerwać urlop i iść na macierzyński. Jednak do macierzyńskiego składasz oświadczenie, że w danym dniu przejmujesz opiekę nad dzieckiem i na tej podstawie udzielany jest Ci urlop macierzyński. Faktyczny dzień przejęcia opieki nie musi byc dniem powierzenia pieczy.

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Awatar użytkownika
Sonia14
Posty: 121
Rejestracja: 19 paź 2016 12:36

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Sonia14 »

Mi w Zus powiedzieli, ze macierzyński musze zacząć równo od tego dnia co wzielam dziecko pod opieke, czyli do domu, ale to tylko z postanowieniem o pieczy mozna.
Czym byłby świat bez miłości...
Awatar użytkownika
bettiz
Posty: 160
Rejestracja: 13 mar 2011 17:04

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: bettiz »

Ok dziękuję dziewczyny. Pogadam z kadrowa jeszcze
Grudzień 2013 - Mamy synka :))))
Maj 2018 - Jest córeczka. Rodzinka w komplecie
Kassssandra
Posty: 201
Rejestracja: 20 lut 2013 15:19

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Kassssandra »

Witajcie Kochane. Zastanawiam się nad moją sytuacją. Jestem w okresie wypowiedzenia, zwolniona ze świadczenia pracy. Zadzwonił telefon. Maluszek będzie u nas w przeciągu kilkunastu dni - to niemowlak. Chcę skorzystać łącznie z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Wiem, że jako jeszcze pracownik muszę złożyć wniosek w kadrach. Mogę z tym zwlekać? Czy po uzyskaniu pieczy niezwłocznie złożyć wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski na raz? Przysługuje mi on w pelnym wymiarze 32 tygodni nawet jak wygaśnie umowa? Jak to jest? POMOCY!
co będzie to będzie... najważniejsze, że mamy siebie
Awatar użytkownika
Sonia14
Posty: 121
Rejestracja: 19 paź 2016 12:36

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Sonia14 »

Kassssandra pisze:Witajcie Kochane. Zastanawiam się nad moją sytuacją. Jestem w okresie wypowiedzenia, zwolniona ze świadczenia pracy. Zadzwonił telefon. Maluszek będzie u nas w przeciągu kilkunastu dni - to niemowlak. Chcę skorzystać łącznie z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Wiem, że jako jeszcze pracownik muszę złożyć wniosek w kadrach. Mogę z tym zwlekać? Czy po uzyskaniu pieczy niezwłocznie złożyć wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski na raz? Przysługuje mi on w pelnym wymiarze 32 tygodni nawet jak wygaśnie umowa? Jak to jest? POMOCY!
Po pierwsze gratulacje :caluje

A do kiedy masz to wypowiedzenie? Ja tak myśle, ze musisz uzyskac postanowienie o pieczy jeszcze w czasie trwania wypowiedzenia i wtedy z nim niezwlocznie wraz z wnioskiem do kadr sie udaj. Bo jeśli juz nie bedziesz pracownikiem to chyba przysluguje ten 1000 zł i macierzyński.
Czym byłby świat bez miłości...
Hephalump
Posty: 75
Rejestracja: 12 mar 2018 09:21

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Hephalump »

Kassssandra
Po przeczytaniu tego:
https://kadry.infor.pl/urlopy/urlop-rod ... zenia.html
Myślę, jezeli juz to składać wniosek niezwłocznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”