OA w Kielcach

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
monaliza6
Posty: 13
Rejestracja: 19 paź 2020 08:42

OA w Kielcach

Post autor: monaliza6 »

Moniq710, posmutniałam po tym co napisałaś. Dzieci czekają, my czekamy... i ten gówniany covid. Niech to już się skończy. Długo dojrzewaliśmy do adopcji a tu jeszcze karzą kupę czasu czekać. Masakra. Mam nadzieję, że w moim ośrodku pójdzie sprawniej bo inaczej oszaleję. Wiesz co, co do tego, że czym starsze małżeństwo to tym starsze dziecko to chyba nie do końca tak jest. Mam znajomych, którzy mają 40 lat ona, 48 on i dostali rodzeństwo 2,5 i 3,5 latków, znajomych którzy byli grubo przed 30 a dostali 3-latkę. Albo małżeństwo po 40-tce a dostali niemowlę... Ja się nastawiam na 2-latka i już kupuję jakieś książeczki, jakieś body. Poprawia mi to humor. I mam nadzieję, że najbliższe święta są ostatnimi we dwoje.
monaliza6
Posty: 13
Rejestracja: 19 paź 2020 08:42

OA w Kielcach

Post autor: monaliza6 »

Hej Monika,

wiesz już czy zaczynacie kurs w styczniu? My mieliśmy mieć wizytę pod koniec listopada ale nasza pani opiekun się rozchorowała i czekamy za telefonem. Mieli dzwonić w tym tygodniu i tak ciągle spoglądam na telefon... ale tu cisza...
Emkaem
Posty: 20
Rejestracja: 29 sie 2016 16:37

OA w Kielcach

Post autor: Emkaem »

Hej :-) dawno tu nie zaglądałam, ale czytając Wasze posty widzę jak dużo pandemia zmieniła. Kiedy my 4 lata temu uczestniczyliśmy w kursie to jedna grupa jeszcze nie skończyła, już ruszała następna, dosłownie kursy były co 2 miesiące, az się baliśmy czy dzieci wystarczy:)) z oczekiwaniem na dziecko było bardzo różnie, nasi znajomi dostali propozycję po 3 miesiącach, my akurat po 2 latach, a jeszcze nie byliśmy ostatni. Pani prowadzące niby mówiły, że im ktoś stawia mniej warunków tym szybciej się doczeka i wydawałoby się to logiczne, natomiast wogóle nie sprawdziło się w praktyce. Jedni określali dziewczynkę do 3 miesięcy i mieli telefon po kilku miesiącach, my np nie określaliśmy ani płci, ani wieku, a jeżeli chodzi o historię dziecka lub stan zdrowia naprawdę byliśmy elastyczni- a czekaliśmy długo. Jedno jest pewne- każdy doczeka się dzieciaczka, tylko trzeba dużo cierpliwości. Życzę wszystkim jak najszybszych kursów i jeszcze szybszych telefonów!!
Rogalagni
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2020 10:54

OA w Kielcach

Post autor: Rogalagni »

Ile czekaliscie na dzieciatko w Kielcach i w jakim wieku
Katarzyna Filipczak
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2020 17:41

OA w Kielcach

Post autor: Katarzyna Filipczak »

Gdzie sie udac jezeli chcemy adoptować dziecko od czego zaczac bo nie mam pojecia
gosiaczek540
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2013 09:07

OA w Kielcach

Post autor: gosiaczek540 »

Witajcie! Jakie pierwsze kroki jeżeli podjęliśmy decyzję o adopcji? Jestem z okolic Kielc!

Grosik


Katarzyna Filipczak
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2020 17:41

OA w Kielcach

Post autor: Katarzyna Filipczak »

My też podjęliśmy decyzję o adopcji złożyliśmy dokumenty 16 grudnia mamy diagnozę z psychologiem wizyta w domu będzie w styczniu kurs przełom stycznia lutego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”