WCZEŚNIAKI

Jesteś świeża mamusią? świeżym tatusiem? Zapytaj doświadczonych rodziców - oni zawsze znajdą dobrą radę.

Moderator: Moderatorzy nasi milusińscy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
betusk
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2008 01:00

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: betusk »

dziewczyny mam pytanie, moj maluszek od wczoraj strasznie ulewa i nie wiem po czym :?: do poki nie dostawal zelaza ulewalo mu sie tylko raz czy dwa razy dziennie, a teraz ulewa do 4 razy podczas jednego karmienia. jesli chodzi o reakcje Hemofer to wydaje mi sie ze zareagowal calkiem niezle, tylko to ulewanie mnie niepokoi.
Dzis go bedziemy wazyc to zobacze czy przybiera na piersi czy nic z tego :mur: odzywke dostaje rano i wieczorem, a tak to jest na piersi co 1,5-2 godz. tylko w nocy spi ok 3-4godz. nie wiem czy to jest normalne :?:
betinka76 Ty pisalas ze Olus ulewa po witaminkach, czy to jest mozliwe ze Szymus tez? czy jednak to wina Hemoferu? A moze nie toleruje kwasu foliowego i wit b6?
09.2007-PCO :cry:
12.2009-Provita
01.2010-CLO+ENCORTON+PROVERA pęcherzyk 23mm
02.2010-Pęcherzyk ciążowy 5.5mm :happy:
03.2010-Dzidzius 3cm :love:
04.2010-Dzidzius 7,2cm
05.2010-Synus
23.08. 2010-Na swiecie jest wczesniak Szymus :loving:
Awatar użytkownika
betinka76
Posty: 98
Rejestracja: 16 mar 2009 01:00

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: betinka76 »

betusk - spanie w nocy po 3-4h jest normalne, a nawet bardzo dobrze jak tak śpi. Gdyby był głodny wcześniej pewnie płaczem by Cię zaalarmował :) Jedzenie w trakcie dnia co 1,5-2h też jak najbardziej normalne. Chyba że Was dopadnie skok rozwojowy, wtedy Szymuś będzie marudny, będzie miał kłopoty z zasypianiem i będzie jadł nawet i co 30min. Aaaa i może nawet po 1,5h na cycusiu wisieć :) Wklejam Ci linka dot skoków rozwojowych u dzieci, może się przydać :) http://wiki.28dni.pl/7_skokow_rozwojowy ... ia_dziecka
Jeżeli chodzi o ulewanie - to norma. Nie tylko u wcześniaków, ale i u wszystkich dzieci. Jest ono związane z niedojrzałością zastawki w żołądku, pokarm zamiast zostać w żółądku - cofa się do przełyku i wypływa buzią, a nawet noskiem u dzieci. Nie martw się tym, dopóki Szymuś przybiera na wadze. Ja juz to przerabiałam, pytałam też pediatrę - odpowiedziała to samo :)
A może ulewa, bo jeszcze się do tych leków nie przyzwyczaił? - albo ulewa, bo za dużo się najadł?
I co ile ważył? Jak przybiera na wadze?

Dodane -- 30.09.2010, 20:07 --

mnie neonatolog w szpitalu na oddziale na którym leżeliśmy z Olusiem powiedziała, że dziecko powinno mieć jedną 5 - godzinną przerwę w jedzeniu na dobę. Najlepiej byloby gdyby ona wypadała w nocy - możnabyłoby się wyspać:) Ale to dziecko (karmione piersią) decyduje kiedy chce jeść, bo przecież karmimy je na żądanie :))
Oluś ur.26.06.2010 w 33 tyg - w serduchu dużo miejsca.....dla rodzeństwa, w planie adopcja❤
Awatar użytkownika
betusk
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2008 01:00

