OCZOPLĄS U NIEMOWLAKA

Jesteś świeża mamusią? świeżym tatusiem? Zapytaj doświadczonych rodziców - oni zawsze znajdą dobrą radę.

Moderator: Moderatorzy nasi milusińscy

Rudaaa
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2015 13:13

Re: OCZOPLĄS U NIEMOWLAKA

Post autor: Rudaaa »

Dołączam się do tematu…
mam 6 letniego synka z albinizmem i oczopląsem, szukam tez lekarza w Warszawie.
odezwijcie się dziewczyny jak u Was.
Yvette
Posty: 2519
Rejestracja: 13 lis 2006 01:00

Re: OCZOPLĄS U NIEMOWLAKA

Post autor: Yvette »

...u nas dużo się działo :) mój synek skończył już 5lat i dodrze sobie radzi... jest już w zerówce :) do tej pory co pół roku korzystaliśmy z wizyt w Centrum Zdrowia Dziecka, ostanią wizytę mieliśmy na początku tamtego roku i od tamtej pory nie możemy się tam dostać... w między czasie korzystaliśmy z pomocy lokalnego okulisty,,, co dalej nie wiem,,, nie wiem jak dostać się do poradni do Centrum...
dziwi mnie, że tak poważna wada jak albinizm, oczopląs tak są bagatelizowane przez nasz rząd, że rodzice sa zdani sami na siebie,,, jeszcze rok temu - było troszkę inaczej, ale niestety jest coraz gorzej...
...i nie wiem co dalej...
pozdr Y.
obniś
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2016 17:12

Re: OCZOPLĄS U NIEMOWLAKA

Post autor: obniś »

Witam Was!!

Jak większość z Was trafiłam tu poszukując informacji na temat oczopląsu...

Pomóżcie mi proszę, abym ja mogła pomóc mojemu synkowi.

Stwierdzono u niego oczopląs. Ma w tym momencie 4,5 mc. Byliśmy już u okulisty. Opis badania: Oczopląs horyzontalny. Ruchomość oczu pełna. Źrenice równe, symetryczne, prawidłowo reagują na światło. Po kr. mydriat. Dno oczu: Tarcze nnIi lekko pionowo owalne, różowe o wyraźnych granicach. Przebieg i kalibracja naczyń prawidłowe. Obwód siatkówki blady. Ośrodki optyczne przezierne. Kontrola za 6 mc.

Okulista skierował nas do neurologa bo stwierdził, że oczopląs to objaw oczny zaburzeń neurologicznych.
Do neurologa poszliśmy prywatnie, ponoć jeden z lepszych w okolicy Opola bo tu mieszkamy.
Neurolog wydawała mi się średnio zorientowana w temacie bo dowedzieliśmy się tyle, że "zdarzają się dzieci z oczopląsem" i "może zaniknie, może nie"... ehh
poleciła zrobić usg przezciemieniowe i dała chyba dla świętego spokoju skierowanie na rezonans, bo widziała, że sie dopytuje o wszystko. Niestety odpowiedzi słyszałam jak powyżej...

Jutro mamy usg przezciemieniowe. Miał już raz robione po urodzeniu i nic wtedy złego nie wykazało.
Rezonans podobno możemy zrobić tylko kładąc się do szpitala (najbliżej Wrocław lub Katowice) a ja mam jeszcze córeczkę. To są bliźniaki, które karmię piersią. Wątpię, że pozwolą mi się położyć z dwójką do szpitala. Poza tym boje się tego rezonansu bo jak wiecie konieczne jest znieczulenie ogólne...

Proszę powiedzcie co robić?
Gdzie szukać pomocy?
Yvette
Posty: 2519
Rejestracja: 13 lis 2006 01:00

Re: OCZOPLĄS U NIEMOWLAKA

Post autor: Yvette »

Obniś córeczkę możesz zostawić pod opieką taty - parę dni wolnego z dzieckiem dobrze mu zrobi,,,
mój synek miał robiony rezonans, też bardzo bałam się tego badania, ale nie ma czego,,, to badanie bardzo mnie uspokoiło, potwierdziło, ze mój synek nie ma żadnego krwiaka, który mógłby powodować oczopląs...
ale to oczywiście to Twoja decyzja, trzymam za Was kciuki :bigok:
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: OCZOPLĄS U NIEMOWLAKA

Post autor: oluska_m »

Dziewczyny! =ooo* Zostały już ostatnie dni na rozliczenie PIT-ów. Pamiętajcie o Naszym Bocianie przy przekazywaniu 1% =ooo*
Dla ułatwienia mamy dla Was program do rozliczania :arrow: 1% DLA BOCIANA

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Ascze88
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2018 07:48

Re: OCZOPLĄS U NIEMOWLAKA

Post autor: Ascze88 »

Witam, odświeżam nieco temat...
Czy ktoś spotkał się z oczopląsem na jednym oku?
Pozdrawiam
A.
[email protected]
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2019 21:59

