Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Jesteś świeża mamusią? świeżym tatusiem? Zapytaj doświadczonych rodziców - oni zawsze znajdą dobrą radę.

Moderator: Moderatorzy nasi milusińscy

Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

martencja :) fajnie, ekspresowe tempo :)
zdróweczka dla dziewczyn i.... ocieplenia ;)
netka
Posty: 3615
Rejestracja: 26 paź 2003 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: netka »

Martencja zdróweczka dla dzieciaczków! fajnie czytać jak Agatka zdobywa świat...w wakacje za nimi nie nadążysz :lol:
Dwoje Rozrabiaków :-)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

martencja odezwij się :(
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

Haloooooooooooooooo, halo, martencja PISZ!
Awatar użytkownika
martencja
Posty: 1125
Rejestracja: 18 sie 2005 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: martencja »

Moja Kochana PiBi dziękuję,że tak się do mnie dobijasz,bo gdyby nie to nie zmobilizowałabym się chyba żeby tu pisać,jak tak wszystko"wymarło" i nie piszemy tu w kupie to jest inaczej,ale też brak czasu na pisanie ostatnio ogromny,bo czesto padam wieczorem,czasem wejdę tylko na chwilę gdzieś coś przeczytam,ale nie mam siły klikać,ale dziś specjalnie dla Ciebie napiszę :)
U nas różnie.Nie łatwo ostatnio z Agatką i jej humorami :( rety jaka ona różna od Karolinki,a z drugiej strony myślę sobie,że jak ma się jedno dziecko to ma ono Twoją uwagę wyłacznie dla siebie,a tu trzeba dzielić... i chyba dlatego wychodzą czasem spięcia,bo np gdy rano chcę spleść Karolinkę do przedszkola Agatka wisi na mojej nogawce żeby na ręce ją wziąć i można dawać tysiąca zabawek ona chce na ręce i już...czasem podczas robienia śniadania tak bywa,ale ma też niezłe złości gdy jej czegoś nie pozwolę np gryźć kredki... płacz wtedy ogromny jak mam ją na rękach i czegoś nie pozwolę wziąć do ręki wygina się,płacze,odpycha raczkami,że czasem trudno ją utrzymać :( u Karolci nie było tak,ona jakoś łagodniej znosiła odmowę :roll: czasem bywa też tak że Agatka wymachuje łapkami i bije nas po buzi,jest to dla niej forma zabawy,ale nie pozwalam jej na to,mówię,że po buzi jest brzydko bić wtedy też jest niezły płacz...
Ale nie piszę dziś by tylko się na nią skarżyć,muszę się też pochwalić,że dla mnie jest niesamowicie mądra,że tak wiele uczy się od Karolinki i obserwując nas powtarza,że czasem z M. jesteśmy pod wrażeniem.Np wie już,że samochodzikiem można bawić się jeżdżąc,że lalkę można poczesać,że sama widząc grzebyczek się czesze,że gdy coś nachlapie a ja wezmę chusteczkę by to wytrzeć,ona też wyciera drugą,że ubranka zakłada sobie na głowę próbując się ubrać,że nauczyła się tak po prostu pić z kuczebeczka i jeszcze wiele innych czynności robi co nas porusza.Oczywiście gdy Karolcia koloruje ona też musi wziąć kredkę do rączki i choćby dwie kreseczki zrobić :) ale z oka jej spuścić nie można bo już próbowała pisać po ścianie,na szczęście zamkniętym mazaczkiem :)
Tupta sobie wciąż przy mebelkach,choć dwoje znajomych dzieciaczków w jej wieku już chodzi,ale dla mnie i tak jest niesamowita w tym co robi,bo przy Karolci to dla mnie jej rozwój jak torpeda się wydaje.
Karolinka za to taki fajny przedszkolak :) Chłonie wiedzę niesamowicie.Ostatnio rozmawiali o kosmosie i gdy wróciła z przedszkola umiała na pamięć wszystkie planety i mówi:mamo wiesz,że słońce jest gwiazdą gazową? :) od tamtej chwili codziennie musi obejrzeć jakiś choć krotki filmik o kosmosie i chce więcej informacji i więcej :)
Coraz częściej wychodzi też jej literka r.Nie we wszystkich wyrazach jeszcze dobrze ją słychać,ale powolutku coraz lepiej,choć sz,cz,dż,ż Karolince już dawno wychodziło bardzo poprawnie.
Relacje między dziewczynami różne choć nie najgorsze,czasem gdy Agatka ma dzień nie schodzenia mi z rąk Karolka bywa zazdrosna i mówi,ze tylko Agatką się zajmuję,ale rzadko tak jest.Karolcia uwielbia gdy Agatka ją naśladuje np jak dziś w pościeli rzucały się na kołdrę.Jedna przez drugą i śmiały się a to melodia dla moich uszu.
Bywa ciężko,ale i tak czuję się bardzo szczęśliwa.
A za tydzień jak dziewczyny będą zdrowe ( bo ja ciągle nie wiem co kolejny dzień przyniesie) wyjeżdżamy na kilka dni do Jeleniej Góry,w rodzinne strony mojej mamy,do mojego chrzestnego.
M. będzie miał urlop ojcowski i chcemy oderwać się trochę od codzienności.Pora roku taka sobie,ale nam chodzi by poprostu pobyć ze sobą,a urlop musi wykorzystać nim Agatka skończy roczek bo przepadnie,a roczek tuż tuż...
całuję!!!!
Serduszko-13.06.05r [*]7/8t Kruszynka- 07.04.06r[*] 7/8t Słoneczko-09.04.09[*]9/10t
moją drogę oświetlają 3 gwiazdy
Karolinka ur. 22.12.2006 27tc,
Agatka ur.11.04.2011 39tc
jak dobrze,że są...moje dwa serduszka
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