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: betusk »

betinka76 Wazylam wczoraj Szymusia i wazyl 2710g i rowno tydz temu byl wazony u p.dr i u niej wazyl 2380g. Tak jak pisalam w dzien i w nocy jest na cycu, 2x dostaje odzywke rano i wieczor. W nocy staram sie karmic go co 2-3godz, zmieniam mu pieluszke przed jedzeniem i troche sie przebudza zeby zlapac sobie piers, bo jak twardo spi to nie ma szans na karmienie. Uspokoilas mnie ze dziecko moze dluzej sobie spac bez jedzenia, to nie bede go budzic w nocy na jedzenie. Odnosnie twgo ulewania, to faktycznie masz racje, jak Szymus za duzo zje to ulewa.
betinka76 fajnie ze mozna na Ciebie liczyc, potrafisz mnie uspokoic i ciesze sie ze moge poradzic sie doswiadczonej mamy :D dziekuje!!
09.2007-PCO :cry:
12.2009-Provita
01.2010-CLO+ENCORTON+PROVERA pęcherzyk 23mm
02.2010-Pęcherzyk ciążowy 5.5mm :happy:
03.2010-Dzidzius 3cm :love:
04.2010-Dzidzius 7,2cm
05.2010-Synus
23.08. 2010-Na swiecie jest wczesniak Szymus :loving:
Awatar użytkownika
betinka76
Posty: 98
Rejestracja: 16 mar 2009 01:00

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: betinka76 »

betusk - cieszę się że mogę pomóc! :) Wiesz - Szymuś bardzo ładnie przybiera na wadze :) wyczytałam gdzieś że norma tygodniowa to okoł 120-150g, więc jak przybiera więcej to jest idealnie :)) Oby tak dalej! Wcześniaczkom szybkie przybieranie na wadze akurat jest potrzebna :) muszą szybciutko nadrobić stracony czas i dołączyć do rówieśników :)
Wychodząc ze szpitala dostaliście skierowania do jakichś poradni na kontrole?
Oluś ur.26.06.2010 w 33 tyg - w serduchu dużo miejsca.....dla rodzeństwa, w planie adopcja❤
Awatar użytkownika
betusk
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2008 01:00

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: betusk »

betinka76 ja tez bardzo sie ciesze ze Szymus tak ladnie przybiera, oby jak najdluzej :!: i nigdy nie chorowal :!:
Dostalismy skierowanie do poradni okulistycznej, poradni audiologicznej i na badanie bioderek. Bylismy juz u okulisty i za miesiac mamy kolejna wizyte, p. dr mowila ze co miesiac mamy jezdzic na kontrole. Teraz dostal antybiotyk w kropelkach do oczek bo ma zatkane kanaliki lzowe, zobaczymy co powie na kolejnej wizycie 8O. W przyszlym tyg. idziemy na badanie bioderek. Nie mial jeszcze zadnego szczepienia. A Wy co juz macie za soba i jakie badania mieliscie zlecone??
09.2007-PCO :cry:
12.2009-Provita
01.2010-CLO+ENCORTON+PROVERA pęcherzyk 23mm
02.2010-Pęcherzyk ciążowy 5.5mm :happy:
03.2010-Dzidzius 3cm :love:
04.2010-Dzidzius 7,2cm
05.2010-Synus
23.08. 2010-Na swiecie jest wczesniak Szymus :loving:
Awatar użytkownika
Aguś24
Posty: 132
Rejestracja: 07 maja 2010 21:16

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: Aguś24 »

Proszę was dziewczyny o poradę co powinnam zrobić u mnie wypada 35tc a w tym czasie robi się wymaz z pochwy podobno każda kobieta to powinna zrobić to przed porodem tak lekarza mi radzi ,lecz teraz okazało się ze mój pryw.ginekolog zrobił sobie wolne i najwcześniej mnie umówi na wizytę pod koniec Października a to już za późno !wtedy to ja już będę myślami o porodzie bo wypadnie 38/39tc nawet nie wiem kiedy powinnam go poprosić o wystawienie zaświadczenia że się u niego leczę? tak jak wcześniej pisałam za dobrze się nie czuję czy powinnam umówić się do innego lekarza prywatnie ?pozdrawiam
" 4lata starań"
04.11.2010 godz 6.20 synek Radek w 39tc
Awatar użytkownika
betinka76
Posty: 98
Rejestracja: 16 mar 2009 01:00

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: betinka76 »