Re: OCZOPLĄS U NIEMOWLAKA

Post autor: [email protected] »

Witam,trafiłam tu dopiero teraz i widzę,że ostatnie wypowiedzi były bardzo dawno,ale może jeszcze tu zaglądacie i możecie pisać..
Mam synka (obecnie 1 rok i 9 miesięcy) ,urodzony o czasie,10 punktów,ciąża bez powikłań,wszystko niby ok,ale.. od urodzenia lekko zezował,w 5 miesiącu lewe oko coraz bardziej zbliżało się do noska,a prawe zostawało bardziej na środku, od początku niechętnie patrzył w lewo (raczej przekręcał całą główkę niż wodził oczami) na przełomie 5-6 miesięcy pojawił się oczopląs najpierw w jednym- lewym oku potem w dwóch,kolejnie zaczął kręcić główką (coś jak drżenie) na boki gdy patrzył na coś co było oddalone od twarzy, oczopląs się nasilił,a mały zaczął trzymać główkę lekko pochyloną w lewo i uniesioną.
Trafialiśmy do wielu specjalistów,przeżywałam to mocno-jak w opisach Yvette. Miał robiony rezonans główki,USG przezciemiaczkowe,był u okulistów, mówiono,że to okulistyczne a okuliści że to neurologiczne.
Stan na dziś, neurologiczne-rezonans wykazał jakieś drobne niespecyficzne,niepatologiczne zmiany w dwóch płatach (konsultacja-płaty te nie odpowiadają za wzrok,poza tym może to być proces mielinizacji a nie żadne zmiany,rezonans do wykonania za około rok),wszelkie badania łącznie z krwią (toksoplazmoza itp.)w porządku,mały rozwija się prawidłowo. Okulistyczne-dno oka i budowa oka w porządku,trochę mało barwnika,ale jeszcze w normie,wada wzroku -2 ale to dla jego wieku przedział normy,więc fizjologiczna,diagnoza: oczopląs,zez zbieżny obuoczny wywołany blokadą oczopląsu,wyrównawcze ustawienie głowy,nieodwodzenie lewego oka.
Stan na dziś.Nosi okulary na zeza zbieżnego,zaklejane prawe oko (silniejsze) żeby lewe pracowało i mózg nie przestał odbierać z niego sygnałów,dwuwzrocznosc,miał operację na zeza w wyniku której prawe oko działa prawidłowo,lewe ciągle nie,ale jest poprawa w ruchliwości gałki ocznej i mniejszy kąt zeza. Prawdopodobnie będzie potrzebna kolejna operacja,a może i trzecia. Rehabilitacja kręgosłupa ze względu na wyrównawcze ustawienie głowy. Oczopląs w prawym oku jeszcze przed operacją (miał 1 rok i 3 miesiące) prawie zaniknął,trzęsienie głową (według neurologa,nie było to neurologiczne trzęsienie,a raczej związane z oczami)zaniknęło samoistnie po 2 miesiącach od wystąpienia,główkę przechyla nieco mniej.Z moich obserwacji od wystąpienia oczopląsu,który nasila mu się jak patrzy w górę i skrajnie w lewo,jest duża poprawa.Oczka chodziły mu mocno,teraz prawe raz na milion,a lewe nie cały czas.Co dziwi wszystkich okulistów u których byliśmy,oczopląs nie nasila się przy zaklejeniu jednego oka,a w przypadkach które znają,słyszeli i uczyli się,zawsze się nasilał.Nie nasila się też przy skupianiu wzroku na danych przedmiotach/obiektach a wręcz zanika wtedy.
Rozpisałam się,ale i tak ucięłam opisy jak to wszystko przeżywałam i jak mi z tym trudno było/jest.Wiem ile się naszukałam informacji na te tematy i dlatego postanowiłam napisać,może komuś to coś da,może mi samej też.
Niestety od jakiegoś czasu wydaje mi się,że poprawy się zatrzymały,boje się,że taki oczopląs mu zostanie i już mniejszy nie będzie.. Yvette pisała,że synek miał oczopląs,a w wieku 5 lat diagnoza brak oczopląsu,czy faktycznie go nie ma czy akurat w czasie badania go nie było?Czy są Rodzice którzy mogliby mi napisać czy ich maluchom ten oczopląs z czasem faktycznie się zmniejszył?I jakie badanie robiliście,że wiecie czy nerwy wzrokowe są w porządku?
Będę wdzięczna jak ktoś się odezwie,pozdrawiam.
carinia
paulusia18
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2021 21:23

OCZOPLĄS U NIEMOWLAKA

Post autor: paulusia18 »

Witam mogę prosić o kontakt? Mój synek ma zdiagnozowany oczopląs i chciałabym porozmawiać.
paulusia18
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2021 21:23

OCZOPLĄS U NIEMOWLAKA

Post autor: paulusia18 »

Yvette mogę prosić o kontakt?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi milusińscy”