martencja noooooooooooo, roczek tuż, tuż 8O kiedy to minęło? :)
dobrze, że piszesz i dobrze, że tak dużo ;)
Agatka to charakterna panna, co? oj, szykuj się na bunt roczniaka, a potem dwulatka, a potem.... ;) a Karolka na pewno jest zazdrosna, w końcu nie wiadomo, co w takim małym łepeczku siedzi, a przecież nie wytłumaczysz wszystkiego. Ale z każdym dniem będzie się układało coraz lepiej. :) Na pewno. Ściskam bardzo mocniutko.
Awatar użytkownika
martulka82
Posty: 13888
Rejestracja: 14 sie 2008 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: martulka82 »

martencja pozdrawiam i ściskam. Ucałuj córcie od e-cioci :cmok:

A u nas rota u Ami :evil:
Aniołki III.08 r.(7 tc), X.08 r.(9 tc), VI.10 r.(8 tc)
Serce krwawi... :cry:

04.06.2011 r. (25 tc) Nadia 700 g, Amelia 500 g
Cudzie trwaj...
Awatar użytkownika
martencja
Posty: 1125
Rejestracja: 18 sie 2005 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: martencja »

PiBi pisze:4
Agatka to charakterna panna, co? oj, szykuj się na bunt roczniaka, a potem dwulatka, a potem.... ;)
PiBi oj też się boję tych buntów,boję... :roll:
martulka82 pisze:martencja pozdrawiam i ściskam. Ucałuj córcie od e-cioci :cmok:
Dziękuję,ucałowane :)
martulka82 pisze:A u nas rota u Ami :evil:
Niedobrze :( ZDRÓWKA!!!Precz wszelakie paskudztwa :firing:

Dziś Agatka zrobiła pierwsze kroczki trzymając mnie za ręce :) i jak ona gada...niesamowicie :love:

Buziaczki też dla Waszych Szkrabów!!!
Serduszko-13.06.05r [*]7/8t Kruszynka- 07.04.06r[*] 7/8t Słoneczko-09.04.09[*]9/10t
moją drogę oświetlają 3 gwiazdy
Karolinka ur. 22.12.2006 27tc,
Agatka ur.11.04.2011 39tc
jak dobrze,że są...moje dwa serduszka
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

My również pozdrawiamy. :)
Awatar użytkownika
martulka82
Posty: 13888
Rejestracja: 14 sie 2008 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: martulka82 »

martencja pisze:Dziś Agatka zrobiła pierwsze kroczki trzymając mnie za ręce
:clap1:
martencja pisze: i jak ona gada...niesamowicie
bystrzacha :flowers:
Aniołki III.08 r.(7 tc), X.08 r.(9 tc), VI.10 r.(8 tc)
Serce krwawi... :cry:

04.06.2011 r. (25 tc) Nadia 700 g, Amelia 500 g
Cudzie trwaj...
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

martencja e, odzywaj Ty się :bawling:
Awatar użytkownika
martencja
Posty: 1125
Rejestracja: 18 sie 2005 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: martencja »

PiBi pisze:martencja e, odzywaj Ty się :bawling:
[emo-ciach]
Ech PiBi czasu normalnie BRAK!!!urlop był cudowny :) Oderwaliśmy się od codzienności,pogodę mieliśmy wymarzoną bo weekend 20 stopni :) i po gorach trochę pochodziliśmy na tyle ile udało się z agatką.Karolcia chciała zaliczyć Śnieżkę,ale Agusia za mała jeszcze :) no i mamy powód by pojechać tam znów ;)
Ciocia z wujkiem dwoili się i troili by było nam dobrze... także wróciliśmy zadowoleni choć podróż powrotna była ciężka dla Agatki :( w tamtą stronę było o.k. z powrotem gorzej :? ale daliśmy radę.
Potem trzeba było się odnaleźć po powrocie,a jak juz mi czas przestawili to wogóle z rytmu wypadłam :? ale już jest ok. tzn. z rytmem ok.,bo niestety ale Karolcia chora :( to już chyba trzecie święta wielkanocne gdy nam choruje przed :: tradycja czy co....
Zaczęło się u obydwu od kataru,Agatce prawie przeszedł u Karolci dziś na maksa rozkręcił się kaszel :( ech :firing:
Poza tym byłam wczoraj z Karolcią u okulisty bo już dawno na takiej dokładniejszej kontroli nie byliśmy i wyszła wada wzroku :( Astygmatyzm.Karolcia będzie miała okularki.Dla mnie te okulary to nic w porównaniu z tym,że ona widzi,że jest zdrowa po tym wcześniactwie,ale dla Karolci to kłopot :( powiedziała,że nie chce chodzić w okularach do przedszkola bo dzieci będą się z niej śmiały...i choć używam różnych argumentów to na razie wciąż jest na nie.
na razie odłożyłam ten temat bo po świętach jedziemy dobrać szkiełka,bo wczoraj miała zapuszczone kropelki by obejrzeć jeszcze dno oka i pani okulistka powiedziała,że po tych kropelkach nie dobiera się szkiełek i muszę chyba poszukać jakiś książek o bohaterach w okularach bo już nie wiem co mam jej odpowiadać gdy mi płacze,że dzieci będą się śmiały...
Poza tym Agatka jeszcze sama nie drepcze,ale posmakowała jak to jest z mamą za ręce i teraz wyciąga w górę rączki żeby ją prowadzać i niemalże już tak biega,ale sama jeszcze nie potrafi.
Zarwane coś znowu mam z nią nocki,a już dość ładnie spała,choć budziła się jeszcze,ale teraz znów ze 3 pobudki,albo i 4... dlatego czasem nie ma sił na komputer.
Ale strasznie się cieszę,że mam te moje Kochane dwa Skarby!Kocham je nad życie! :D
A jak u Was?????Buziole!!!!