Aguś24 - moim zdaniem - tak powinnaś :) chocby po to żeby Cię zbadał, może uspokoił, skierował na to badanie i wystawił skierowanie do szpitala. Wymaz jest ważny, bo sprawdza się czy nie ma w pochwie i odbycie paciorkowca, który jest dla matki niegroźny, ale groźny dla dziecka. U dziecka może powodować zapalenie płuc, sepsę albo zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Wiem, bo samam miałam wymaz dodatni i mój synek urodzil się przez to z zapaleniem płuc, bo nie zdążyli mi przed porodem podać anytbiotyku. Idź, nie lekceważ tego badania, bo jest ważne!
Oluś ur.26.06.2010 w 33 tyg - w serduchu dużo miejsca.....dla rodzeństwa, w planie adopcja❤
Awatar użytkownika
Aguś24
Posty: 132
Rejestracja: 07 maja 2010 21:16

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: Aguś24 »

betinka76 u mnie dzieje się coś złego przed śniadaniem było dobrze ,jak poszłam do wc nagle straciłam panowanie nad ciałem i upadłam na wannę ,cały dzień mam zawroty głowy ,pocę się i latają mi ręce, ,wszystko mi podchodzi do gardła ,mam pragnienie picia, maluch strasznie się dziś wierci brzuch jest taki twardy , cały dzień leżę więc mama odebrała mi dziś wyniki glukozy50g na czczo jest 128, a po godz1 wyszło 200 to strasznie :cry: jeżeli do jutra zawroty nie ustąpią jadę do szpitala może oni coś na to poradzą, głupia byłam że tak nie przestrzegałam diety boże oby moja głupota nie wyszła na złe dziecku :mur: myślałam o diabetologu ale w takim stanie jak ja się czuje to lepiej od razu na oddział ,pozdrawiam
" 4lata starań"
04.11.2010 godz 6.20 synek Radek w 39tc
Awatar użytkownika
Aguś24
Posty: 132
Rejestracja: 07 maja 2010 21:16

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: Aguś24 »

Cześć dziewczyny moje kochane chcę się z Wami pożegnać bo jutro muszę się stawić do Szpitala kliniki Położnictwa ginekologi na 9.00rano :cry: tak jak wcześniej pisałam że źle się czuje do tego doszły zawroty głowy ,mdłości do tego przewróciłam się w łazience ,dziś byłam prywatnie u cudownego lekarza niestety wieści nie są dobre maluch nie ma już miejsca, waga 2534g małowodzie , szyjka całkowicie się skróciła a malec bardzo się pcha na świat,do tego wysoka cukrzyca i złe ciśnienie :( bardzo się boje dziś muszę się spakować już zażywam leki Aspargin i cordofen x 4 na dobę , nie wiem co mnie czeka ,trzymajcie za mnie kciuki , jak tylko wrócę nie wiem kiedy to dam znać, trzymajcie się cieplutko :)
" 4lata starań"
04.11.2010 godz 6.20 synek Radek w 39tc
Awatar użytkownika
betinka76
Posty: 98
Rejestracja: 16 mar 2009 01:00

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: betinka76 »

Aguś24 - 35tc to juz super! Nie martw się o Radka, da sobie radę :) trzymaj się cieplutko, odezwij sie natychmiast jak tylko wrócicie :) bo napewno wrócicie juz RAZEM!!!! Trzymam kciuki :)))
Oluś ur.26.06.2010 w 33 tyg - w serduchu dużo miejsca.....dla rodzeństwa, w planie adopcja❤
Awatar użytkownika
betusk
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2008 01:00

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: betusk »

betinka76ja mam pytanie, z tego co sobie przypominam to Twoj synus przyjmowal Ferrum lek. Bo u nas jednak Hemofer nie przeszedl, po 2 tyg i probie zwiekszenia dawki Szymus dostal biegunki, napisz mi prosze kiedy mam podawac Ferrum? przed posilkiem, w trakcie czy po jedzeniu?? Chcialabym od jutra zaczac mu podawac i zastanawiam sie jak dawkowac. od ilu kropel zaczac? P.dr zalecila 2x2 ale moze lepiej bedzie jak zaczne od 1x1 i stopniowo bede zwiekszac?? I jeszcze jedno czy mam szczegolnie chronic ubrania i ciuszki malego przed poplamieniem??

