Adopcja we WROCŁAWIU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Aga94
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2021 17:05

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: Aga94 »

Cześć, czy jest tu może ktoś kto zaczął już przygotowania do adopcji w ośrodku na Trzebnickiej? I może podzielić się informacjami jakie dostał z ośrodka, ile trwa cała procedura itd? Pozdrawiam
bkasieka
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2014 17:34

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: bkasieka »

Witaj, my czekamy na adopcje drugiego dziecka. Dokumenty złożyliśmy w marcu, mamy kwalifikację. Czas oczekiwania ciężko określić. Szczęśliwy telefon z pierwszym dzieckiem dostaliśmy po 4 miesiącach od zakończenia kursu. Teraz czekamy i zobaczymy kiedy zadzwoni... Mi się już zaczyna dłużyć... Wy rozpoczęliście już szkolenie?
Aga94
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2021 17:05

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: Aga94 »

Cześć, jeszcze do nas nie dzwonili. Rozmawiałam z Panią na początku września, mówiła że zaczęli kursy osoby jeszcze z tamtego roku. Ja też nie mogę się już doczekać chociaż zaczęcia kursów. Jak długo czekaliście na kwalifikację przy pierwszej adopcji?
bkasieka
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2014 17:34

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: bkasieka »

Przy pierwszej wyglądało tak:. Dokumenty złożyliśmy w lipcu a na wiosnę w marcu rozpoczęliśmy kurs. Kończąc kurs w czerwcu otrzymaliśmy kwalifikacje a w październiku zadzwonił telefon z cudowną wiadomością. :)
Aga94
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2021 17:05

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: Aga94 »

Super, my już nie możemy się doczekać telefonu w związku z kursami. Zdaję sobie sprawę, że teraz wydłużył się czas oczekiwania i trzeba czekać :) daj znać jak już otrzymacie szczęśliwy telefon.
Awatar użytkownika
nadzieja 93

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: nadzieja 93 »

Cześć!

My też składaliśmy dokumenty do Wrocławia. Rozmowę mieliśmy w maju i od tego czasu też niestety cisza.
Czekamy na telefon w związku z badaniami... Na pierwszej rozmowie powiedziano nam, że powinniśmy załapać się na szkolenie w styczniu 2022.

Jak dzwoniłam we wrześniu do ośrodka, to powiedziano nam, że mamy czekać na telefon.
bkasieka
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2014 17:34

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: bkasieka »

Narazie czekamy na ten cudowny telefon. Oczywiście dam znać. Z tego co się orientuję przez czasy które mamy wszystko się wydłużyło nawet sądy działają wolniej więc musimy czekać.
Aga94
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2021 17:05

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: Aga94 »

Hej!
To prawdopodobnie się spotkamy, my mieliśmy rozmowę 1 czerwca :) .
Nam też powiedziano, że wszystko się wydłuża, ale nic innego nam nie zostało jak czekać.
Awatar użytkownika
nadzieja 93

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: nadzieja 93 »

Niestety to czekanie jest najgorsze...😔
Ale nic. Jesteśmy silne, damy radę ! 🙂
Aga94
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2021 17:05

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: Aga94 »

Czekanie się opłaca :)
W końcu i do nas zadzwonią :)
Awatar użytkownika
nadzieja 93

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: nadzieja 93 »

Aga94 - masz rację ! 🙂
A czy mówiono Wam podczas rozmowy, kiedy Wy się złapiecie na szkolenie ?
Aga94
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2021 17:05

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: Aga94 »

W ośrodku powiedziano nam ,że po Nowym Roku. Jak rozmawiałam z Panią we wrześniu to mówiła, że wszystko jest dynamiczne. Pary jak odmawiają to dzwonią do następnych osób i nie jest w stanie powiedzieć kiedy nadejdzie nasza kolej. Ale najbardziej prawdopodobne jest, że otrzymamy telefon po Nowym Roku. My już tak czekamy. Czas leci szybko, mamy nadzieję że i my w końcu się doczekamy :)
Wy będziecie jeszcze dzwonić do ośrodka, czy już czekacie na telefon?
Awatar użytkownika
nadzieja 93

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: nadzieja 93 »

Właśnie cały czas się zastanawiam i nie wiem. Mam ochotę zadzwonić jeszcze w grudniu, ale z drugiej strony nie chce żeby pomyśleli, że jestem nachalna czy coś w tym stylu. Cały czas się zastanawiam, co zrobić
Ja uciekam w pracę, żeby czas płynął jeszcze szybciej.
Aga94
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2021 17:05

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: Aga94 »

Mamy ten sam problem :) Też się zastanawiam co zrobić,ale tak to chyba mają wszyscy którzy czekają.
Daj znać co postanowisz albo co powiedzą jak już zdecydujesz się zadzwonić. Oczywiście działa to w dwie strony :) też dam znać, mam nadzieję że już po Nowym Roku spotkamy się na kursach
Awatar użytkownika
nadzieja 93

Adopcja we WROCŁAWIU

Post autor: nadzieja 93 »

Dobrze, jesteśmy w kontakcie 🙂
Również mam taką nadzieję, że będziemy się widzieć po Nowym Roku!

Pozdrawiam 🙂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”