Dodane -- 31.03.2012, 22:01 --

ASKAB jeśli tu jeszcze zaglądasz to przesyłam głaski dla połówkowego brzuszka!!!! :caluje
Serduszko-13.06.05r [*]7/8t Kruszynka- 07.04.06r[*] 7/8t Słoneczko-09.04.09[*]9/10t
moją drogę oświetlają 3 gwiazdy
Karolinka ur. 22.12.2006 27tc,
Agatka ur.11.04.2011 39tc
jak dobrze,że są...moje dwa serduszka
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

martencja pisze:ASKAB jeśli tu jeszcze zaglądasz to przesyłam głaski dla połówkowego brzuszka!!!!
Okazuje się, że zaglądam czasami. :kiss:
A brzuszek już spory, jest po czym głaskać. :hihi:

Zdrówka dla dziewczynek życzę!!! :bigok:
U nas też, już drugi raz w ciągu trzech tygodni, choróbsko ale jakoś to musimy przeżyć, taki okres po prostu...

A co do okularów, to przypomniało mi się jak sąsiadka musiała córę namówić na okulary. Historia podobna jak u Ciebie, też mała nie chciała, do czasu aż nie poszły do salonu, mała nie zobaczyła pięknych oprawek, pudełek do okularów, łańcuszków i potem ich zdejmować nie chciała. :wink: Trochę za te oprawki znajoma zapłaciła ale jak zobaczyła efekt, to stwierdziła, że warto było. :D
Może to jest sposób? A Karolka oglądała już oprawki?
Awatar użytkownika
martencja
Posty: 1125
Rejestracja: 18 sie 2005 00:00

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: martencja »

ASKAB_1979 pisze: Okazuje się, że zaglądam czasami. :kiss:
To fajnie :D ja nie mam czasu biegać po innych forach,a często myślę co u każdej z Was :caluje
ASKAB_1979 pisze: A Karolka oglądała już oprawki?
Gdy byliśmy u okulistki to mówiła,że współpracuje z optykiem który jest z tyłu budynku jej gabinetu i gdybyśmy wyrabiali okulary u nich to dobór szkieł byłby za darmo i zaszłam z Karolinką by zerknąć i wybór jest faktycznie bardzo duży,opraweczki ładne i nawet jedne spodobały się Karolci,ale potrzebuje motywacji jeszcze,choć z dnia na dzień już coraz lepiej reaguje na słowo okulary i może faktycznie jak dobierzemy jeszcze jakiś ładny futerał i łańcuszek to okularki wydadzą się jej modne :) mam nadzieję :)

Dodane -- 01.04.2012, 16:57 --

Buziaczki też dla martulki82 i jej dziewczynek.Też dawno nie czytałam co u Was...ale bardzo czesto myślę jak sobie radzicie i jak dziewczynki rosną,mam nadzieję,że zdrówko Wam dopisuje :caluje
Serduszko-13.06.05r [*]7/8t Kruszynka- 07.04.06r[*] 7/8t Słoneczko-09.04.09[*]9/10t
moją drogę oświetlają 3 gwiazdy
Karolinka ur. 22.12.2006 27tc,
Agatka ur.11.04.2011 39tc
jak dobrze,że są...moje dwa serduszka
Awatar użytkownika
Gość

Re: Karolinka i Agatka oraz ich przyjaciół gromadka:)

Post autor: Gość »

martencja no, nareszcie :)
odpoczynek jest fajny, zazdroszczę :)
okularów niekoniecznie ;) ale ja też stoję przed dylematem, jakie oprawki wybrać 8) (sobie)
u nas ok, Sz ma stwierdzoną nietolerancję laktozy. :roll:
Fatalnie śpi. :? Poza tym, ok. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi milusińscy”