Co u was slychac?? Ostatnio cos tu cicho!

Aguś24 co u Ciebie?? jak maluszek??
09.2007-PCO :cry:
12.2009-Provita
01.2010-CLO+ENCORTON+PROVERA pęcherzyk 23mm
02.2010-Pęcherzyk ciążowy 5.5mm :happy:
03.2010-Dzidzius 3cm :love:
04.2010-Dzidzius 7,2cm
05.2010-Synus
23.08. 2010-Na swiecie jest wczesniak Szymus :loving:
Awatar użytkownika
betinka76
Posty: 98
Rejestracja: 16 mar 2009 01:00

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: betinka76 »

betusk - witaj! coś cicho ostatnio, fajnie że się odezwałaś :) Ja podaję Olusiowi raz dziennie 2ml, ale wcześniej podawałam raz dziennie 1ml. Po 2 tygodniach przeszłam na podawanie 2ml :) Wiesz co, podaję róznie - ważne jest tylko to, żeby dziecko ten lek przyjęło tj. żeby go nie ulało. A czy się go poda przed jedzeniem, czy po jedzeniu - to chyba nie ma znaczenia. Ja praktykuję podawanie go Olusiowi z samego rana, raczej po jedzeniu i po ulaniu przez niego wszystkiego co możliwe, czyli po około 20-30 min od jedzenia. Przed jedzeniem nie dam rady, bo zwykle jest tak głodny, że nawet przewinąć go muszę po jedzeniu. Jak dasz radę przed jedzeniem, podawaj przed :) Jak Szymuś uleje, to i tak najpierw mleko, może być delikatnie "brązowawe".
Z mojego doświadczenia wynika, że Ferrum nie plami ubrań. Pieluchy które podkładałam mu pod bródkę żeby chronić ciuszki - udało się wyprać bez problemu. Poza tym Ferrum jest pyszne, spróbuj sobie :)

AGUŚ - co u WAS???
Oluś ur.26.06.2010 w 33 tyg - w serduchu dużo miejsca.....dla rodzeństwa, w planie adopcja❤
Awatar użytkownika
betusk
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2008 01:00

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: betusk »

betinka76 ja znowu z pytaniem! Twoj Olus jest starszy to pewnie juz macie za soba szczepienie! Moj Szymus nie byl jeszcze na nic szczepiony, nawet w szpitalu po urodzeniu nie zaszczepili go na gruzlice! Moja p.dr poradzila zaszczepic go na wszystko co jest mozliwe z racji ze wczesniak, nie wiem co robic? dziewczyny na innym forum pisza ze szczepionki skojarzone moga powodowac jakies choroby w tym autyzm!!! Masz moze jakies doswiadczenie ze szczepionkami? nie chce malego szczepic po tysiac razy :evil:

I kolejne pytanie: mieliscie problem z oczkami? typu zatkane kanaliki? moze wiesz w jakim wieku, od ktorego miesiaca dziecko placze lzami?? Szymek jutro konczy 2miesiace i nie placze lzami tylko krzyczy sobie. Boje sie ze bedzie mial zatkane kanaliki lzowe. Do krakowa jedziemy we czwartek na kontrole i az sie boje :mur:
09.2007-PCO :cry:
12.2009-Provita
01.2010-CLO+ENCORTON+PROVERA pęcherzyk 23mm
02.2010-Pęcherzyk ciążowy 5.5mm :happy:
03.2010-Dzidzius 3cm :love:
04.2010-Dzidzius 7,2cm
05.2010-Synus
23.08. 2010-Na swiecie jest wczesniak Szymus :loving:
Awatar użytkownika
betinka76
Posty: 98
Rejestracja: 16 mar 2009 01:00

