Adopcja w KRAKOWIE

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ulenkal
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2011 14:26

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: ulenkal »

dzikuska0 razem z Wami :) oczywiście jak nie odpadniemy po tych testach albo wizycie w domu :)
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: yennefer23 »

ciach/moderator
watek zalozony jest tu: http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 3#p6704063

zapraszam :)

a jak ktos bedzie szukal to nalezy przejsc ze strony glownej forum dział Pogadajmy, i poszukac watku pn. "Adopcja Małopolska i Kraków - nasz kącik pogaduchowy" ciach/moderator
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
Hania_Krakow
Posty: 99
Rejestracja: 28 mar 2010 01:00

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: Hania_Krakow »

[quote="timberline"]Hej Hania_Krakow.....dobre pytanie zadalas....i od razu odpowiadam pytaniem na pytanie,hehehee. ]
My mamy napisane do roku, ale co jakiś dzwonimy i przypominamy, że może byc starsze itd. Tak, czekamy ponad 2 lata od złozenia dokumentów ... :-(
Awatar użytkownika
iga.k
Posty: 64
Rejestracja: 02 sty 2012 17:26

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: iga.k »

Witam,

mam ogroomną prośbę, czy mogłaby jakaś dobra dusza poinformować mnie czy w Krakowie w Ośrodkach wymagany jest bezwzględnie 5 letni staż małżeński? czy można starać się wcześniej o adopcję?
(w październiku mamy trzecią rocznicę...)
starania od X.2010
brak owu, armia w normie
bromek 1/2, duphaston (II faza)
II.2012 hiperprolaktynemia, PCO
V,VI,VII.2012 Clo ;(

X.2012 LAPARO z elektrokauteryzacją
21.03.2013 - CUD - II kreski na teście
20.09.2013 [*] Aniołek przyszedł na świat w 31 tc i był z nami tylko 2 h

23.12.2013 – kolejny CUD – Aniołku czuwaj nad braciszkiem…
TP: 23.08.2014

Wiara pozwala nam żyć!
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: Gość »

Ja Cie moge poinformowac, ze absolutnie nie jest wymagany 5-letni staz malzenski:) My mamy troche ponad 3 lata i powiedzieli, ze to w zupelnosci wystarczy:)
Awatar użytkownika
asiula82
Posty: 153
Rejestracja: 11 sty 2009 01:00

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: asiula82 »

My mieliśmy 3.5 roku stażu małżeńskiego i nie było problemu. Okres oczekiwania na dziecko jest teraz taki długi, że do 5 lat i tak pewnie dobijecie. U nas to było dokładnie 5 lat i 1 miesiąc jak mieliśmy sprawę adopcyjną w sądzie :)

Jeśli byliście parą już na długo przed ślubem to warto to zaznaczyć. Znam parę, która przyszła na szkolenia z rocznym stażem, a teraz cieszą się już dziećmi :)
1.02.2013 - Córeczka adopcyjna :)


Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry.
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: yennefer23 »

iga.k my w momencie zlozenia dokumentow do OA bylismy kilka dni przed 4 rocznica slubu. w KOA powiedziano mi ze oni wymagaja bezwzglednie 5 lat stazu jeszcze przed rozpoczeciem szkolenia. jednoczesnie powiedziano mi, ze Pani Dyrektor moze zrobic wyjatek od tej reguly. Pozostale osrodki nie robily zadnych problemow :)
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
iga.k
Posty: 64
Rejestracja: 02 sty 2012 17:26

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: iga.k »

Przepięknie Wam dziękuję! Trochę przeraziły mnie słowa asiuli82, że trzeba teraz czekać przynajmniej 5 lat na dzieciątko... kurcze to strasznie długo, myślałam że w Krakowie czeka się ok 2 lat...
A który krakowski Ośrodek ze swojego doświadczenia możecie polecić? Dla takiej nowicjuszki jak ja to naprawdę cenne informacje:)
starania od X.2010
brak owu, armia w normie
bromek 1/2, duphaston (II faza)
II.2012 hiperprolaktynemia, PCO
V,VI,VII.2012 Clo ;(

X.2012 LAPARO z elektrokauteryzacją
21.03.2013 - CUD - II kreski na teście
20.09.2013 [*] Aniołek przyszedł na świat w 31 tc i był z nami tylko 2 h

23.12.2013 – kolejny CUD – Aniołku czuwaj nad braciszkiem…
TP: 23.08.2014

Wiara pozwala nam żyć!
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: yennefer23 »

iga.k, zajrzyj do nas na pogaduchy :) http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 3#p6704063

czeka sie ok 2 lat (ale i wiecej)
asia pisala ze oni mieli 5 lat stazu :)
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
Hania_Krakow
Posty: 99
Rejestracja: 28 mar 2010 01:00

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: Hania_Krakow »

Halo halo, jeśli zagląda tutaj jakiś rodzic adopcyjny, bardzo proszę o informację, jak to jest z dostępem do NFZ w okresie preadopcyjnym. Chcemy zrobić dziecku badania ogólne, w tym dwa specjalistyczne, które juz zalecił lekarz pediatra u specjalistów, ale mamy tylko upoważnienie z ośrodka do wizyt z dzieckiem u lekarza. Nie możemy ubezpieczyć jeszcze dziecka na siebie a przy starych danych widnieje w systemie NFZ inny opiekun prawny niz ten, który nam wystawił upowaznienie do wizyt. Jak to się przeprowadza???
Awatar użytkownika
benia_02
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2003 00:00

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: benia_02 »

Nie ma z tym raczej problemu, zwykle panie w rejestracji pytają, czy dane zgadzają się, wtedy informowałam, że zmienił się opiekun i podawałam swoje dane kontaktowe, głownie chodziło o telefon. przeważnie miałam też ten papier o okresie preadopcyjnym (ale nie zawsze) i to wystarczało. dziecko powinno być nadal ubezpieczone przez Mops (chyba) i dopóki nie miało nowych papierów, nazwiska, nr pesel nie zdarzały się nam niemiłe niespodzianki, a byliśmy w tym czasie w Prokocimiu, w poradni na Lenartowicza i oczywiście w ośrodku zdrowia na szczepieniach.
Awatar użytkownika
pigolka
Posty: 9
Rejestracja: 20 sie 2005 00:00

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: pigolka »

witam!dziewczyny bardzo was proszę o pomoc w wyborze ośrodka adopcyjnego w krakowie ,który ma dobra opinię oraz proszę o pierwsze wskazówki pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedż!!!!!!!
dzikuska0
Posty: 110
Rejestracja: 15 lis 2012 14:56

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: dzikuska0 »

ja ze swojej strony mogę polecić Pro Familię - super szkolenia, miła atmosfera. Ale też nie jeździłam po innych ośrodkach więc ciężko mi oceniać.
bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: bea72 »

Zmiany w treści głównego regulaminu forum!
Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją regulaminu TUTAJ.
Swoje uwagi i wątpliwości możecie zgłaszać na TYM wątku.
Zapraszamy! :)
rudamaruda
Posty: 52
Rejestracja: 22 kwie 2014 17:53

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: rudamaruda »

Hej chciałabym odświeżyć temat :) zdecydowaliśmy się z mężem na adopcję i wybraliśmy ProFamilię w Krakowie, czy ktoś w tym momencie również stara się się tam o dziecko?
04.2014 - Pierwsza wizyta w OA
07.2014 - 27.07.2014 - Szkolenie
08.2014 - Kwalifikacja
04.2015 - Telefon
05.2015 - Mamy pieczę!
07.2015 - Rodzina w komplecie! :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”