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: betinka76 »

betusk - dzisiaj dopiero zauważyłam mokre rzęski po płaczu, wcześniej tego nie widziałam. A jutro Oluś kończy 4 m-ce urodzeniowe (korygowane 2 m-ce). Wydaje mi się, że jeszcze trochę za wcześnie. Zresztą zapytasz lekarza jak będziesz na wizycie i jeszcze mi powiesz co się dowiedziałaś :))
Co do szczepionek, to rzeczywiście niezle zamieszanie. Na forum słychać różne komentarze co do szczepionek skojarzonych - ale ja akurat pytałam pediatrę ze szpitala gdzie Oluś się urodził i ona nam powiedziała że w szczepionkach skojarzonych lepszej jakości niż w zwykłej jest krztusiec i dziecko jest kłute 1 raz mniej niż w zwykłej szczepionce. Nic nam nie wspominała o skutkach ubocznych. Uważam ze one równiez mogą wystąpic po zwykłej szlczepionce, od tego się nie można ustrzec. Kto wie co spotka nasze dzieci po szczepionkach? Zaszczepiliśmy jeszcze na pneumokoki. AHA, jeszcze coś - jak raz zaszczepisz skojarzoną, to musisz już cały czas tak szczepić i wykładac pieniądze z własnej kieszeni, bo skojarzone kosztują około 100zł. Zwykłe szczepionki są bezpłatne! My chcieliśmy żeby nasze dziecko nie było niewiadomo ile razy kłute! Zresztą, gdyby te szczepionki były takie złe i niebezpieczne, to kto by je dopuścił do użytkowania i to jeszcze dla małych dzieci!!!! Co osoba, to opinia :) Decyzja ostateczna i tak należy do NAS
Ile Szymus już waży? napisz też czy się rozgląda, guga i tak w ogóle jak się rozwija :)))
Oluś ur.26.06.2010 w 33 tyg - w serduchu dużo miejsca.....dla rodzeństwa, w planie adopcja❤
Awatar użytkownika
betusk
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2008 01:00

Re: WCZEŚNIAKI

Post autor: betusk »

betinka76 fajnie ze odp.
Co do tych oczek Szymka to nie plyna mu lezki- nadal, masowalam mu te kanaliki i nic. Poczekam do czwartku i sie dowiem co jest grane.
Odnosnie tych szczepionek to postanowilismy z mezem zastosowac sie do zalecen p. dr i zaszczepic na wszystko co jest mozliwe, wiec pozostaje nam wziasc szczepionki skojarzone.

Szymus rozwija sie raczej dobrze, jeszcze nie gaga,ale juz macha raczkami jak sie do niego mowi i mam otwartego dziubka jakby chcial juz cos powiedziec, jak lezy na brzuszku to swobodnie przeklada glowke z prawej strony na lewa, mocno odpycha sie nozkami i podnosi glowke lezac na pleckach, skupia wzrok na jednej rzeczy, zaciska usta jak nie chce jesc, jeszcze nie sprawdzalam czy wodzi wzrokiem za palcem i to chyba tyle co u niego zauwazylam. W czwartek wazyl 3700g, waze go co tydz. srednio 300g przybiera na tydz.
A jak u was? Olus jest starszy to pewnie juz mase rzeczy potrafi robic? Co robil jak mial 2miesiace??ile juz wazy?

U nas nadal jest problem z zelazem!! Ferrum zupelnie mu nie podpasowalo!!! Tak strasznie bolal go brzuszek ze prawie nie spalismy. Po odstawieniu prawie wszystko wrocilo do normy. Chyba wroce do Hemoferu, tylko z mniejsza dawka 2x2, bo chyba juz nic innego nie ma?? co?
Tak sie zastanawialm czy Szymek nie toleruje zelaza czy moze cebionu? moze jest jakas inna wit.C w plynie?
Jak dlugo Olus bierze zelazo?? Po jakim czasie poprawily sie wyniki u niego??
09.2007-PCO :cry:
12.2009-Provita
01.2010-CLO+ENCORTON+PROVERA pęcherzyk 23mm
02.2010-Pęcherzyk ciążowy 5.5mm :happy:
03.2010-Dzidzius 3cm :love:
04.2010-Dzidzius 7,2cm
05.2010-Synus
23.08. 2010-Na swiecie jest wczesniak Szymus :loving:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi milusińscy”